Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A reinkarnációs tapasztalat...

A reinkarnációs tapasztalat tulajdonképen mire jó?

Figyelt kérdés

Sikerült vissza emlékeznem az előző éltemre, buddhista meditációktól és hipnózisektől.

(Most tegyük, hogy nem hallucináció, vizó, bár ennek nem adok sok hitelt, mivel elég valóság hű képek voltak.)

Egy földműves voltam akkoriban valami Szovjet tagállamban és meghaltam 1974-ben. Nem tudtam tanulni akkor eleget és szerintem ez a vágyam ami miatt újra születtem itt a Számszárában (örök körforgás), hogy elvégezzek valamilyen egyetemet és diplomát szerezzek.

Igen ám azonban azt is tudom, hogy ha megszerzem a diplomát akkor jönni fog helyette egy másik vágyam ami miatt megint jönni helyette egy másik vágyam amit valószínűleg ebben az életemben megint nem tudok megcsinálni és emiatt megint ide születek, és el is felejtem, hogy lediplomáztam és így tovább.

Ér egyáltalán így bármit is ez a tapasztalat? Vagy csak még jobban megkeseríti az életemet, mert tudom mi az igazság? Mi hasznom van akkor az egészből?


Materialisták és trolok kíméljenek!

Ez a kérdés tényleg frusztrál, meg tönkre teszi az életemet egy jó ideje, komoly választ szeretnék!



2013. okt. 16. 10:50
1 2 3 4 5
 41/47 A kérdező kommentje:

Attól még úgy viselkedsz, mint ők! Hát még is kinek képzeled magad, hogy más vallását ócsárlod? Meg kijelented, hogy mi létezik vagy mi nem... Meg téríttetni akarsz, akaratom ellenére?

Hát több bizonyíték van a reinkarnációra (lásd regressziós hipnózis, buddhista meditációk stb.), mint arra, hogy Jézus halottakat támasztott fel (egyáltalán létezett?!).

Nem kell dühöngened emiatt!

2013. nov. 25. 16:27
 42/47 anonim ***** válasza:

"más vallását ócsárlod?"


dehogy ócsárlom, csak tudod az igazság egy. az antitézis elvéről hallottál már?


"Meg téríttetni akarsz, akaratom ellenére?"



azt semmiképp. szabad akaratod van. ha a hazugság tetszik neked, te látod kárát. nem léphetem, nem lépem át szabadságod határát. (ezért nem menti meg Isten a pokoltól az embert, ha az azt választja, mégha "tudatlanságból" is)


"Hát több bizonyíték van a reinkarnációra (lásd regressziós hipnózis, buddhista meditációk stb.),"



ezek nem bizonyítékok. ezeket bukott angyalok csinálják, akiket a biblia a hazugság szellemeinek hívja.


"Jézus halottakat támasztott fel (egyáltalán létezett?!)."


sajnálom, h még a történelmet sem ismered. régészeti, és más bizonyítékok is alátámasztják h élt. (ha csak a múltat nézzük, és nem a jelent, ahol napi kapcsolatban lehetsz Vele)

2013. nov. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 A kérdező kommentje:

"dehogy ócsárlom, csak tudod az igazság egy. az antitézis elvéről hallottál már? "

Ami csak a tied lehet, igazság. Ugye-ugye beállítod igazságnak a saját igazságodat, és ami nem ilyen vagy szembe megy vele az egyből a gonosz műve. És pont emiatt, de igen ócsárolsz másokat. Lásd amit írtál a hinduról


"azt semmiképp. szabad akaratod van. ha a hazugság tetszik neked, te látod kárát. nem léphetem, nem lépem át szabadságod határát. (ezért nem menti meg Isten a pokoltól az embert, ha az azt választja, mégha "tudatlanságból" is) "

Jellemző! Itt fenyegetsz a pokollal! Szerinted, az ateisták többsége miért viszolyognak a kereszténységtől (a tudományos ismereteket leszámítva)?! Hát pont az ilyesmi miatt. (És itt nem akarok egyetlen keresztényt sem megbántani, csak én nem hiszek benne, ennyi!)

Egyébként meg egyáltalán nem logikus, számomra, hogy egy "hitelesnek" cseppet sem mondható könyvet ad nekünk egy jóságos Isten, hogy őt imádjuk. Lásd példának az evolúció elméletet. Ha ilyesmi miatt várja el tőlem, hogy higgyek benne és a pokolra küld a miatt, ha nem hiszem el amit bele írt, akkor én inkább a Sátánt választom.


"ezek nem bizonyítékok. ezeket bukott angyalok csinálják, akiket a biblia a hazugság szellemeinek hívja. "

Na, persze... Alapból nem hiszek a biblia gonoszban, de ezt már így elfogom... Hamarabb elhiszem a szkeptikusoknak, hogy áltudomány, mint ezt.


"sajnálom, h még a történelmet sem ismered. régészeti, és más bizonyítékok is alátámasztják h élt. (ha csak a múltat nézzük, és nem a jelent, ahol napi kapcsolatban lehetsz Vele)"

Itt egy kicsit átdefiniáltad a dolgokat... Az volt az alapja a gondolat menetemnek, hogy tette-e csodát, támasztott e fel halottakat, és hogy több bizonyíték van rá, mint a reinkarnációra.

2013. nov. 25. 17:58
 44/47 anonim ***** válasza:

kérdezted is, h egyáltalán létezett-e Jézus.


visszakérdezek: (újra) az antitézis elvéről hallottál már?


2 v több egymásnak ellentmondó dolog nem lehet egyszerre igaz. ez tiszta logika. a világ vallásai totálisan ellentmondanak egymásnak, így az ökümené eleve téves út, és mivel az igazság egy, ezért a sok nézet, vélekedés, vallás, hitrendszer közül, csak egy lehet igaz. bocs de az igazság (a szeretet miatt!!) nem toleráns.


kérlek olvasd el az Egy guru halála c. könyvet.


s még annyi, h az igazság csodálatosabb annál amit el tudsz képzelni.... csak bátorítani tudlak a keresésben

2013. nov. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 A kérdező kommentje:

Persze, halottam róla: [link]


Elolvashatom, de nem szeretnék megváltozni...

Egyébként sem hiszem, hogy ellehetne dönteni bármelyik vallásról is, hogy helyesebb lenne mint bármelyik más, főleg nem amiatt mert valamelyik tagja át állt a másik oldalra...

2013. nov. 26. 10:31
 46/47 anonim ***** válasza:

"Elolvashatom, de nem szeretnék megváltozni..."



rettenetesen sajnálom !



"Egyébként sem hiszem, hogy ellehetne dönteni bármelyik vallásról is, hogy helyesebb lenne mint bármelyik más, főleg nem amiatt mert valamelyik tagja át állt a másik oldalra..."



el lehet, és el is kell dönteni. nemhiába kaptunk észt az Istentől.

2013. nov. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 A kérdező kommentje:

"rettenetesen sajnálom !"

Te engem ne sajnálj!


"el lehet, és el is kell dönteni. nemhiába kaptunk észt az Istentől."

Rendben nézzük az ész mit diktál:

És mi alapján döntünk? Mitől lenne bármivel is más a keresztény Istenbe vett hit a görög istenekbe vetetnél? vagy a viking istenekbe vetetnél? Vagy ép a mágikus unikornisba vetet hitnél? Vagy Alahnál? Miért kéne ki emelni a keresztény Istent a 300 millió isten közül? Gondolj csak bele azok az emberek is akik más vallást követek ők is őszintén hitték, hogy az övéik az egyetlen igaz istenek.

Ráadásul a Biblia az tele van olyasmivel, hogy kezeljem alacsonyabb rendűnek a nőket, érezzek bűntudatott, ha ránézek egy hölgyre (és mondjuk nem a két szép szemét nézem), gyűlöljem a melegeket, buzdít a gyilkosságra. Nem fér a fejembe miért akarja egyáltalán bárki is, hogy igaz legyen ami benne van?!

A másik része meg az, hogy a több milliárd galaxis szerinted csak nekünk lett megcsinálva?

Az az Isten aki ilyet hoz létre szerinted érdekli, hogy kivel akarsz közösülni? Hogy mi történt egy olyan kis porfészekbe 2000 éve mint például Jeruzsálem?

Én hiszem, hogy létezik egy transzcendens istenség, meg hogy van magasabb rendű célja az életnek, de abban is biztos vagyok, hogy ami a bibliában van az nem az...

2013. nov. 26. 12:38
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!