Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A reinkarnációs tapasztalat...

A reinkarnációs tapasztalat tulajdonképen mire jó?

Figyelt kérdés

Sikerült vissza emlékeznem az előző éltemre, buddhista meditációktól és hipnózisektől.

(Most tegyük, hogy nem hallucináció, vizó, bár ennek nem adok sok hitelt, mivel elég valóság hű képek voltak.)

Egy földműves voltam akkoriban valami Szovjet tagállamban és meghaltam 1974-ben. Nem tudtam tanulni akkor eleget és szerintem ez a vágyam ami miatt újra születtem itt a Számszárában (örök körforgás), hogy elvégezzek valamilyen egyetemet és diplomát szerezzek.

Igen ám azonban azt is tudom, hogy ha megszerzem a diplomát akkor jönni fog helyette egy másik vágyam ami miatt megint jönni helyette egy másik vágyam amit valószínűleg ebben az életemben megint nem tudok megcsinálni és emiatt megint ide születek, és el is felejtem, hogy lediplomáztam és így tovább.

Ér egyáltalán így bármit is ez a tapasztalat? Vagy csak még jobban megkeseríti az életemet, mert tudom mi az igazság? Mi hasznom van akkor az egészből?


Materialisták és trolok kíméljenek!

Ez a kérdés tényleg frusztrál, meg tönkre teszi az életemet egy jó ideje, komoly választ szeretnék!



2013. okt. 16. 10:50
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:

A stílusod minősít!

Ez is csak egy aspektus amit most felírtál az előbb.

Emögött is a hited áll az enyémmel szemben.

Tehát mindent higgyek el amit másnak meg mert az a jó irány? Bizonyíték? Na látod. Ez is csak egy vallás, még hozzá a sötétségében a Jehova Tanúi szintjével vetekszik.

Valóban nincs benne a lélek a reinkarnációban, a lélekvándorlásban igen.

[link]

Azért írtam fel ide mert ezoterikusok válaszai érdekelnek, nem buddhistáké, hogy ők hogyan látják. Milyen az aspektusok...

Nem fogok leállni vitatkozni veled! Semmi értelme...

Ignor

2013. okt. 16. 16:04
 12/47 A kérdező kommentje:
*"Tehát mindent higgyek el amit másnak meg mert az a jó irány?" = "Tehát mindent higgyek el amit te állítasz, mert az a jó irány?"
2013. okt. 16. 16:06
 13/47 A kérdező kommentje:

Köszönöm a filmet! Majd utána nézek! :)


Ezt a videót szerintem némely kommentelőnek végig kéne néznie, illetve átgondolnia, mielőtt választ irkál:

http://www.youtube.com/watch?v=sPzJBfHkpZY

2013. okt. 16. 16:26
 14/47 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó a video! Találó. Most már csak azt kéne eldönteni, hogy Te, vagy az általad trolloknak titulált hozzászólók jártak-e már fenn a napfényben, és nem Te vagy-e az, aki kiröhögi a "trollokat", valamint Te vagy-e az, aki osztozik a trollok barlangbéli szellemi alultápláltságában, vagy fordítva?


Az a jó az ilyen szentbeszédekben, hogy bizonyos szemszögből nézve éppúgy illik egy kívülállóra, mint a kívülálló szempontjából a "beavatottakra". Lehet, hogy Te vagy az, akit erőnek erejével kivezettek a barlangból, hogy lássa, hogyan is működik a világ, és most próbálod elmagyarázni nekünk tudatlanoknak hogy mitől döglik a légy; de az én (vagyis a troll) szemszögemből pontosan ugyanúgy megállja a helyét a fáma, miszerint Te vagy az, akit erőnek erejével egy barlangban tartanak (tkp. a saját elméd által kreált barlangban végzed szellemi sínylődésed), és én vagyok az, aki megpróbál napfényt vinni sötét barlangbéli életed korlátolt ismereteinek homályos világképébe?


Ebben a kérdésben senki sem tud neked meggyőző bizonyítékopkkal szolgálni. Egy nem létező dologról nem lehet úgy vélekedni, hogy létezik, ez evidens. Ám úgy sem lehet, hogy nem létezik, mert nem bizonyíthatóan nem létezik, csak úgy mocsok, aljas módon képes nemlétezni.


Tehát amíg ez a kérdés frusztrál, addig az egész életed egy nagy frusztráció lesz, mert perdöntő bizonyítékot nem fogsz találni se a létezésére, se a nemlétezésére. A tudományban erre a helyzetre alkalmazzák Occam borotváját. A hitben, vallásban nincs Occam borotvája, legfeljebb antiborotva létezik, de az nagyon. Pont ez a baj ezekkel a vallási baromságokkal, hogy a kalapácsot a nehezebbik végén ragadja meg, és úgy próbál szöget beverni. Ilyen módon viszont csak lágyagyba lehet szöget verni, mert a keményfej ellenáll. Viszont lágyagyból lényegesen több van, így mégsem kell nagy tudomány hozzá... Ez a nagy szerencséje a vallásoknak, ezért vannak még életben.

2013. okt. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 A kérdező kommentje:

No, látom tudsz te normális is lenni, úgyhogy erre még válaszolok.


Itt a bibi! Kinek van igaza?! Ki van a barlangba?

Én nem meggyőzni akarok senkit, egész egyszerűen ez jött le a világról, kész. Erre jutottam a meditációt. Sem győzködni nem kell én sem akarok téríteni, csak vázoltam a helyzetet.

Occam borotváját már jó részt kielemeztem nagyrészt mi a baj vele:

" [link]

"Európában az ókori görögök tesznek róla először említést.[4]"

Tegyük fel, hogy nem ismered a gömbvillámot, csak olvastál róla egy ókori görög iratban és nincs a tudományos tények között a létezése. És tegyük fel, hogy szomszéd Mari néni a faluból, oda jön hozzád és el kezd arról beszélni, hogy ő gömbvillámot látott. Akkor az alábbiak közül melyik tűnne elfogadhatónak, ha:

1. Igaza van az ókori görög iratnak és valóban létezik a jelenség.

2. Hazudik Mari néni

3. Hallucinált Mari néni

4. Látott valamit pl. egy villámlást és összekeverte vele a jelenséget.


Légy őszinte magadhoz, ha használod Occam borotváját melyiket zárod ki? :)"


A másik gondom, hogy a tudomány Téved! Ez egy hatalmas előnye mert emiatt változik. Ugyan akkor a tudományba is hinned kell, mert amit gondolnak 10 éve azt jön valaki és keresztbe húzza.

Szóval a tudományos szkepticizmus is egy vallás. Egy aspektusa a világnak. Ugyan úgy mint a többi. A másik része az, hogy miért ne létezhetne olyan rendszer az Univerzumban, amely nem fizikai? Nem lehet materiálisan vizsgálni?

2013. okt. 16. 17:43
 16/47 A kérdező kommentje:

Már válaszoltam, és most, hogy elég legyen az offból:


"A reinkarnációs tapasztalat tulajdonképen mire jó?"

2013. okt. 16. 17:55
 17/47 anonim ***** válasza:

A stílus nem változott, a mondanivaló sem. Úgy látszik, akkor Te változtál ;) (Occam borotvája? :))


Túl sok a feltevés a példádban, tegyük fel ezt, azt... Igen, lehet ilyet játszani, és olyat is, hogy kötelező használni Occam borotváját, de ez megint csak nem vezet eredményre. Occam borotvája önmagára is igaz, ha nem muszáj használni, akkor inkább ne, mert több kárt okozhat mint hasznot.


Szóval Mari néni. Ha odajönne hozzám, hogy ő látott egy gömbvillámot, akkor megkérdezném: látott-e már ezt megelőzően is gömbvillámot? Ha nem, akkor honnan tudja, hogy most azt látott? Ha azt mondja igen, akkor elhiszem, hogy látott valamit, ami már nem először fordul elő vele, de még mindig fenntartásokkal kezelem, hogy amit látott, az valóban gömbvillám volt. Nem tartom kizártnak (annak ellenére, hogy még sosem láttam személyesen gömbvillámot), de nem hiszem el neki azonnal. Szóljon legközelebb ha lát egyet, és megpróbálok olyan gyorsan odaérni, ahogy csak tudok. Lehet hogy nem lesz legközelebb, elvégre egy gömbvillám nem túl gyakori jelenség; ez esetben úgy fogok meghalni, hogy két dolog biztosan kimarad az életemből: egyrészt a gömbvillám, másrészt a Mari néni féle gömbvillám. A kettő még mindig nem biztos hogy azonos jelenség.


Az igazság az azonban, hogy ha látnék egy gömbvillámot, akkor lehet, hogy fel se ismerném, még abban az esetben sem, ha huzamosabb időn keresztül tudnám vizsgálgatni. Így első blikkre nem tudmék vele mit kezdeni, amitől egyértelműen meghatározhatnám, hogy mi lehet az, amit látok. Dobjak bele valamit? Bökdössem meg egy bottal? Csapjam le puszta kézzel? Elsőre gyorsan lefotóznám, többször, több szögből egymás után, megfigyelném hogyan mozog, mit csinál; mást ezen kívül, tudás és kellő felszerelés hiányában nem nagyon tudnék tenni. Igaz, olyan nagy jelentősége nem lehet rám nézve, ha idestova több mint 30 év alatt egyszer sem találkoztam vele, akkor ezt a tendenciát alapul véve jó eséllyel nem is fogok többé. Egy újabb érdekesség az életemben. De semmiféleképpen nem kezdenék el földönkívüli lényekről meg más bárgyúságokról filózgatni a jelenséggel kapcsolatban.

2013. okt. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
49%

"A másik gondom, hogy a tudomány Téved!"


Ezt így, kategorikusan megállapítani elég nagy blődség szerintem :) Inkább fogalmazzunk úgy, hogy tévedHET. Erre minden esély megvan, természetesen. Ma is vannak elméletek érvényben szép számmal, amelyeket kényszerűségből alkalmazunk; tudjuk hogy nem pontos, nem teljes, de egyelőre jobb nincs, dolgoznak rajta. Viszont azt is tudjuk, hogy hiába hiányos még, ez a lehető legjobb elmélet, amely a lehető legpontosabban írja le az adott jelenséget.


A reinkarnációra nincs ilyen elméletünk. Helyesebben semmiféle elméletünk nincs a reinkarnációra, legfeljebb hipotéziseink. Még helyesebben hipotéziseitek, mint reinkarnáció-hívőknek. Objektív bizonyíték viszont egy szemernyi sincs rá, sem semmire, ami ezzel a hipotézissel kapcsolatos - ergo a tudomány egyelőre nem talál fogást a reinkarnáción, legfőképpen azért nem, mert még magát a lelket sem sikerült sem azonosítani, sem kimutatni, sem kölcsönhatásra bírni semmiféle módszerrel.


Apropó, miféle reinkarnációban hiszel Te, ha a lélekvándorlásban nem hiszel? Számodra mit jelent a reinkarnáció? Nem újjászületést egy új testben? Ha igen, akkor minek nevezed azt a darabot belőled, ami reinkarnálódik az új testben, és nem a lelked az?

2013. okt. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 A kérdező kommentje:

Occam borotváját ellen csak egy példát hoztam fel a gömbvillámot. Írhattam volna Tróját is. Ha jól emlékszem annak a kutatása is sokáig áltudomány volt, pedig az Illiászba már rég írnak róla. Na most kérdem én, ha Trója igaz akkor a többi cucc az Illiászból miért ne lenne igaz?

Miért ne léteznének a régi istenek? Ugyan így miért ne lenne lehetséges a reinkarnáció is?


Igazad van elhamarkodottan írtam a tudományról. Az nyilván igaz, hogy a Föld geoid alakú stb. ez tény.

Én azért nem mondanám, hogy ne lenne valami apróbb hipotézis ránézve. Például a hindik írtak majomemberekról, meg spirtuális devolúcióról. Vagyis valószínűnek tartom, hogy visszaemlékeztek jógik több száz életen keresztül és emiatt tudták mi az evolúció, és látták magukat majom emberek formájában, amely keveredett a mitológiájukkal.

[link]

Szerintem ez történt.


Változó, hogy melyikben hiszek. Néha hiszek a lélekben.


Mga a reinkarnáció ezt jelenti: Folytonos változás és folytatások során jön létre újra és újra. Halálod után felgyülemlik a vágyad, gondolataid érzéseid és azok újra kreálnak téged. Nincs olyan részed ami meg marad igazából, csak a változó hamis "én" ami ezeket termeli a vágyakat, gondotokat termeli.

Egyszerűbben: "Minden aminek kezdete van egyszer véget is ér, de minden vég valami újnak a kezdete"

(Itt meg lehetne jegyezni, hogy az "én"-nek van kezdete ezért lesz vége is, de ez nem igaz, már végtelen ideje létezünk...)

Tehát minden megváltozik előbb-utóbb Miért lenne a halál kivétel ez alól?

Az Univerzum is alá van vetve ennek a dolognak. Létre jön majd elpusztul és aztán megint létre jön és így tovább...

2013. okt. 16. 18:55
 20/47 A kérdező kommentje:
Mondjuk ezt a reinkarnációs dolgot elég nehéz megérteni meditáció nélkül.
2013. okt. 16. 18:56
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!