Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miért gonosz a legtöbb testi...

Miért gonosz a legtöbb testi fogyatékos?

Figyelt kérdés

Nem általánosítani, és nem provokálni szeretnék a kérdésemmel.

Szóval 2005 óta a munkámból kifolyólag sok nagyon beteg, vagy nyomorék emberrel kerültem kapcsolatba. Sokukban elég nagy a gonoszság. Mostanában felvetődött bennem, hogy ők azért kaptak e ilyen testet mert gonoszak, vagy azért gonoszak mert ilyen testet kaptak?


A szellemileg sérülteknél nem tapasztaltam ilyet, ők aranyosak. (90% százalékuk nagyon aranyos)



2012. jún. 6. 02:09
1 2 3 4
 11/31 Smartguy86 ***** válasza:
50%
Valóban, tehetetlenek, segítségre szorulnak mind testi mind pedig lelki téren, ennek ellenére olyanok ápolására vannak utalva, akik gonoszságot feltételeznek bennük. Ez a legszomorúbb az egészben. De nyilván az ápolónak joga van megítélni valaki jellemét, akinek nem volt soha a helyzetében...
2012. jún. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 Pietrosol ***** válasza:
54%

Szia!


A világ,túlnyomó részt a hibás önazonosítás miatt az anyagról szól!

Mivel tévesen az emberek nagy része csupán a testével azonosítja magát az azon megnyilvánult hibákat a világ és önmaguk kudarcaként élik meg!

E tévedésük miatt próbálnak meg gyakran bosszút állni olyanokon,akiknek tulajdonképp semmi közük az egészhez!

2012. jún. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
75%

Érdekes kérdés. Én inkább azt mondanám, hogy azok az emberek gonoszak, akik lenézik a sérült embereket, másképp kezelik őket. Pl. megalázó helyzetbe hozzák őket, elfoglalják a mozgássérültek parkolóhelyét, stb.

És bocsánat, de nem akarom használni azt a szót, hogy fogyatékos, mert szerintem ez sértő / bántó.

Az, hogy te ilyen emberekkel találkoztál, azok nem gonoszak, csak nagyon bántja a lelküket, hogy van valamilyen problémájuk.


Nekem nincs testi fogyatékosságom, de gonosz sem vagyok. Viszont az a legnagyobb problémám, hogy lánynak születtem, ezért néha így-úgy viselkedek, ettől még jó ember lehetek. Sok barátom van, akik teljesen megértik a helyzetemet. Nem hülyéznek le, hogy fiú szerettem volna lenni, nem pedig lány.

2012. jún. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

A testi fogyatékosok sokszor azzal szembesülnek, hogy őket másképpen kezelik, mint a többieket. Ez lehet kirekesztő is, de kivételező, óvó, aggodalmaskodó is.

Emlékszem, amikor gyermekkoromban eltörtem a lábam, s nehezen forrt össze. A tanárok agyon ajnároztak. Addig semmi baj nem volt az osztályban, de a többiek meggyűlöltek akkor a kivételezés miatt. Ez sem jó.

Nem mindenki tudja egyformán kezelni az élet viszontagságait. Az ember megpróbál kompenzálni. Mindenkinek megvan a kis belső lelki tüskéje, csak van akinek ez dárda méretű. Miben nyilvánulhat meg ez a kiegyenlítésre törekvés? Pl. legyek különb az úgymond egészségeseknél. Tűnjek ki valamiben. Ha nem tudok jobb lenni, akkor a megátalkodottságommal. Tessék rám figyelni, mert én is ember vagyok! Tessék velem törődni, de nem másképpen, mint a többiekkel. Ne alázz meg a kivételezéseddel sem így, sem úgy!


------------------------

Írod a szellemi sérülteket. Nem kommentálom.

De megemlítenék egy pesti lányt, akit a metrón több alkalommal is láttam. Mindig jókedvűnek látszott. Nevetgélt, énekelgetett. (Nem tudom, hogy ez csak külsőség volt-e, vagy a lelki is boldog volt. Hiszem, hogy igen.)

Volt egy mondata, amit nagyon szívfacsaró volt számomra, s elgondolkodtató. Ha érted miért jó, ha nem akkor nem.

„Én bármit megtehetek, mert én bolond vagyok.” – mondta, s mindig nagyot kacagott.

Hol vagy kislány? Rég láttalak! Vigyázz magadra, s legyél nagyon boldog!

2012. jún. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem NEM gonoszak. Legalábbis nem többen mint a fizikailag épp emberek. Talán csak tüskések lettek a korlátaiktól, eléggé frusztráló lehet úgy élni, érthető. Ráadásul ha nem kezelted őket értékes EMBER-ként akkor talán feléd jobban kimutatták a tüskéiket.

Azt a gondolatodat meg nem is lehet értelmezni, hogy talán a rossz természetük miatti büntetésképp kapták a fogyatékosságot, ilyen nincs:-))))

2012. jún. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
46%

Ha én testi - szellemi sérült lennék, és ilyen mentalitással állna hozzám valaki, én is gonoszan viselkednék, mert az illető nem érdemel mást.


TE vagy a gonosz, ők csak válaszolnak a te tetteidre.

2012. jún. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim válasza:
74%
Most mit kell riyálni, hogy a kérdező a gonosz stb? Megmondta, h akinek nem inge, ne vegye magára és nem általánosítani akar, akkor miért csináltok úgy, mintha az összes sértült emberről beszélne így? Talán szellemileg vagytok sérültek, vagy mi bajotok van, hogy nem tudjáok felfogni, amit ír?
2012. jún. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

Szerintem is általánosítás az, hogy "gonosz" a legtöbb testi fogyatékos, bár a megkeseredettség - ahogy az egyik előttem szóló írta - jellemző rájuk. Van bennük egyfajta dac, "bezzeg"-ség: "Könnyű neked, így egészségesen!", de ezt nem mondanám gonoszságnak.

A második kérdésedre csak annyit: mi az, hogy "ilyen testet kaptak"?. Különbség van a született és a később lerokkant ember között? Mármint a gonosz jellem kapcsán.

2012. jún. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Akkor konkretizálok. A testi fogyatékosok 70 százaléka, ha kap tőlünk valami anyagi támogatást, és ezt kevesli rögtön elkezd zsarolni. Mindig minden hülyeségért feljelentenek. Eddig egy volt aki valamire azt mondta, hogy köszönöm. A romák akikkel dolgozom, kifejezetten könnyen kezelhető, és szerethető emberek hozzájuk képest. Egy románál nagy a szeretet, és az indulat, de gonosszal aki örömből árt a másiknak, pláne valakinek aki segít rajta, olyannal még nem találkoztam. (most nem a betörésre, nem a kis stikliikre gondolok, hanem az általános hozzáállásra, mert ezek érthető anyagi okokból történek) Az igazsághoz hozzátartozik, hogy akiknél ezt a gonoszságot tapasztalom azok általában férfiak. Tehát még egyszer nem általánosítok, de ha a szellemi fogyatékosok 90% aranyos, a hajléktalanok semlegesek, a romák meg problémásak és hangosak, de megérthetőek.

Akkor a testi fogyatékosoknál mi okozza ezt?

(hangsúlyozom, bennem semmi rosszindulat nincs, csak nekem velük gyűlik meg mindig a bajom) Egy sipítozó nyolctagú cigány család meg simán kezelhető, miután az ember három mondattal helyrerakja őket.

Hajléktalanok sajnos meg menekülnek az elől, hogy az ember segítsen. Ők kimondottan félénkek, és alázatosak.

A szellemi sérültek teli vannak szeretettel, és nekem csak pozitív tapasztalataim vannak velük, esetleg néha megszakadt a szívem.


Mondjuk lehet, hogy évekig elkövettem azt a hibát, hogy sajnáltam őket, és ezért előzékenyebb voltam velük. Sokszor úgy érzem, ők úgy érzik, nekik minden alanyi jogon jár mert testi hibásak.

Ismerem a véleményüket, és látom mennyire megbántódnak amikor mondjuk, hogy támogatok esetleg egy gyermeket, vagy bárkit akik nem ők, ilyenkor úgy állnak hozzá mintha meglopnám őket.


Az amúgy lehet, hogy tényleg a megkeseredés okozza náluk, de nem hiszem, hogy ezért örömmel kell fájdalmat okozni másik embereknek. Vagy mindennél feljelentéssel fenyegetőzni, mert más esetleg többet kapott mint ő.



Szóval ennek a fényében kérnék válaszokat az eredeti kérdésre. Még egyszer nem általánosítok, csak a saját tapasztalataimról beszélek.

2012. jún. 6. 12:41
 20/31 anonim ***** válasza:
0%
Ezt a tirádát belinkelem a szánalmas pont hú oldalra. :-((
2012. jún. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!