Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Az egész életem eddig szenvedé...

Az egész életem eddig szenvedés volt. Lehet-e egyáltalán jobb? Ezzel letudok pár karmikus adósságot?

Figyelt kérdés

Apám egy lumpen ingyenélő, anyám és a testvérem idegbajosak. Ha otthon vagyok, állandóan a kiabálásukat hallgatom.

Kiskoromtól kezdve mindig volt pár ember az ovikban, sulikban, akik kiszúrtak maguknak, és minden ok nélkül kiutáltak, kipiszkáltak, pedig sosem ártottam nekik. Nem bennem volt a hiba, mert még ígyis sikerült pár barátot szereznem.

viszont az egész eddigi életem szenvedés volt. Rákos lettem, és meggyógyultam. közben sajnos 4 hozzám közelálló személy halt meg. 2 ember, akiket a barátomnak hittem, elárult. a pasim egyik nap közölte hogy engem nem lehet szeretni és elhagyott.

egy lány irigyelt a külsőmért, és rágalmakat terjesztett rólam, a neten a nevemben szexhirdetést adott fel.

örököltem egy kis présházat, de belevágott a villám és leégett.

sokat gondolkoztam, mit teszek rosszul, és előző életemben mit tettem rosszul.

van 2 visszatérő álmom. az egyikben katona vagyok és meg akarom menteni az egyik társam, de sose sikerül.

de ha ennek köze is lenne az előző életemhez...ezért kellene folyton szenvednem? vajon végeszakad-e ennek valaha?

annyira belefáradtam, hogy bármibe kezdek, az rosszul sül el


2011. szept. 1. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
mennyi idős vagy?
2011. szept. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Lehet jobb, természetesen, ha te magad úgy akarod.

Attól hogy itt vagy és játszod az élet játékát, és attól hogy van pár szabály, te koordinálod az eseményeket.

Nincsenek adósságok, csak tanulnivaló.

Két dolog miatt vagy itt: tanulj és élvezd a dolgokat, a világ szép illúzióit:)

2011. szept. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Teljes mértékben megértelek Téged! Az én életem sem konnyu,és tudom ez nem vigasztal,de senkié sem az.A kereszt mindenkinél le lett téve.En is az a kategoria vagyok,akinek soha semmi nem sikerul az életben eloszor,anyukàmmal szoktuk beszèlgetni,hogy nekem tènyleg MINDENERT duplàn-triplàn meg kell szenvednem amièrt màsok a kisujjukat sem mozgatjàk.

Talàn eloszor butasàgnak fogod tartani,de olvasd el a Titok,A vonzàs hatalma vagy a Kèrd ès megadatik! c.konyveket.Eloszor en is arra gondoltam:na,nagyon jo,màsszoval akinek nehèz mindig is az lesz,akinek nem,annak meg mindig jo...

Aztàn egyre jobban kezdtem èrteni a dolgokat ès ràjottem,a boldogsàgot tènyleg nem a korulmènyeink hatàrozzàk meg,csakis mi magunk ott legbelul.

Talàn segit egy kicsit,erot fognak adni.

En kivanok Neked minden jot a tovàbbiakra!

2011. szept. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy mi magunknak vonzzuk be az eseményeket. Próbáld átprogramozni magad, azaz figyeld a gondolataidat! Ha az jut az eszedbe, hogy pl. "Ez úgysem fog összejönni", akkor kezdd el mondogatni,hogy pl. "képes vagyok rá".

Több pozitív gondolatot is kijelölhetsz magadnak, az a lényeg, hogy sokat ismételgesd magadban.

A lényeg a pozitív gondolkodás, igy nehéz megérteni a lényeget, úgyhogy azt javaslom, keress ilyemsit az interneten vagy a könyvesüzletekben!


Ha úgy érzed, mindennek köze van az előző életedhez, én azért ennek megpróbálnék utánajárni egy "szakembernél". Sose lehet tudni.

DE! Senki sincs arra ítélve, hogy szerencsétlen legyen!!!


Ha változtatni AKARSZ, akkor képes vagy rá!

Sok sikert.

2011. szept. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolva:

Igen,karmikus értelemben mi magunk okozzuk a szenvedéseinket, méghozzá a múltban elkövetett tetteinkkel.

Ezek sem nem nagyobbak sem nem kisebbek az általunk másoknak okozott csalódásnál, fájdalomnál. De mint most te is, mindenki tanul a hibáiból, mert megtapasztalod a dolgok másik oldalát, és nagyobb empátiával fogsz viseltetni azok iránt akik olyan elesettek mint amilyennek te érzed magad.

De igazából nem vagy az, mert te sem fogsz örökké szenvedni, de tanulni azt fogsz, és végül te is leszeded a gyümölcseit ennek amit most átélsz.


Ez az egész csak 1 "menet" a földi színjátékból, ahogy ezt egy híres komikus, Bill Hicks is mondta:

[link]

2011. szept. 2. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet jobb! :)

Csupán egy dolog kell hozzá, mégpedig Önmagad. Kizárólag Te vagy képes változtani a saját életeden. Tudod, hogy miért mondta a volt párod, hogy Téged nem lehet szeretni?

Az én véleményem szerint: mert magadat sem szereted...

Próbáld meg megérteni a saját valódat, aztán elfogadni, elengedni a félelmeidet, majd bocsáss meg önmagadnak. Ekkor tudsz "szabad" lenni és szeretni. :D

2011. szept. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A párom nem hisz ilyenekben, mégis nagyon jól megfogalmazta a lényeget. Meg kell vizsgálni, hogy mi az, amit meg kell tanulnod az átélt rosszból. Pl. 2-3x többet melózol valamiért? Olyan képességeket, leleményességet fejlesztesz ki, amíg keresed a megoldást, hogy később nem adod fel az 1. akadálynál, hanem addig mész, míg meg nem oldod. Valami oka van mindennek, csak MÉG nem tudod, mi.
2011. szept. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

az előző életekben (ha van ilyen) tett dolgok miatt senki és semmi nem büntet. ugyanis mindenki azt kapja az életében, ami a kellő tapasztalatok megszerzéséhez szükséges.

persze van olyan, hogy vonzás törvénye, ami csak akkor hoz neked jót, ha a történésekhez és dolgokhoz való hozzáállásodon változtatsz. minden csak erősít, csupán meg kell értened, hogy miért történik.

de be kell látni, ha ezek nem lennének, akkor nem tudnád értékelni a jót. a legalapvetőbb történéseknek, dolgoknak is tudsz örülni és megbecsülni azt. ez nagyon fontos.

2011. szept. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!