Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Az ember bármelyik korban...

Az ember bármelyik korban reinkarnálódhat? Mondjuk, hogy ugyanabban a korban reinkarnálódik ahol jelenleg él?

Figyelt kérdés
Tételezzük fel, hogy az emberünk nevezzük "Sanyinak" férfiként él a jelenben, de a következő reinkarnációja "Ágnes" már talpig-vérig nő, és szintén a jelenben él. Egy nap találkoznak, sőt összejönnek később aztán összecuccolnak, majd jönnek a gyerekek. Mit gondoltok erről?
2015. máj. 30. 10:54
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Bármilyen időben és bárhol tud reinkarnálódni az adott személy.

Az hogy férfi vagy nő-ként reinkarnálódik az mindegy.

A léleknek nincs neme.

Viszont ha tudatosan születik újjá az adott személy, akkor már nem reinkarnálódik hanem inkarnálódik.

2015. máj. 31. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

20-as, itt valami félreértés van. Én nem hiszek a reinkarnációban, de azért vicces, hogy többet tudok róla, mint aki hisz benne, nem gondolod? És nem véletlen mondom, hogy az ember alkotja a szabályokat.


"Kérdező, én csak azt nem értem, hogy feltetted ezt a kérdést, hogy majd valaki választ tudjon rá adni, de amikor kaptál választ, akkor az nem felelt meg."


Nem nekem nem felelt meg, hanem annak a hitnek, amit ő képviselnek. Sokszor hangoztatják a reinkarnáció hívők közt, hogy én nem értem, amit ők képviselnek, de úgy látszik, hogy sokan közöttük még jobban nem értik, csak hisznek benne és úgy alkotnak vélemény, hogy közben nem is jártasak a témában, sőt még utána sem néznek!


"Ha abban hiszel, amit leírtál a kérdésedben és hülyeségnek találod, azt, amit mások írtak akkor miért tetted fel a kérdést?"


Azért tettem fel a kérdést, hogy szembesítsem a hívőket a saját hitükkel. Nem pedig azért, mert én hiszek benne, de mostmár mindegy, mert megkaptam a választ. Ezzel is már okosabb vagyok.

2015. máj. 31. 09:28
 23/30 anonim ***** válasza:

"Én nem hiszek a reinkarnációban, de azért vicces, hogy többet tudok róla, mint aki hisz benne, nem gondolod? "


Az, hogy elolvasol pár teóriát, az nem tudás. Különítsük el a teóriákat, magyarázatokat a személyes élményektől, tapasztalásoktól.


Mondjuk meg akarod tudni, hogy milyen Borneó. Megkérdezel erről pár embert. Lesznek köztük olyanok, akiknek van néhány homályos információmorzsájuk, és ez alapján megpróbálják elképzelni, a saját képzeletükkel kiegészítve, mert az emberi elme olyan, hogy amit nem tud, azt fantáziával egészíti ki, és a végén már maga sem tudja, hogy mi az, ami hiteles, és mi az, ami teória...

Ezzel szemben vannak olyan emberek, akik már jártak Borneón, az ő beszámolóik viszonylag egységesek, bár nem teljesen, hiszen Borneó más-más részeiről vannak élményeik, más aspektusokat tartanak fontosnak.


Na hát így van ez a reinkarnációval is. Vannak teóriák és vannak személyes élmények. Utóbbiak nagyon is egyfelé mutatnak, még ha részleteikben vannak is kisebb-nagyobb eltérések. Mivel nincs módod ellenőrizni, hogy az az információ, amivel találkozol, mennyire hiteles, ezért minden teória marad, egészen addig, amíg nem rendelkezel saját élményekkel, tapasztalatokkal a témában, mert onnantól kezdve ahhoz tudod mérni a másoktól érkező információkat.

2015. máj. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

"Az, hogy elolvasol pár teóriát, az nem tudás."

Pedig ez tudás!

Javaslom ismered meg a "tudás" szó jelentését, mert a legnagyobb elmék is úgy lettek híresek, hogy eleinte olvastak és következtetek. De, aki még utána se jár a témának az maximum, csak a saját hiszékenységéből tud kiindulni. Viszont köszönöm az építő jellegű kommenteket, már ezért érdemes volt feltenni a kérdést. xdd

2015. máj. 31. 17:52
 25/30 Legoman ***** válasza:
A tudás nem az, hogy olvasol, hanem, hogy tudsz olvasni.
2015. máj. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
xdd
2015. máj. 31. 20:20
 27/30 anonim ***** válasza:
# 24: a nagy elmék esetében sem volt mindegy, hogy MIT olvastak. Attól még senki nem lett nagy elme, hogy mondjuk Blikket olvasott. A nagy elmék meg tudják különböztetni, hogy amit olvasnak, az hiteles-e és össze tudják vetni a saját tapasztalataikkal.
2015. jún. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
27 Ebben teljesen egyetértünk, de leszögezném, hogy én nem olvasok szennylapokat, viszont szeretnék sok témában jártas lenni. Mondjuk: a tudományban, az ezotériában, a filozófiában és kvantumfizikában. De nem lángelme akarok lenni, mert tudom, hogy nem vagyok az!
2015. jún. 1. 10:11
 29/30 anonim válasza:

Hát...:D szinte az összes válaszodban, kedves kérdező, azt magyarázod, hogy szánalmas itt mindenki, hogy te nem hiszel a dologban, és te tudod a legtöbbet. Ha tagadod, olvasgasd kívülállóként, ezt próbálod (érződik, hogy magadnak is) kétségbeesetten bizonygatni :) bájos, válaszra váró emberiség :) mielött felhorkansz, én is az vagyok. Kérdezek és figyelek. Ha te ennyire magyarázod, hogy mennyire okos vagy, mennyire jobban látod mindenkinél, igazán nagyon okos vagy, de nem bölcs. Halálod után megtudod az igazságot, de lehet sokat szenvedsz vele, mire megtanulod, ne higgy el mindent, amit nagy "karmás, hozzáértő, tudós" ésatöbbi emberek írnak..."ez így van, ez már biztos, miért ne" stb. :) kedves, ha akarod, szívesen elolvasom széles látókörű cikkeidet, de örömmel elmondom, miért gondolom szilárdan, hogy a kérdésedre a válasz: határozottan nem. Azt hiszem, nem a saját igazat kell kétségbeesve bizonygatni, egy ilyen témában sok véleményt meg kell vizsgálni, hisz ez tipikusan olyan, ahol világok ezerszer omolhatnak bennünk össze. Bennem is, tudom :)

Nos? Lemondunk a makacsságról? Csak akkor jutsz előrébb te is és mindenki :)

Mellesleg azért aranyos volt ez a kis vita, bocsi :D

2015. jún. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
Utolsó vagyok. Utóirat: elolvastam a cikket, amit az egyik válaszodban linkeltél, és végigmosolyogtam :D továbbra is várom a választ, és ha úgy akarod, elmondom, miért mosolyogtatott meg, sőt szilárdította ez a cikk tovább az én álláspontom :) (persze ha tudsz több olyat, ami megingathat, újragondoltathat, azt is szívesen várom :)
2015. jún. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!