Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A reinkarnációs tapasztalat...

A reinkarnációs tapasztalat tulajdonképen mire jó?

Figyelt kérdés

Sikerült vissza emlékeznem az előző éltemre, buddhista meditációktól és hipnózisektől.

(Most tegyük, hogy nem hallucináció, vizó, bár ennek nem adok sok hitelt, mivel elég valóság hű képek voltak.)

Egy földműves voltam akkoriban valami Szovjet tagállamban és meghaltam 1974-ben. Nem tudtam tanulni akkor eleget és szerintem ez a vágyam ami miatt újra születtem itt a Számszárában (örök körforgás), hogy elvégezzek valamilyen egyetemet és diplomát szerezzek.

Igen ám azonban azt is tudom, hogy ha megszerzem a diplomát akkor jönni fog helyette egy másik vágyam ami miatt megint jönni helyette egy másik vágyam amit valószínűleg ebben az életemben megint nem tudok megcsinálni és emiatt megint ide születek, és el is felejtem, hogy lediplomáztam és így tovább.

Ér egyáltalán így bármit is ez a tapasztalat? Vagy csak még jobban megkeseríti az életemet, mert tudom mi az igazság? Mi hasznom van akkor az egészből?


Materialisták és trolok kíméljenek!

Ez a kérdés tényleg frusztrál, meg tönkre teszi az életemet egy jó ideje, komoly választ szeretnék!



2013. okt. 16. 10:50
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:

Inkább a wikiben amit írnak érdemes végig olvasni, az úgy jobban érthető:

"A brahmanizmussal, hinduizmussal ellentétben, amelyek szerint a halott testéből egy önálló szellemi-monád szakad ki, és hatol be az új anyatestbe, és mintegy birtokba veszi a létéhez szükséges fizikai környezetet, addig Buddha egy olyan újramegtestesülést tanít, amelyben egy szüntelenül változó és mozgásban levő öntudatáramlás hozza létre, a véget ért létezésben felgyülemlett erők hatása révén, az új individuumot."

2013. okt. 16. 18:59
 22/47 anonim ***** válasza:

"Az Univerzum is alá van vetve ennek a dolognak. Létre jön majd elpusztul és aztán megint létre jön és így tovább..."


Ezt honnan szedted? Jelenleg a tudomány a Nagy Bumm és a Hőhalál elméletét tartja a legvalószínűbbnek az Univerzum létezését illetően, ezt az irányt mutatják a megfigyelések. Van elmélet a pulzáló világról is, de a tapasztalat az, hogy a miénk nem efelé halad. Tehát ezt egyelőre ne vedd készpénznek, hogy felrobban, aztán összeesik, aztán megint felrobban...


"Mga a reinkarnáció ezt jelenti: Folytonos változás és folytatások során jön létre újra és újra. Halálod után felgyülemlik a vágyad, gondolataid érzéseid és azok újra kreálnak téged. Nincs olyan részed ami meg marad igazából, csak a változó hamis "én" ami ezeket termeli a vágyakat, gondotokat termeli. "


Vagyis a lelked? :) A reinkarnáció-hívőknek pont ezt jelenti a lélek: a vágyaik, gondolataik, érzéseik megtestesülését. Csak éppen semmiféle tudoményos vizsgálat nem támasztja alá a lélek - mint olyan - önálló létezését.


"Egyszerűbben: "Minden aminek kezdete van egyszer véget is ér, de minden vég valami újnak a kezdete""


Így van. Csak legfeljebb más anyagi formában. Interpretáció kérdése az egész.


"(Itt meg lehetne jegyezni, hogy az "én"-nek van kezdete ezért lesz vége is, de ez nem igaz, már végtelen ideje létezünk...) "


Tehát az "én" végtelen ideje léteztik. Ergo létezett az Univerzumunk előtt is... Mindenkié külön-külön? Hol tanyáztak ezek, mielőtt a nekik helyet adó Világegyetem megszületett volna? Vagy csak azóta léteznek lelkek, mióta az Univerzumunk megszületett? Akkor ki volt az első lélek, és ki a második? Ezernyi kérédst szül egy válasz is...


"Tehát minden megváltozik előbb-utóbb Miért lenne a halál kivétel ez alól? "


Na látod csak. Jó a kérdés. Miért ne lehetne kivétel, ha már oly egyedi, semmihez sem hasonlítható? Vagy miért kéne kivételnek lennie, ha egyszer hozzá tartozik az élethez? A halál az elmúlást jelenti; az agyad apránként létrehozza a személyiségedet, amivel leéled az életed, és mivel az agy struktúrája határozza meg a személyiséged (melyik rekeszbe mikor és milyen élmény, emlék épül be), az agy halálával a személyispéged is megszűnik létezni. Ezt miért nehezebb, bonyolultabb, idegenebb elfogadni, mint azt, hogy a személyiséged (vagyis a vágyaid, gondolataid, érzéseid összessége) egy másik testben tovább élnek?

2013. okt. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 A kérdező kommentje:

"Ezt honnan szedted? Jelenleg a tudomány a Nagy Bumm és a Hőhalál elméletét tartja a legvalószínűbbnek az Univerzum létezését illetően, ezt az irányt mutatják a megfigyelések. Van elmélet a pulzáló világról is, de a tapasztalat az, hogy a miénk nem efelé halad. Tehát ezt egyelőre ne vedd készpénznek, hogy felrobban, aztán összeesik, aztán megint felrobban..."

Nem! Félre értettél akkor! :) Egyáltalán nem így értettem, hogy összeesne. Úgy, hogy meghal és reinkarnálódik. Tehát nagy bumm aztán hű halál, vagy hívd ahogy akarod és megint nagybum.


"Vagyis a lelked? :) A reinkarnáció-hívőknek pont ezt jelenti a lélek: a vágyaik, gondolataik, érzéseik megtestesülését. Csak éppen semmiféle tudoményos vizsgálat nem támasztja alá a lélek - mint olyan - önálló létezését."

Igazából hívhatod így is, de aki általában a lélekben hisz az ez alatt valami teljesen mást ért. Állandó magot ami testről testre vándorol.

Találtam egy jó linket ami ír róla: [link]


"Így van. Csak legfeljebb más anyagi formában. Interpretáció kérdése az egész."

Na, de a tudatod is megváltozik, meg az éned. Már nem ugyanazt gondolod, érzel bizonyos dologról mint amit 7 évesen gondoltál.


"Tehát az "én" végtelen ideje léteztik. Ergo létezett az Univerzumunk előtt is... Mindenkié külön-külön? Hol tanyáztak ezek, mielőtt a nekik helyet adó Világegyetem megszületett volna? Vagy csak azóta léteznek lelkek, mióta az Univerzumunk megszületett? Akkor ki volt az első lélek, és ki a második? Ezernyi kérédst szül egy válasz is..."

Pontosan előtte is létezett egy másik vagy ennek az univerzumnak az inkarnációjában. Sőt vannak más fajta világok is. Mennyei birodalom, pokol birodalom stb. ahol tanyázhatott.


"Na látod csak. Jó a kérdés. Miért ne lehetne kivétel, ha már oly egyedi, semmihez sem hasonlítható? Vagy miért kéne kivételnek lennie, ha egyszer hozzá tartozik az élethez? A halál az elmúlást jelenti; az agyad apránként létrehozza a személyiségedet, amivel leéled az életed, és mivel az agy struktúrája határozza meg a személyiséged (melyik rekeszbe mikor és milyen élmény, emlék épül be), az agy halálával a személyispéged is megszűnik létezni. Ezt miért nehezebb, bonyolultabb, idegenebb elfogadni, mint azt, hogy a személyiséged (vagyis a vágyaid, gondolataid, érzéseid összessége) egy másik testben tovább élnek?"

Ez megint csak egy aspektus egy másikkal szemben. Erről évezredek óta vitatkoznak már. Nem itt fog eldőlni.

Mert én írok rá valamit te vissza írsz. És az egész szembe állás oka a véletlen és a rendezettség problematikája lenne. (A kettő nem zárja ki egymást!)

2013. okt. 16. 20:12
 24/47 A kérdező kommentje:

Na, de ezt a inkább hagyjuk, mert ez megint menni fog a végtelenbe. Egyikünk sem fogja meggyőzni a másikat az igazáról. (Én nem is akarlak)

Azért örülök neki, hogy lehet veled normálisan beszélgetni. :)

2013. okt. 16. 20:25
 25/47 anonim ***** válasza:

"+Nem! Félre értettél akkor! :) Egyáltalán nem így értettem, hogy összeesne. Úgy, hogy meghal és reinkarnálódik. Tehát nagy bumm aztán hű halál, vagy hívd ahogy akarod és megint nagybum."


Na igen, a reinkarnációs propaganda csak arról nem szól, hogy mindehhez honnan veszi az energiát? :) Mert oké, szép és jó a Nagy Bumm, de egy ilyen volumernű történés kiváltó okához valószínűsíthetően igen magas energiaszint szükséges. Ez az energiaszint pedig már valószínűleg nincs meg Univerzumunkban - főleg nem egy Hóhalál esemény bekövetkezte után.


""Így van. Csak legfeljebb más anyagi formában. Interpretáció kérdése az egész."

Na, de a tudatod is megváltozik, meg az éned. Már nem ugyanazt gondolod, érzel bizonyos dologról mint amit 7 évesen gondoltál. "


Ez való igaz, de nem így értettem. Úgy értettem, hogy mikor és hogyan születsz újjá úgy, hogy agyad előző életedben felépített struktúráját is magaddal hordozod? Mert azt írtad, hogy buddhista meditációktól visszakaptad az előző életed emlékképeit, vagy vmi ilyesmi.


A személyiséget nem az agyad összetétele, hanem az összetétel struktúrája határozza meg. Analógiaként, ha van egy filmed a winyódon, akkor az meghatározott számú bitek meghatározott struktúrába rendezése után lesz csak értelmezhető a videolejátszó program számára. Ha ugyanazokat a karaktereket, de teljesen más sorrendben állítod egymás után, abból nem lesz film, csak egy nagy zagyvaság a lejátszó részére.

Olyan ez, mintha Petőfi Bánk bán-jának betűit összekevernénk, aztán véletlenszerűen újra sorbarendeznénk: lehet hogy kijön belőle a Bánk bán újra, az is lehet, hogy pont a János vitézt kapjuk; de e két lehetőség mellett van tizenötezertrilliárd más lehetőség, amikből semmi értelmezhető nem jön ki, csak egy nagy batűkatyvasz lesz az egész. Mindebből a tizenötezertrilliárdkettőből csak kettő az, ami értelmes darabot ad ki, a többi értelmezhetetlen, vagy legjobb esetben is selejtes, hibás. A betűk struktúrája az, ami mewghatározza, hogy a betűtömeg a Bánk bán, a János vitéz vagy valami értelmezhetetlen karaktersorozatot ad. A tizenötezertrilliárdból mindössze kettő ami működőképes, habár mind a tizenötezertrilliárd verzió csontra ugyanazokat a betűket tartalmazza.


Ugyanez a helyzet az aggyal is. A hardver (mint atomok, molekulák egymáshoz kapcsolódó összessége) csak egy alap. Mindenkinek bagyjából egyenlő születése pillanatában. Az, hogy milyen személyiséág válik belőle majd, az a környezeti hatásoknak köszönhető, amely szoftverrel tölti fel a hardveranyagot. Ha csak az agyadat viszed magaddal, akkor kapsz százmilliárdszor százmilliárdszor százmilliárdszotr százmilliárd lehetőséget, ami szerint elrendezheted az agyadat alkotó molekulákat, atomokat. Ezek közül viszont csak egy lesz az, ami valóban a Te valódat tartalmazza, a többi az mást, vagy túlnyomó részben hülyeséget, nem életképes koncepciót. Tehát mi is az a fizikai tárolóegység, az az információhordozó eszköz, amely pontosan eltárolta az agyad struktúráját, mikor melyik molekula kell következzen, és ezt átvitte a jelenlegi személyiségedbe, hogy emlékezz arra az angol falubeli életedre?


"Pontosan előtte is létezett egy másik vagy ennek az univerzumnak az inkarnációjában. Sőt vannak más fajta világok is. Mennyei birodalom, pokol birodalom stb. ahol tanyázhatott. "


Tehát akkor mégiscsak elhiszel mindenféle sületlenséget amit mások mondanak? :) Mert eddig csak a reinkarnáció volt a soros, most meg már a keresztény vallás mennye és pokla is hirtelen bejön a képbe?


"Ez megint csak egy aspektus egy másikkal szemben. Erről évezredek óta vitatkoznak már. Nem itt fog eldőlni. "


Ha ezt ennyire tudod, miért is írtad ki ezt a kérdést valójában? :)

2013. okt. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 A kérdező kommentje:

Ezeket amiket felírtál azt is meg lehet cáfolni.

Illetve van rá cáfolat és arra ellenérvek, ami megint hit kérdése. De most nem magyarázom meg egyesével. Inkább keres rá a neten. Mert ez így menni fog a végtelenbe.

"Ha ezt ennyire tudod, miért is írtad ki ezt a kérdést valójában? :)"

Mert nem totál ellentétes aspektusra akartam válaszolni.

Olyanoknak akik már eleve hisznek benne.

2013. okt. 16. 20:52
 27/47 anonim ***** válasza:

"Ezeket amiket felírtál azt is meg lehet cáfolni. "


Hát akkor cáfold meg! Mi lenne erősebb ösztönzés a hited mellett, ha nem a cáfolatok cáfolása? ;)


"Inkább keres rá a neten."


Kerestem, de nem találtam. Reméltem, Te majd segítesz.


""Ha ezt ennyire tudod, miért is írtad ki ezt a kérdést valójában? :)"

Mert nem totál ellentétes aspektusra akartam válaszolni.

Olyanoknak akik már eleve hisznek benne."


Vagyis bólogató kutyáknak? Nem az a buli, ha veled azonos állásponton lévőknek bizonygatod a vélt vagy valós igazad, ők legfeljebb bólogatni fognak, vagy rosszabb esetben ásítozni, mert unalmas lesz számukra az előadásod. Az igazi buli olyanoktól hallani véleményt, akik nem osztják a meggyőződésed, esetleg teljesen más jellegű állásponton vannak. Egy elméletnek más szempontból vizsgálva is meg kell állnia a helyét - ha nem teszi, akkor az hibás elmélet, és kell helyette keresni valami kielégítőbbet, jobbat. Persze, előfordulhat, hogy nem megy, az ilyen megrögzött, túlhaladott, hibás elméletet vallókat szokták őskövületnek, vagy szellemi matuzsálemnek hívni. Nem tartom túl valószínűnek, hogy neked 26 évesen pont a közéjük tartozás a leghőbb vágyad.

2013. okt. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 A kérdező kommentje:

Figyelj nem fogom ezt megvitatni! 50-szer leírtam, hogy nem célom meggyőzni senkit sem. Választ akarok:

"A reinkarnációs tapasztalat tulajdonképen mire jó?"

Tehát azoktól akik eleve hisznek benne.

Ennyi!

2013. okt. 16. 21:52
 29/47 anonim ***** válasza:
Okjé, én megértem, hogy ebben akarsz hinni, ez a mániád. Mindenkinek van valami dilije. De ha alapból korlátot állítasz az ismeretszerzés elé (csak azok írjanak, akik hisznek benne), akkor eleve korlátolt információkat fogsz kapni. Korlátolt információkból pedig csak korlátolt világképet lehet fabrikálni. Persze, ha neked csak korlátolt világképre van igényed, az megint csak a Te dolgod... De szerintem jó ezekkel a dolgokkal tisztában lenni.
2013. okt. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:
Fizikusin tanultam egy időben. Mondjuk a matekot értettem meg igazán a fizika nem ment úgy, ahogy szerettem volna. Ez nem egy korlát... vagy nem tudom, szerintem nem az. Mindegy a lényeg, hogy most ez a része érdekel a világnak. Ezt az oldalát akarom megismerni. És úgy érzem már nagyon közel állok, hogy megértsem végre az egészet. :)
2013. okt. 16. 22:11
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!