Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A reinkarnációs tapasztalat...

A reinkarnációs tapasztalat tulajdonképen mire jó?

Figyelt kérdés

Sikerült vissza emlékeznem az előző éltemre, buddhista meditációktól és hipnózisektől.

(Most tegyük, hogy nem hallucináció, vizó, bár ennek nem adok sok hitelt, mivel elég valóság hű képek voltak.)

Egy földműves voltam akkoriban valami Szovjet tagállamban és meghaltam 1974-ben. Nem tudtam tanulni akkor eleget és szerintem ez a vágyam ami miatt újra születtem itt a Számszárában (örök körforgás), hogy elvégezzek valamilyen egyetemet és diplomát szerezzek.

Igen ám azonban azt is tudom, hogy ha megszerzem a diplomát akkor jönni fog helyette egy másik vágyam ami miatt megint jönni helyette egy másik vágyam amit valószínűleg ebben az életemben megint nem tudok megcsinálni és emiatt megint ide születek, és el is felejtem, hogy lediplomáztam és így tovább.

Ér egyáltalán így bármit is ez a tapasztalat? Vagy csak még jobban megkeseríti az életemet, mert tudom mi az igazság? Mi hasznom van akkor az egészből?


Materialisták és trolok kíméljenek!

Ez a kérdés tényleg frusztrál, meg tönkre teszi az életemet egy jó ideje, komoly választ szeretnék!



2013. okt. 16. 10:50
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
100%

"Igen ám azonban azt is tudom, hogy ha megszerzem a diplomát akkor jönni fog helyette egy másik vágyam ami miatt megint jönni helyette egy másik vágyam amit valószínűleg ebben az életemben megint nem tudok megcsinálni"


Igen, pont ezért az a buddhizmus lényege, hogy az ilyen vágyakról le kell mondani.

2013. okt. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
50%

én is emlékszem egy előző életemre...angliában éltem, mikor a gyárak elkezdtek megjelenni és felváltani a kézi munkaerőt.

földműves voltam, és a nagyvárosba kényszerültem a munka miatt, mert vidéken is megjelentek a gépek, és egyre kevesebb munkásra volt szükség.

az egyik nagyvárosban próbáltam szerencsét, vmi munkásotthon féle házban laktam, a magamfajta, nyomorgó emberekkel, és arra a napra emlékszem még, amikor este volt, hideg szél süvített az utcákon már lassan télbe fordult az idő, a viharos felhők közt néha előbukkant a hold fénye...

semmi kiutat nem láttam az életből, nyomorúságból és akkor vetettem végett az életemnek,a folyóba ugrottam egy hídról

ezek az emlékek pár éve jöttek elő, de érdekes módon kiskorom óta undorodom és félek a folyóktól, hídaktól, a gépektől és a gyáraktól...és vmiért angliát nagyon utáltam, pedig elvileg azt sem tudom milyen ország.

ilyenkor gondolok arra, lehet csak élénk a fantáziám...

2013. okt. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:

1# köszi

2# és ha tévedsz? és nekem van igazam?

Nem akarok itt maradni örökre! Ezt miért nem lehet megérteni?! Ez nem játék!!!

2013. okt. 16. 13:56
 4/47 anonim ***** válasza:
100%

ami magyarázatot adhat a reinkarnációra az az,hogy

egy élet alatt nem lehet mindent megtapasztalni, ami fontos lehet a léleknek.

Ráadásul a lélek fokozatosan fejlődik.Például előző életedben nem tudtál vagy nem akartál tanulni, aztán rájöttél ennek fontosságára, de nem tudtad pótolni.Aztán következő életedben megkaptad a lehetőséget és így tovább.

Emlékezni előző életre akkor lehet hasznos, ha az ember ráébred az összefüggésekre és képes levonni valami építő jellegű következtetést.

Példa:Nekem is volt hasonló tapasztalatom, csak nekem spontán, álmok útján.Mikor felébredtem, azonnal tudtam, hogy nem hétköznapi álom volt, részletesen emlékeztem rá és bennem volt az a határozott érzés, hogy "összeállt a kép, most már jobban megértem a jelenlegi életem".

Ez az álom, élménysorozat máig meghatározó számomra.

Még ha tévedek is, és esetleg nincs köze a reinkarnációhoz, azt sem bánom, mert így is a hasznomra vált.Tehát végül is mindegy, hogy az ilyen élmények honnan jönnek, a lényeg az, hogy képes legyél pozitív irányba fejlődni általa.Mindennek ez a lényege.

2013. okt. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:

2es vagyok

néha mikor unatkozom írok ide...

közel a áll a munkámhoz az h bárkivel bármit elhitessek...

amit itt olvastatok tőlem, kb annyi idő volt kitalálni, míg begépeltem...

sztem az ilyen embereknek élénk a fantáziája,aki ebben és egyéb dolgokban szeretné megtalálni a titkot...semmi több!

2013. okt. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
13%

Kérdező:

"Nem akarok itt maradni örökre! Ezt miért nem lehet megérteni?! Ez nem játék!!!"


Nem fogsz. Ezt miért nem lehet megérteni? Te is ugyanúgy elpatkolsz ha eljő az ideje, mint mindenki más eddig. És nem, nem fogsz újraéledni egy másik testben. Senki sem tette eddig, és hidd el, nem Te leszel az első.


Másrészt, de igen, ez csak egy játék. Valami agyhalott kitalálta valamikor, azóta forog közszájon ez a lélekvándorlós badarság. Szóval játék; ha neked nem az, az már valós probléma. Az azt jelenti, hogy túlságosan belezavarodtál a saját pszichéd játékaiba, túlságosan elhittél hülyeségeket hülye, felelőtlen vagy számító embereknek (ha utóbbi, akkor már a zsebükben vagy), és már képtelen vagy eldönteni, hogy mi valóság és mi nem. No az ilyeneknek szokásuk az OPNI-ban és hasonló helyeken végezni.


Javaslom, tisztázd le magadban ezeket a dolgokat, próbálj kievickélni abból a pszichotikus mocsárból, amit ez a reinkarnációs zagyvaság okozott nálad. Ha sikerül, akkor látni fogod, mekkora hülyeséget csináltál, hogy életed alig néhány évének jelentős részét képes voltál ilyen sületlenségekre elpazarolni. Szegényebb vagy kevesebb ugyan nem lettél tőle, sőt. Viszont kevesebb időd jut másra, jobb, szebb, értelmesebb dolgokra.

2013. okt. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:

van itt egy film

pont arról szól, h milyen könnyen meglehet vezetni azt aki ebben hisz


[link]

2013. okt. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:

4#

Így már érthetőbb az egész! Ez egy kicsit megnyugtató hatású. Csak tudod még mindig bennem van az, hogy utána meg megint újra kell kezdenem, mert ráébredek megint valamire és aztán újra és újra... Ha csak valahogy meg nem világosodok. Köszi! :)


2-es: Tudod őszintén megmondom: nem igazán érdekel a véleményed, mivel egyrészt - valószínűleg - nem ismerlek másrészt véleményt mondasz rólam úgy, hogy nem is ismersz, szóval magadnak is időt spórolnál, ha nem irkálnál nekem...

2013. okt. 16. 15:29
 9/47 A kérdező kommentje:

Jah igen, meg jó, hogy szóltok: meg a többi materialista, naturalista, ateista agymosás sem érdekel! :D Nem kell győzködni. Engem az érdekel mi van ha igazam van!

"Materialisták és trolok kíméljenek!"

Ezek után minek állnak neki ezek után győzködni?!

A reinkarnációban nincs benne a lélek...

Ennyi!

2013. okt. 16. 15:38
 10/47 anonim ***** válasza:
41%

"Engem az érdekel mi van ha igazam van!"


Nincs igazad. De tudod mit? Legyen igazad. Aki hülye akar maradni, az az is marad, hiába akarnak rajta embertársai segíteni.


"A reinkarnációban nincs benne a lélek... "


He? Én úgy tudtam eddig, hogy a reinkarnáció tágabb értelemben lélekvándorlást jelent, szűkebb értelemben azt a folyamatot, amikor a lélek az asztrálsíkból vagy miből ismét hús-vér testbe költözik. De persze, lehetnek egyéni interpretációi is a reinkarnációnak, csak akkor azt nem értem, miért egy közösségi oldalon teszel fel kérdést a személyes interpretációddal kapcsolatban? Te lovallod bele magad a bolondságodba, de azért mi segítsünk ki belőle? :)

Ja, ha valaki esetleg kritizálni meri a selejtes elméletedet, akkor az elmehet a búsba... Neked tényleg csak bólogatókutyákra van szükséged.


Remélem azelőtt bezárnak valami sárgaházba a dilid miatt, mielőtt még valami társadalmilag etikátlan lépésre kényszerít a pszichotikus defekted.

2013. okt. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!