Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Van-e élet a halál után?...

Van-e élet a halál után? Kezdem elveszíteni a reményt, a hitemet.

Figyelt kérdés

Olyannyira szeretnék hinni! Mióta az eszemet tudom, templomba járok, de kezdem elveszíteni a hitemet. Nem tudom, miért...Nagyon szeretnék hinni, hogy nincs vége, hogy volt értelme élni és hogy viszont látom szeretteimet egy jobb, boldogabb életben. De félek...


Valamint egyre többet is tanulok, kezdem a "valóságot" látni. Kiábrándulni mindenből. Segítsetek! Titeket mi tart életben?

18/L



2012. jún. 30. 11:19
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom amúgy, hogy egy igazságos és szerető Isten nem a vallásodat nézi, hanem hogy mennyire vagy erkölcsös és szeretetre képes; legyél akár buddhista, muszlim vagy ateista.


Én próbálom élvezni az életet, de most olyan magányos vagyok és szomorú! Hiányoznak a barátaim a suliból, és kéne egy igaz szerelem, csak hát nincs :/

2012. jún. 30. 14:42
 12/25 anonim ***** válasza:

Ez itt egy érdekes kis vita, érdemes elolvasni:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2012. jún. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
51%
Mivel démonok léteznek és azok a pokolból szabadulnak ki, ez az bizonyítja, hogy a pokol létezik.Mivel a pokol létezik ebből következik, hogy a mennyország is, szóval igen, van élet a halál után.
2012. jún. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 KMJ ***** válasza:

Kérdező, az a nagy büdös helyzet van, hogy annak is értelme van, hogy most értelmetlennek látod az életet, ez egy kicsit extrémeb értelem mint a száraz állami tananyagok.

Tehát valójában amikor azt hiszi az ember, hogy sikertelen, akkor is sikeres.

Azt választja amire szüksége van az életben, de ugyanakkor az élet is olyanná tesz egy kicsit, amilyen formában szüksége van az emberre.

Tehát az az értékes az emberben, hogy vannak dolgok amikben hasonlítanak egymásra, ezek a felszínes dolgok, és vannak amikben ég és föld a különbségük köztük, vagy mégtöbb.

2012. jún. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

ma 15:41-re válaszolva

Ebben én is hiszek. És pont ezt mutatja be a Rítus c. film, nagyon jó, nézzétek meg! Egy kétkedő papról szól, akit elküldenek Vatikánba, hogy tanuljon ki ördögűzőnek :) Ezt kérdezi az ördög tőle:

- Hiszel már bennem, Michael?

- Igen, hiszek benned, hiszek az ördögben, ezért hiszek Istenben is!


Megható volt! És félelmetes is...

2012. jún. 30. 15:53
 16/25 anonim válasza:
62%

Figyelj! És mindenki más!! Isten szeret téged!! Isten nem csupán szórakozásból "dobja a pokolba" az embereket. Isten minden embernek SZABAD AKARATOT adott, ez azt jelenti, hogy mindenki választhat: Isten vagy a Pokol. De a választásban az is megvan hogy Isten. Hallottál a Reménység Fesztiválról? Ott is Istenről beszéltek és énekeltek. Menj el gyülekezetbe és az alkalom után beszélhetsz a prédikátorral. Én elmondom neked, hogy Isten él és Ő azt várja hogy te szólj hozzá. ISTEN ÉL ÉS VÁR RÁD. Hát beszélj hozzá! Imádkozz! Csukd be a szemed és beszélj vele. Próbáld ki és legfőképpen: NE FÉLJ!!!!

Egy lány aki 11 évesen interneten prédikál, Isten áldjon!!!!

2012. jún. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2012. jún. 30. 17:24
 18/25 anonim ***** válasza:
0%

Isten nincs. Nem tudom ,hogy az emberek miért hisznek olyanban, amit senki se tud megmondani hogy létezik.

Én olyanban hiszek amit látok ! Régebben én is hittem benne

de 1-2 éve már nem. Annyira rossz történt velem, hogy

rengeteg. Miért is kellene olyanban hinnem amit nem látok ?

Amúgy meg Ördög- Sátán inkább van mint Isten.

Ha vannak ilyenek egyáltalán...

Halál után nincs semmi, meghalsz és kész vége.

Ennyi volt az élet. Nincs utána semmi, nem születsz újból vagy nem kerülsz pokolra vagy Mennybe mert ezek nincsenek.

Kérdező szerinted igazam van ? és a többiek is válaszolhatnak.

2012. jún. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Uccsó. Amit látsz abban nem kell hinned, mert az ott van előtted, az tény(egyesek szerint). A hit lényege hogy egy érzékszervekkel felfoghatatlan valóságba veted a hitedet. Ez a valóság sokminden lehet, például Isten.
2012. jún. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
ma 20:08-as válaszolóval nem értek egyet. De nem ítéllek el érte. Én akkor is hiszek. Hiszem, hogy van Isten és örök élet is :) És az utolsó válaszolóval egyetértek: ami ott van az orrod előtt, abban nem kell hinned, hiszen tény. Viszont amit nem tudnunk bebizonyítani, abban szokás hinni, és ez érték!
2012. jún. 30. 20:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!