Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A reinkarnációs tapasztalat...

A reinkarnációs tapasztalat tulajdonképen mire jó?

Figyelt kérdés

Sikerült vissza emlékeznem az előző éltemre, buddhista meditációktól és hipnózisektől.

(Most tegyük, hogy nem hallucináció, vizó, bár ennek nem adok sok hitelt, mivel elég valóság hű képek voltak.)

Egy földműves voltam akkoriban valami Szovjet tagállamban és meghaltam 1974-ben. Nem tudtam tanulni akkor eleget és szerintem ez a vágyam ami miatt újra születtem itt a Számszárában (örök körforgás), hogy elvégezzek valamilyen egyetemet és diplomát szerezzek.

Igen ám azonban azt is tudom, hogy ha megszerzem a diplomát akkor jönni fog helyette egy másik vágyam ami miatt megint jönni helyette egy másik vágyam amit valószínűleg ebben az életemben megint nem tudok megcsinálni és emiatt megint ide születek, és el is felejtem, hogy lediplomáztam és így tovább.

Ér egyáltalán így bármit is ez a tapasztalat? Vagy csak még jobban megkeseríti az életemet, mert tudom mi az igazság? Mi hasznom van akkor az egészből?


Materialisták és trolok kíméljenek!

Ez a kérdés tényleg frusztrál, meg tönkre teszi az életemet egy jó ideje, komoly választ szeretnék!



2013. okt. 16. 10:50
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
Eleg jol kitargyaltatok a temat. Szerintem mar nem is nagyon lehet mit hozzafuzni. Csak annyit, hogy en valahol a ketto allaspont kozott erzem, gondolom az igazsagot. Magyaran hiszek a lelek fejlodeseben es a folytonos korforgasaban, de nem gondolom, hogy ennek barmifele szabalyai lennenek. Vagyis ha vannak, azokat mi fel nem foghatjuk. Ebbol kifolyolag elozo eletre emlekezes, meg egyeni celok kergeteseben nem hiszek. Viszont az gondolom valami oka van annak, hogy vagyunk az univerzumban. Ok es okozat, hogy a Matrix film szavaival eljek. Igazsagot valoszinuleg meg nagyon sokaig senki sem fog tenni. Es valahol talan ez adja meg az egesznek a lenyeget. Egy olyan ajto amin csak egyszer, egy iranyba mehet at mindenki es addig csak az eszere meg a hitere tamaszkodhat. Lehet sokfele igazsag van es lehet, hogy egyik sem az, de szerintem beleorulni semmikepp nem erdemes.
2013. okt. 17. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 openyoureye ***** válasza:
100%

A 4-es komment nagyon nagy igazságokat boncolgat. Való igaz a mit állít.


Kédezőnek:


"A reinkarnációban nincs benne a lélek.."


Ezzel nem értek egyet, bár ha te a budhista irányzatot preferálod, szíved joga.


Viszont abban nagyon igazad van, hogy azok akik nem hisznek benne, minek okoskodnak itt folyton? A kérdésben külön felhívtad a higyelmet erre. Ennek ellenére mégis itt lepzselnek és hülynek titulálnak mindenkit úgy, hogy ők még egy mondatot sem tudtak értelmezni:


"Materialisták és trolok kíméljenek!" :)


10-nek:


Igazából a hangnemmel nem értek egyet, mert én is hiszek a reinkarnációban, bár a lélekről hasonló a godolkodásunk, de amit mondasz abban van valami. Lehetett volna szebben is fogalmazni, de a lényeg benne van...


11-nek:


"Azért írtam fel ide mert ezoterikusok válaszai érdekelnek, nem buddhistáké, hogy ők hogyan látják. Milyen az aspektusok... "


- Egyáltalán nem ez jön le a kérdésből, talán át kellene fogalmazni.


17-nek:


"Szóval Mari néni. Ha odajönne hozzám, hogy ő látott egy gömbvillámot, akkor megkérdezném: látott-e már ezt megelőzően is gömbvillámot? Ha nem, akkor honnan tudja, hogy most azt látott?"

- Majdnem jó. A magadban felvázolt kérdés feleletnél nagyon egyoldalúra sikeredhet(és sikeredett is) a beszélgetés, hisz magadban már előre eldöntötted mi lehet a helyes válasz... Szerinted.

Szóval ha a válasz nem az még nem, akkor onnan tudhatja, hogy azt látott:


- Valószínűleg hallott már korábbról róla, így van róla információja és felismerte(Az azonosításhoz nem kell, hogy lásson is egyet élőben)

- Villámot már mindenki látott és a gömbvillám nem igazán hasonlít rá. De hogy meggyőződhess róla, megkérdezheted, hogy: nem lehet hogy egyszerű villámot látott? Erre a válasz egyértelműen nem, hisz a kettő nem téveszthető össze, másrészt az egyszerű villámot felismerte volna és nem rohant volna hozzád, hogy valami különöset látott.


Szerintem így sokkal objektívebb a beszélgetés fonala.


18-nak:


"a tudomány egyelőre nem talál fogást a reinkarnáción, legfőképpen azért nem, mert még magát a lelket sem sikerült sem azonosítani, sem kimutatni, sem kölcsönhatásra bírni semmiféle módszerrel. "

- Igazából a tudomány nem is foglakozik vele, ki tudja milyen okból. Igazából lehetne kutatni és vannak is akik kutatják, de az eredményeiket vagy nem publikálhatják, vagy nincs akkora hírverés körülötte mint amennyit megérdemel.

Csak egy példa. A hipnózis elég elterjedt már mostanában, mégsem foglalkoznak vele eleget. Hülyeségnek tartják a mai napig, csak éppen ha felteszed a kérdést, hogy miért, arra a válaszuk: Csak, mert. Igen, ez elég meggyőző. Szóval ha komolyabban foglalkoznának a hipnózis mechanizmusával, már előrébb lennénk. Ezután a regressziós hipnózis következhetne, ahol az alany elmeséli előző élete részleteit, melyek később akár bizonyítást is nyerhetnének ezzel is alátámasztva a reinkarnáció tényét. De mindenki aki ezzel a témával megpróbál foglalkozni, ellehetetlenítik, kóklernek titulálják és megfosztják szavahihetőségétől.

Remek, ennyit az emberekről és a tudományos bizonygatásokról.


Ez viszont jó kérdés:

"Apropó, miféle reinkarnációban hiszel Te, ha a lélekvándorlásban nem hiszel? Számodra mit jelent a reinkarnáció? Nem újjászületést egy új testben? Ha igen, akkor minek nevezed azt a darabot belőled, ami reinkarnálódik az új testben, és nem a lelked az?"


19-nek:


"Változó, hogy melyikben hiszek. Néha hiszek a lélekben. "


Ez a kijelentés megkérdőjelezi a szavahihetőséged. Olyan nincs hogy egyszer hiszek egyszer meg nem. Szerintem. Hogy van ez. Miért hiszel egyszer benne, máskor pedig nem?


"Mondjuk ezt a reinkarnációs dolgot elég nehéz megérteni meditáció nélkül."


Én sosem meditáltam korábban, mégis előbb értettem meg a reinkarnáció értelmét és okát, mint hogy kipróbáltam volna a meditációt.


27-nek:


Sceptic, nagyon jól érvelsz, talán én is vitába szállnék veled majd egyszer, de a kérdező prioritást élvez, hisz ő kérdezett előbb. Bár ha gondolod becsatlakozhatsz a beszélgetésbe.


Nos kérdező akkor bele is kezdenék:


Véleményem szerint létezik lélek és azért inkarnálódik újra és újra egy testben, hogy tapasztalatot gyűjtve fejlődhessen. Előző életeinkre praktikus okokból nem emlékszünk, de ez nem azt jelenti, hogy nem is hozható vissza. Viszont annak semmi értelme, hogy olyanra amlékezz ami kihathat a jelenlegi fejlődésedre. Hogyan tanulhatnál bármi újat, ha tudnád hogy egy hidegvérű gyilkos, egy jellemtelem senki aki mindenkit kihasznált a saját érdekében, vagy egy pedofil voltál? Tudnál ennek tudatában bármit is tenni? Valószínűleg a bűntudat gyötörne ismét életed végéig ugyan úgy mint előző életedben.

Említetted, hogy néha hiszel a lélekben néha nem. Bár jó volna tudni, hogyan is jutottál erre a változó konklúzióra, de azért feltennék egy kérdést. Miből gondolod, hogy a lelki fejlődés nem egyenlő azzal amit te úgy nevezel: megszabadulni a vágyaidtól? Ez újabb 2 kérdést vet fel:


- Mi az ami vágyakozik, ha nincs lelked?

- Hogyan szüntethető meg ez a vágy?


Az első kérdésre tőled várom a választ, a másodikra pedig én válaszolnék. Először is nem hiszem, hogy a jó dolgok utáni vágyaktól meg kellene szabadulni. A szetetet, az odaadás, a segítségnyújtás, nem rossz dolgok és nemcsak kapni jó de adni is. Miért is szabadulnék meg tőlük? A rossz dolgokat pedig, ha vágysz rájuk, meg kell tapasztalni. Nem muszáj saját magad által, hisz ismered a mondást: az okos ember más kárából a buta a sajátjából tanul. Szóval ha mondjuk vonz az állat kínzás nézz egy két videót róla(elég beteges) és talán elmegy a kedved. Ha mégsem akkor valszeg a probléma mélyebben gyökerezik mint gondolnád. Ezt kell megpróbálni felkutatni és megérteni miért is érdekel téged az a dolog. Ha a megcsalás érdekel akkor gondolj arra, milyen ez fordított esetben. Ha téged nem zavar, valszeg nem szereted eléggé a párod, ha igen akkor miből gondolod, hogy amit a másiknak nem lehet megtenni azt neked szabad?


Igazából értelmét sem látom annak, hogy megszabaduljunk olyan dolgoktól amikre vágyunk. Ha éhes vagy eszel, ha szomjas iszol. Mért nyomnál el egy olyan dolgot ami ugyancsak a szükségleted akarja kifejezni. Aki elnyomja a vágyait komolyabb problémákkal kell szembenézzen a jövőben.


Egyenlőre ennyi, asszem ebből már el lehet kezdeni a beszélgetést.


Üdv,


Openyoureye

2013. okt. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 A kérdező kommentje:

"Ez a kijelentés megkérdőjelezi a szavahihetőséged. Olyan nincs hogy egyszer hiszek egyszer meg nem. Szerintem. Hogy van ez. Miért hiszel egyszer benne, máskor pedig nem?"


A vipasszána meditáció miatt. (Ezért kell a meditáció, hogy megértsd a buddhista reinkarnáció lényegét) A lényege az, hogy elkezdesz meditálni még pedig úgy, hogy megfigyeled a gondolatidat, érzéseidet stb. De nem csinálsz velük semmit sem, csak megfigyeled. Azt fogod látni, hogy a semmiből keletkeznek és a semmibe távoznak, próbáld ki.

Ez arra való, hogy felismert, hogy voltaképpen ez a valami ami a fejedben van és azonosítod magad nem te vagy.

Az egész mögött egy nincs van, egy semmi. Ez nem Te vagy. Nincs olyan hogy "Egyó, Én" ezek nem léteznek. Minden amihez ragaszkodsz előbb-utóbb elmúlik és a helyére keről valami más. Tehát értelem nélküli változás létezik, nem pedig lélek -e szerint.

Mondjuk könnyebb lett utána amikor erre ráeszméltem, hogy tulajdonképpen egy semmi vagyok ami folyamatosan változik, tehát nincs mitől félnem, mert minden elmúlik.

Kicsit nihilista, depressziós, emberidegen gondolkodás lehet amit írtam elsőre, de a lényege ez.


Viszont arra is rájöttem, hogy valaki képes megfigyelni a gondolataidat érzéseidet. Lehet, hogy az a valami ami megfigyeli az vagy te? Az a lélek, ami figyel ilyenkor?

Emiatt szoktam vacillálni.


"- Mi az ami vágyakozik, ha nincs lelked?"

Az "egó" és az "én" hamis tévképzete, káprázata.

Azért kell -szerintem- elpusztítani a vágyakat, érzéseket, hogy ne legyen okod újra és újra megszületni és végső soron elérd a Nirvánát. Azonban ezt meg nem akarom, mert ahogy írtad ezek a dolgok bennem is felmerültek, hogy mi van, ha tévedek és ettől csak rosszabb lesz.

Lehet félre értettem a Buddhizmust... Nincs szellemi vezetőm és az egyik wicca lány barátom azt mondat ez eléggé nagy baj lehet, mindenkinek kell mester mert rossz következtetéseket vonhat le.


Érdekes amit írtál, hogy ez is a része.

Köszönöm szépen a válaszodat! :)

2013. okt. 18. 13:27
 34/47 anonim ***** válasza:
0%
becsapott téged a gonosz lélek, kedves kérdező!
2013. nov. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 A kérdező kommentje:
aqer: Eh?!
2013. nov. 25. 11:33
 36/47 anonim ***** válasza:
0%
a reinkarnációs tévtanítást a gonosz szellemek terjesztik. hinduizmus vallja, csak épp' azt nem tudják, h szellemeik gonoszak.
2013. nov. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 A kérdező kommentje:
Bizonyíték?
2013. nov. 25. 13:38
 38/47 anonim ***** válasza:

ajánlom figyelmedbe Rabi Maharaj : Egy guru halála c. könyvet. letölthető a netről.


a szerző brahmin kasztbeli hinduként született, istenként imádták indiában, és leírja, h jött rá, kik is a hindu istenek valójában, és h tért meg.


amúgy minden keresztény tudja, h a hinduizmus mögött a sátán áll.

2013. nov. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 A kérdező kommentje:

Nem vagyok sem hindu, sem keresztény!

Még egyszer: buddhizmus NEM = hindu

És ha hindu lennék szerinted érdekelne a térítő szöveged?! Van saját vallásom (nem, nem vagyok buddhista!) nem kell megváltoztatni! Sőt materialista sem akarok lenni!!! (Vajon miért olyan nehéz ezt itt felfogni?!)

Egyébként ez meg mehet vissza felé is, lehet, hogy a "gonosz" csinálta a kereszténységet, judeo vallást, és a hindu istenek a "jók".


Sceptik: ha olvasod ezt látod miről beszéltem pár komenttel ezelőtt az aspektusokról és a Jehova Tanúi példámnál?

Itt a remek bizonyíték rá!

2013. nov. 25. 16:03
 40/47 anonim ***** válasza:
0%

Semmi közöm a tanúkhoz, azon kívül, h a múltban beszéltem néhánnyal.


reinkarnáció nincs, sem a buddhista sem a hindu verzió.


nem kell dühöngened.

2013. nov. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!