Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miért gonosz a legtöbb testi...

Miért gonosz a legtöbb testi fogyatékos?

Figyelt kérdés

Nem általánosítani, és nem provokálni szeretnék a kérdésemmel.

Szóval 2005 óta a munkámból kifolyólag sok nagyon beteg, vagy nyomorék emberrel kerültem kapcsolatba. Sokukban elég nagy a gonoszság. Mostanában felvetődött bennem, hogy ők azért kaptak e ilyen testet mert gonoszak, vagy azért gonoszak mert ilyen testet kaptak?


A szellemileg sérülteknél nem tapasztaltam ilyet, ők aranyosak. (90% százalékuk nagyon aranyos)



2012. jún. 6. 02:09
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

A hosszabb és konkrétabb magyarázatod után módosítom a válaszom (tudom is én, hanyas voltam, de egyszer már írtam): akik segélyért folyamodnak egyébként sem olyan emberek, mint azok akik fogyatékkal vagy anélkül, de küzdenek, dolgoznak. Konkrét példát mondok: apám mozgássérült (a jobb lába térdtől amputált, művégtaggal él), van munkája, többet küzd meg mindezért, mert a munkatársai nemegyszer b.szogatják, hogy elveszi a helyet egy ép embertől, menne már rokiba (54 éves - irodista, nem korlátozza a munkájában az, hogy nem tud futni pl.). A buszon nem fogadja el az átadott helyet. Az autójával soha nem áll a rokkantaknak fenntartott helyre, mert büszke rá, hogy ő fél lábbal is legyalogolja a hosszabb távot a bejáratig.

Amikor 34 éves korában műtötték, őt is támadták ezért a hülyeségért, hogy biztos rossz volt előző életében, ezért kapta büntetésül. Anyámtól elvárták volna, hogy elváljon ettől a "gonosz" embertől (mélyen vallásos nagyszülők!).

Nem tudom, hol dolgozol, de érdekes emberekkel hozhat össze téged a sors, ha ez jött le a testi fogyatékosokkal kapcsolatban. Ezt nem gonoszkodásból írom, de nagyon messze állnak az én tapasztalaimtól a tieidtől.

2012. jún. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

Apukád az én felfogásomban nem fogyatékos, csak balesete, vagy betegsége volt. Soha olyannal bajom, vagy problémám mint ő nem volt. Ő még igazából nem fogyatékos az én szemszögemből. Tehát nem az ilyen enyhén sérült emberekre gondolok, nem is azokra akik autóbalesetben eltörik a gerincüket 50 évesen, bennük ez a fajta gonoszság akiket én ismerek egynél sem alakult ki.


Illetve már a kérdést is nagyon megbántam, szerintem maximum hárman ha érthették, mit szeretem volna megtudni. Semmi provokáció vagy bántás nem volt a részemről benne. Azoktól akik meg betegek, vagy a családtagjuk beteg elnézést kérek. Nekem csak a munkámnál alakult ki ez az érzés, persze tudom, hogy csak azért mert pár nagyon gonosz és rossz szándékú fogyatékos embert kifogtam, még nem minden testi fogyatékos ilyen. Éppen ma mondta egy ismerősöm, hogy azért érzem ezt, mert velem olyan emberek kerülnek kapcsolatba akiknél más is hibázik a testükön kívül.


Illetve rájöttem, hogy az ismeretségi körömben is van egy majd 50 éves hölgy aki balesetben sérült meg, és nem lett rosszabb mint előtte, sőt inkább kedvesebb, csak nem esik le hogy ő már nem egészséges, mert csak civilben találkozom vele.


Mindenesetre ha valaki tud az első kérdésemre a lélekvándorlás szemszögéből válaszolni, az tegye meg, mert sajnos ez a téma foglalkoztat, és nem tudok az érzéstől szabadulni.

2012. jún. 6. 18:04
 23/31 anonim válasza:
100%
Szia! Egy 20 éves mozgáskorlátozott srác vagyok. Járni ugyan tudok, de látszik a járásomon, hogy nincs rendben. Ennek ellenére úgy gondolom, hogy amit az élet a lábamból elvett, máshol visszaadta. Szerető család, bárátok, barátnő, stb.... Eddig bármibe belekezdtem, szinte minden sikerült és a "fogyatékosságom" ellenére boldogan élek. Ritkán előfordulnak nehéz napok, amikor elgondolkozom rajta: vajon miért is lett ez így? Azonban mindent amit igazán akar egy ember, el tud érni bármilyen körülmények között, nincsen kifogás. Csak merjünk nagyot álmodni és tegyünk azért, hogy álmaink megvalósuljanak - ez a lényeg. Az élet tele van lehetőségekkel, csak meg kell ragadnunk azokat! Amikor valaki úgy viszonyul hozzám, hogy alapból lenéz, azt gondolja, hogy én nem vagyok ugyanarra képes mint a többiek. Ez bennem mindig rossz érzést kelt, mert úgy gondolom a nehézségeim ellenére igenis meg tudtam állni a helyem eddig mindenhol. Általában nem is foglalkozom a sérülésemmel, mert nem érdemes - azzal nem leszek előrébb. Egész életemben teljesen egészséges emberek közé jártam eddig és úgy gondolom ez így volt a jó, így is fog maradni. Lehet, hogy egyesek ezt úgy fogják gondolni, amit most leírok nem igaz, de higgyétek el, hogy jó néhány egészséges ember megirigyelné azt az életet, amelyet eddig a 20 évem alatt éltem. Rengeteg kaland volt benne és egyáltalán nem érzem, azt, hogy én most gonosz lennék - a környezetem sem. Inkább annak a személynek a részéről feltételezek bizonyos mértékű gonoszságot, aki ilyen kérdést ír ki. Sokszor nem csak a külsőt kell nézni, azon belül rejtőzik az ember.
2012. jún. 7. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
60%

A 18-as és 21-es válaszadó vagyok. Ha a testi (vagy szellemi) fogyatékot a lélekvándorlás szemszögéből vizsgáljuk (amiben kevéssé hiszek, de el sem utasítom), akkor szerintem nem gonoszságból kapja az ember a fogyatékosságát, hanem a tanulásért. Valahol mindannyian kapunk korlátokat, vegyük például az anyagiakat: egy csomó minden elérhetetlen számunkra. Apám egyik ismerőse (születése közben az orvos rosszul fogta meg, elnyomott valamit, ezért a lábait képtelen mozgatni, tolószékben éli az életét), épp azért jutott el a világ számos olyan pontjára, mert ilyen, a fogyatékosok ügyeiért küzdő ember. Gondolkodhatnánk azon, vajon büntetésül kapta-e az előző életében elkövetett bűnökért. De gondolkodhatnánk azon is, ezáltal mennyi mindent nyert. És nem csak az állami támogatással vett autóról és a mindenhol ingyenes parkolóhelyről beszélek. Férje van, munkája, boldog és tud élni a korlátaival.

Nem teljesen ezt a választ vártad, de azért megosztottam veled. Ha egy kicsit hevesebben reagáltam a kérdésedre az előzőekben, akkor az azért volt, mert én gyerekként átéltem ezt a gonoszság = testi fogyatékosság témát. A mélyen vallásos anyai nagyszüleim Istenre hivatkozva akarták elválasztani a szüleimet, mondván apámat bünteti az Ég. Mivel a mostani életében nem követett el bűnt, biztos az előző életében volt rossz, és Isten senkivel nem bánik el "véletlenül" stb. Csakhogy épp a korlátaival lett jobb ember apám, felelősségteljesebben éli az életét, jobban megbecsüli a családját, a feleségét aki betegségben, rosszban is kiállt mellette. Ha a mostani életével megváltotta a "bűneit", akkor én valami nagyon jót tehettem az én előző életemben, mert egy szuper apuka jutott jutalomként!:-)

2012. jún. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 Vree ***** válasza:
100%

Szerintem ott volt a hiba, hogy azt kérdezted, hogy: "Ők azért kaptak e ilyen testet mert gonoszak, vagy azért gonoszak mert ilyen testet kaptak?"


Ez az "isten büntetése" szerintem egy nagyon gonosz filozófia, mert azt mondja ki hogy aki szerencsétlen (legyen bár szegény, beteg/haldokló, magányos stb.) az meg is érdemli. Azt hiszem világos hogy aki az önhibából bekövetkezett probléma és a vétlen szerencsétlenség között nem tesz különbséget, és az áldozatot hibáztatja olyasmiért amiről az nem tehetett, azzal nem lehet egyetérteni.


Ettől eltekintve nincs bajom a kérdéseddel, csak nem tudok rá válaszolni. Valószínűleg neked van a több gyakorlati tapasztalatod, úgyhogy neked kellene választ találnod a kérdésedre.


Az a kevés nyomorék ember akit ismertem csak simán az elszigetelődéstől szenvedett. Nehéz úgy fenntartani (fiatalabbaknál: eleve kialakítani) úgy egy társasági személyiséget, hogy egy ilyen hátrány taszít el tőled mindenkit. Még mi egészséges emberek is sokszor nem tudunk kijönni mindenkivel, vagy nehezen hozunk létre baráti kapcsolatokat, hát még aki hátránnyal is indul. Nem általánosítás, de ennek a hiánya az amit én személy szerint a leggyakrabban tapasztaltam.

2012. jún. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
78%

Én nem nevezném az ilyen sérült embereket gonosznak. Vannak olyanok, akik elfogadják a saját problémájukat, mások meg nehezen tudnak megbékélni ezzel.

Régen találkoztam egy lánnyal, aki 7 éves kora óta nagyothall. Ő mondta nekem, igaz, hogy elvesztette a hallása egy részét (mert hall valamennyit azért), attól még ember is lehet! Sosem volt senkivel gonosz, csak azért ilyen nagy a szája, mert önmagát védi. A 8.-dik osztályban a névsorlistán a neve mellé azt írták, hogy fogyatékos. Ez nagyon sértő volt számára, ezért az igazgatóhoz fordult és elmondta neki normális hangnemben, hogy ő nem fogyatékos, hanem nagyothalló. A fogyatékos szó nagyon sértő az ilyen emberekre, mert ez úgy hangzik, mintha gúnyt űznének belőlük.

Úgyhogy kitörölték azt a szót a neve mellett.


Egyébként én olyan továbbképző iskolába jártam, ahol sérültek is tanultak (főleg tolószékes mozgássérültek). Az első nap nagyon hamar összebarátkoztunk velük. Az ottani iskolában nagyon toleráns tanulók jártak. Az egyik mozgássérült fiú igyekezett elegánsan öltözködni, mert nem akart úgy kinézni, mint egy szerencsétlen alak. Azt mondta, hogy a sérültek is emberek, bánjuk velük emberségesen, nekik is vannak jogaik.

Igaza is volt.


Ja, biztosan ismered a Weisz Fannit, aki a siket. Ő olyan gyönyörű, elegánsan öltözködik. Szerintem azok közé, a siketek közé tartozik, akik normálisan öltözködnek.

Pár éve voltam egy előadáson, ahol siketek és nagyothallók is voltak. A felük nagyon csinosan öltözködött, a másik felük pedig mackófelsőben, tréningnadrágban jelent meg, mintha azelőtt futottak volna egy kört a parkban. Ez nagyon furcsa volt számomra, ráadásul nem törődtek a külsejükkel sem.


Aztán ott vannak a siket vízipólósok, akik Tajvanban nyerték meg a siketlimpiát. És tudod mit kaptak? Nem pénzt, hanem mindenféle ócska sz@rokat. Ez pofátlanság volt! Más olimpiai bajnokok pénzt kapnak, ők meg... Aki ezeket az ajándékokat adta nekik, az gonosz, szívtelen ember lehet!

2012. jún. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Szerintem borzasztó káros és nagyon alattomos az általánosításod. Nem tudom milyen helyen dolgozol, nekem számos ismerősöm dolgozik testi fogyatékosokkal, és a lehető legnagyobb életörömről számolnak be minden alkalommal. Látod, és te meg legonoszoztad őket, általánosítva, körültekintés nélkül.


Ami szintén különösen káros, hogy ráadásul ezzel az "ideológiával" akarod megmagyarázni, hogy "ilyen testet kaptak". A baj az, hogy az efféle dolgokban való hit legalizálja ezt a fajta nagyon nagyon súlyos és hátráltató gondolkodást (hiszen alá tudod támasztani magadnak egy hatalmas önbecsapással: persze hogy gonoszak, hiszen ezt a testet "kapták"!), amiről a kérdésed szól.

2012. jún. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim válasza:

Ez fasza kérdés. Nem semmi vagy, hogy ilyeneket kérdezel,

mondd csak, neked van lelked?!...

2012. jún. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim válasza:

Smartguy86-nak volt igaza, sokmindennel találkoztam én is,

de ilyen durvasággal még nem... megnézném, te mit szólnál ahhoz, ha így kellene élned, és nem különválasztanád magad, mintha te jobb lennél... mert ez van ma, őket nem tekintik semmilyen formában embernek, undorító... ez a világ!!!!!

2012. jún. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Az előítélet nagy hülyeség. A negatív és a pozitív egyaránt. Tényleg vannak gonosz fogyatékosok, de vannak jók is. Ahogy az egészséges emberek között is.
2012. jún. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!