Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Tudnatok nekem olyan konyveket...

Tudnatok nekem olyan konyveket mondani, amiket erdemes elolvasni spritualis, ezoterikus temaban?

Figyelt kérdés
Foleg a reinkarnacio, lelekrol szolo konyvek, illetve hogy az eletben mik a feladatok, hogyan tudom megkonnyiteni a jelenlegi es a kovetkezo eleteimet.

2013. okt. 9. 10:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Lenne egy - két kérdésem.

Tegyük fel, hogy létezik a lélek.

1. Ha létezne, valahogyan ki lehetne mutatni. Itt vannak a válaszok arról, hogy igaz, vagy sem az, hogy létezik a lélek és 21 g a súlya: http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__81..

2. Hogyan születik, vagy keletkezik a lélek?

2013. okt. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
100%

Utolsónak:


Nem tudom mivel lehet kimutatni, valszeg nincs rá még műszer. A fekete lyukak vagy egy elektron súlyát sem lehet megmérni, mégis létező dolgok. Vagy azt sem lehet tudni, hova vezet a fekete lyuk. De attól még b%!szottul szív. Azt pedig hogy hogy jön létre a lélek, nos azt sem tudni. Egy új faj létezéséről sem a fogantatás pillanatától van tudomásunk, hanem mikor először találkozunk vele. Először vizsgáljuk, stb, majd később kiderül az is hogy szaporodik. Talán egyszer ezt is megtudjuk. De jelenleg még csak ott tartunk, hogy lehet van lehet nincs lélek. Akkor miről beszélünk?

2013. okt. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

"Nem tudom mivel lehet kimutatni, valszeg nincs rá még műszer."

Pedig kéne. A mostani műszerek is, ki tudnák mutatni.


"A fekete lyukak vagy egy elektron súlyát sem lehet megmérni, mégis létező dolgok. Vagy azt sem lehet tudni, hova vezet a fekete lyuk. De attól még b%!szottul szív."

A kvantum szingularitást is ki tudják mutatni. Egyszerűen úgy, hogy onnan semmi sem jön vissza. A fény, szinte mindenről visszaverődik (igen, még a levegőben található részecskékről is, de ez, attól függ, hogy mennyire sűrű, illetve mekkorák. Pl. egy pár porszemcsét, te nem látsz, de attól az még ott van).


Az elektron tömege is meg van adva:

[link]


"Azt pedig hogy hogy jön létre a lélek, nos azt sem tudni. Egy új faj létezéséről sem a fogantatás pillanatától van tudomásunk, hanem mikor először találkozunk vele. Először vizsgáljuk, stb, majd később kiderül az is hogy szaporodik. Talán egyszer ezt is megtudjuk. De jelenleg még csak ott tartunk, hogy lehet van lehet nincs lélek."

Oximoron:

1. A lélekkel kapcsolatban, lenne ilyen jellegű információ, mert nagyon régóta beszélnek róla.

2. Földönkívüli faj: ezzel kapcsán is írtam - egy másik kérdésnél. Először is - találkozunk velük, vagyis a létezése nem hit kérdése. A másik - az ember, kíváncsi természetű. Érdekelni fogja őt a másik, földönkívüli értelmes faj történelme, evolúciója.

A földi evolúció is le van vezetve:

[link]


"Akkor miről beszélünk?"

Engem csak érdekel. Olyan nincs, hogy ha hiszel benne, akkor... . A lélek, a vallásokban van (vagyis onnan indult ki), a Katolikus Keresztény Egyház szerint, ha jót teszel, akkor a Mennyországba jut a lelked, ha rosszat, akkor a Pokolba. A hinduizmus szerint, a lélek újjászületik. Más vallásokról nincs információm. Az viszont, hogy hogyan tudják bebizonyítani a Mennyországot/Poklot, vagy az újjászületést, arra is kíváncsi vagyok.

A lélek és a szellem, csak kitaláció. Hit kérdése és semmi több. Jó dolog hinni valamiben, de ez, már rég nem erről szól. Egyszerűen nem csak olyan szabályok vannak, hogy légy jó, hanem ez és ez. A vallási fanatizmust még fel sem hoztam... .

2013. okt. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Az isteni alapelv kifejtése

[link]


Benne többek között a predesztináció, a reinkarnáció, a keresztény feltámadás-tan és sok más magyarázata, egymással logikus összefüggésben; az emberi történelem célja a gondviselés szempontjából, és az ún. Utolsó Napok értelme; vallások célja és egymással összefüggései, stb.

2013. okt. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%

Update: kvantum szingularitást (véletlenül) egy sci-fi-ből vettem. Helyette feketelyuk továbbra is, a helyes megfogalmazás.

Viszont továbbra is fenntartom az álláspontomat a lélek létezésével kapcsolatban - nem mutatható ki. Az ember, kíváncsi, így kutakodott a lélekkel kapcsolatban. Volt egy olyan legenda, hogy létezik a lélek és ennyi a súlya, csak kiderült, hogy köze nem volt a lélekhez, hanem a súlyváltozás (élő és halott emberek között) más volt: http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__81..

2013. okt. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
11%
Kérdező, senki sem gátol téged, hogy abban higyjél, ami csak tetszik. De úgy alakítsd az életedet, hogy ez az egy van, és ha valamit el akarsz érni, azt most kell megtenned.
2013. okt. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
A lelkünk útjai erről szól, több része is van.
2013. okt. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Passiflora ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ebben a témakörben a következő könyveket tudom jó szívvel a figyelmedbe ajánlani:


dr. Michael Newton: Lelkünk útja (amit már az előző hozzászóló is ajánlott; 4 kötete jelent meg, mindenképpen sorban, az elsővel kezdve érdemes olvasni őket, mert egymásra épülnek.)


Itt olvashatsz hozzászólásokat olyanoktól, akik olvasták a könyveit:


http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__reinkarnacio-es-karm..


Robert Schwartz: Bátor lelkek


Brian Weiss: Életek, mesterek / Mesterek üzenetei / Lélektársak


Nem tudom, hogy Dr.Ian Stevenson pszichiátria professzornak kiadták-e valamelyik könyvét magyarul, de az interneten már magyarul is sok információ hozzáférhető a 40 éven át végzett kutatómunkájával kapcsolatban, pl.:


[link]


A Youtube-on mind a négy szerző nevére rákeresve találsz velük készült interjúkat, vagy más érdekes információkat a kutatásaikkal kapcsolatban. Nem tudom, hogy tudsz-e esetleg angolul - ha igen, nyilván sokkal könnyebb dolgod van, de ha nem, akkor is találsz köztük olyat, aminek van magyar feliratozása.


Még egy könyv eszembe jutott: Dr. Joel L. Whitton - Joe Fisher: Létköz (Az eredeti címe 'Life between life - Scientific Eplorations into the Void Separating One Incarnation from the Next')


Ha esetleg foglalkoztat annyira ez a téma és nyitott vagy a lehetőségre, amennyiben írsz egy privát üzenetet, szívesen ajánlok a figyelmedbe egy olyan, Magyarországon még nem túl ismert módszert, amivel meglehetősen személyes és meggyőző tapasztalatot lehet arról szerezni, hogy a létezésünk nem a fogantatással kezdődik és nem a fizikai halállal ér véget. (Nem regressziós hipnózisra vagy reinkarnációs utaztatásra gondoltam, és nem jár semmiféle módosult tudatállapottal sem.)


További jó olvasgatást és kutakodás kívánok Neked a ebben a témában! :-)


Üdvözlettel: Vera

2013. nov. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
#18 Ezek a könyvek történetesen engem is érdekelnének. Angolul tudok, de szívesebben szerezném be újabb olvasmányaimat elektronikusan. Véletlenül tudod-e, hogy lehet az általad ajánlottakat lapolvasóra letölteni? (Természetesen legális, fizetős oldal is szóba jöhet.)
2013. nov. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Passiflora ***** válasza:

Kedves Zolly the Jolly!


Ne haragudj, hogy csak most válaszolok Neked, de annak idején nem vettem fel ezt a kérdést a megfigyeltek közé, és csak most láttam, hogy reagáltál a hozzászólásomra, mikor teljesen véltelenül "visszatévedtem" ide.


Nekem abszolút nincs rutinom ebben a könyv letöltés témában, soha nem is próbáltam, így sajnos nem tudok ebben segíteni Neked. Csak annyit tudok tanácsolni, (ami nyilván magadtól is eszedbe jutna), hogy próbáld a Google-be beütni a letöltés szót a könyv címével együtt - most, hogy kipróbáltam, nekem a "Bátor lelkek"-re ezt a találatot adta ki:


[link]


Magán az oldalon találsz egy link gyűjteményt rengeteg könyv letöltéséhez.


Megkérdezhetem, hogy tudsz-e esetleg angolul? (Mert ha igen, akkor szívesen küldök neked hivatkozásokat olyan Youtube-ra feltöltött videókhoz, ahol az általam ajánlott könyveknek a szerzői, illetve mások beszélnek a témáról, és amiket én nagyon hasznosnak és érdekesnek találtam.


Üdvözlettel: Vera

2013. dec. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!