Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Pontosan micsoda a lélek, és...

Pontosan micsoda a lélek, és mit neveztek reinkarnációnak?

Figyelt kérdés
Ha a halál után egy "hard reset " van, akkor hogyan tudnád definiálni önmagad?
2015. jún. 29. 23:08
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

Fáj,hogy néhányan itt keresitek a jó választ ahol legtöbb esetben vak vezet világtalant. Aki meg jó választ ad,azt meg enm fogadjátok el,mert nem tetszik.

egyszer majdcsak felnőtök ti is.

2015. jún. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
Kedves Bíró Miklós, Te magad ugyan nem írtál választ, de a válaszolókat már megítélted. Ez így nem túl korrekt!
2015. jún. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

"Hogyan tudod definiálni egy olyan embernek, aki soha életében nem látott, hogy milyen a látás?"


Tudom mire akarsz kilyukadni, de szerencsére nem vagyunk fogyatékosok, és neked sincs 6-7 érzekszerved!


"(Amúgy kíváncsi lennék, hogy egy olyan vak ember, akinek nem lehet információja a külvilágról, a látásról, hogyan, miket álmodhat? Ha erről van valakinek olvasnivalója, kíváncsian várom!)"


Egy vakon született embernek nincs nincs vizuális élménye, mert az ember csak arról tud álmodni, amit előzőleg már ismer, így maximum a négy érzékszervből próbál összelegózni valamit.


"Ha így tudod definiálni, akkor még nem volt részed igazi szeretetben, vagy nem voltál képes érzékelni. Sajnálom."


Nekem volt részem a szeretetben, sőt csoda, hogy nem öltek meg a szeretettel, viszont én is tudok szeretni, de ezt nem nagyon tudom kimutatni, mert nem kedvelem a csöpögős érzelmeket. Szerintem egy emberben kell lennie annyi tartásnak, hogy palástolja az érzelmeit. Vegyünk példát az angol szokásokról teázás hidegvér meg minden. :P


"A személyiséged határozza meg a tetteidet, nem pedig fordítva."


De a tetteid alakítják a személyiséged, nem pedig fordítva! Te nagyon nem vagy tisztában az "én-képeddel", nem tudod definiálni önmagad.

[link]

2015. jún. 30. 18:00
 24/35 A kérdező kommentje:
Bíró Miklós, te vallásos vagy igaz? Ö... nem akarok többet mesélni rólad, mert a végén te is elfutsz. :D
2015. jún. 30. 18:04
 25/35 anonim ***** válasza:

Jóki, elolvastam az oldalt, amit linkeltél, és bár nem vagyok nagy pszichológia rajongó, mégis tisztelem ezen személyek munkásságát, mint bármely tudósét, aki megpróbálja megpróbálja értelmezni az őt körülvevő rendszert.


Az általad felvetett nagy dilemma, hogy a tetteink alakítják e a személyiségünket, vagy fordítva.


"Erikson: személyiségünk alakulását születéstől halálig 8 kategória határozza meg. Minden periódusban vannak elkerülhetetlen krízishelyzetek, ha ezeket sikerül megoldani, akkor egészséges a személyiség fejlődés, ha nem, akkor a személyiség fejlődése megreked."


Tehát érnek krízis helyzetek, amikre az addig valamilyen mértékben fejlődött személyiséged reagál és valamilyen tetteket generál, amivel a krízist el akarod hárítani. Nem a tetted alakítja a személyiséget, hanem a krízishelyzet, amit át kellett élned és amire tettekkel reagálsz. Ha nem vagy képes kezelni a krízist, nem vagy képes olyan tetteket végrehajtani, amivel el tudnád hárítani, akkor az nyomot hagy benned. Ha elhárítod, az is, de nem féltétlenül építő jellegűt. Lehet, hogy csak rossz döntést lehet hozni rövid távon. A krízishelyzet akkor is alakít, ha nem hozol rá reakciót (kérdés, hogy ez tettnek értelmezhető-e), mert nem tudsz mit, vagy nincs rá alkalmad. Véleményem szerint nem csak krízisek során fejlődik a személyiség, bármilyen tapasztalat, élmény során történhet fejlődés, nem kell feltétlenül, hogy tettek forrása legyél. Ez az egész dolog nagyon le lett egyszerűsítve és általánosítva.


Például ha látnál egy idegen űrhajót leszállni az udvarod közepén és eddig azt gondoltad, hogy nem léteznek értelmes lények a földön kívül. Ettől is már változik a személyiséged, mert az addigi stabilnak hitt világképed összeomlott. Pedig csak tanúja voltál egy dolognak, nem kezdeményeztél tettet. Ha igaz lenne amit állítasz, akkor tettek nélkül nem fejlődhetne a személyiséged.


Ha odateszünk egy "is" szócskát, akkor az már rögtön barátságosabb megközelítés és talán több értelme is van. Ér egy krízis, de te rosszul oldod meg, ezért bűntudat gyötör. Ilyen is lehet. De nem CSAK ilyen.


"A személyiség egy széles körben elfogadott meghatározás szerint egy az egyénre jellemző viselkedési, gondolkodási és érzésminta, ami állandósultan és ezzel együtt egyedien jellemzi magát az egyént.


Egy másik értelmezés szerint a személyiség különböző testi és lelki tulajdonságok dinamikus és egységes egésze, mely az embert megismételhetetlenné teszi, megkülönbözteti, meghatározza viselkedését és gondolkodását."


A személyiséged határozza meg, hogy bizonyos krízisekre hogyan reagálsz, tehát a tetteidet. Az más kérdés, hogy úgy ismered meg a másik ember személyiségét, hogy látod a tetteit, vagyis hogy milyen szituációt hogyan kezel. A tettei max benned alakítanak ki egy képet a személyiségéről, de ettől még félreismerheted, mivel csak a saját viselkedés normáid (személyiséged) alapján tudod besorolni.


"Te nagyon nem vagy tisztában az "én-képeddel", nem tudod definiálni önmagad."

Ez Tőled nem sértés barátom, mondjad csak! :) Ha kíváncsi vagyok az "én-képemre", akkor azt biztosan nem pszichológia könyvekből kezdem el megérteni...

2015. jún. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

Én egy lebutított verziót írtam, azért linkeltem hozzá a wikis szocikot .))

De még mindig azt mondom, hogy a tetteid alakítják a személyiséged, hogy hogyan reagálsz az adott helyzetekre és hogyan dolgozod fel krízishelyzetek, ha ezeket nem vagy képes kezeli, akkor negatív arányban változik a személyiséged. Persze ehhez még hozzátartozik az alap személyiség, ami gyermekkorban alakul ki, és a belső tulajdonságok, melyekkel alapjában rendelkezel.

2015. júl. 1. 08:38
 27/35 anonim ***** válasza:

A lebutított verziót veszteséges tömörítéssel hoztad létre. Pont az logika veszett ki belőle... Meg még egy csomó dolog... És nem konkrétan a személyiséged hatására kiválasztott tett fog formálni, hanem az az által bekövetkező újabb külső hatás, amihez alkalmazkodnod kell, netán tapasztalatot gyűjtesz általa. És mint írtam, ezek a külső hatások/tapasztalatok a tetteidtől függetlenül is nap mint nap érnek, ezek formálják a legtöbbet rajtad, úgy, hogy észre sem veszed. Ki mire fogékony a személyisége alapján, amit a korábbi élettapasztalatai (amik lehettek konkrét tettek következményei is, ezt nem tagadom) alkottak.


Ezért mondom, hogy az élet egy szerep, a díszlet adott (hová születsz, milyen körülmények közé), ez alapján formálódik meg a személyiség. Egy ilyen személyiség nem életképes más szerepekben, pláne ha egy kiforrott, teljes életes személyiségről beszélünk, ezért nem is reinkarnálódhat közvetlenül az új életbe.


Ettől még nem veszik el a személyiséged. Szerintem ez az egyik legfontosabb az életed végén, az adott környezetben mit hoztál létre. Ez a bizonyítványod, ezért dolgozol egész életedben. Ott lesz a polcon, amire bármikor büszkén (remélhetőleg) visszatekinthetsz. De nem tudatosan egy másik személyiségedből (ez ugyanis törést okozhatna az új személyiség kialakulásban, ugyanis ez egy meghatározó élmény lenne).


Ezért lehet az általad emlegetett "hard reset". Így már érthető?

2015. júl. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
mortymr, a levezetés helyes, de a következtetés már nem az! Nem akartam hosszú sorokat írni, viszont ez nem ment az értelmezés rovására, mert pontosan azért linkeltam a wikis szocikot hozzá. A reinkarnáció egy magad alkotta fogalom, aminek nincs semmi alapja, mert ugyebár a legfontosabb veszik el a reinkarnáció során, mégpedig az emlékek, ami a személyiség és az "én tudatom " alapjait képezi. Hiába mondanád, hogy ez nem igaz, mert nem tudsz semmi konkrétumot felmutatni, sőt én magamból kiindulva tudom azt mondani, hogy a reinkarnáció nem létezik, mert nem emlékszem az előző életemre, semmi tényszerűt nem látok benne!
2015. júl. 1. 14:45
 29/35 anonim ***** válasza:

Joker, többször leírtam, hogy nem veszik el, csak jelenleg nem elérhető.

És nagyon jól tudod, mert már többször megvitattuk, hogy a tudomány jelenlegi állása szerint ez a dolog nem bizonyítható (a tudomány keretein belül, amit Te elfogadsz). "Csak" annyi bizonyíték van, amit pár milliárd ember tapasztalt, amiben a többség hisz.


Ez nem csak az "én" elméletem. Ez az egyetlen logikus következtetés, az általam megtapasztalt dolgokkal együtt, amire juthattam. Nincsenek benne billegő, recsegő ropogó részletek, ellentmondások (bár szerinted még biztosan vannak, de csak azért mert nem látod a teljes képet, kérdezz nyugodtan).


A "reset" a folyamat része és ez a folyamat így logikus. A "reset" egyébként leginkább azt jelenti, hogy egy dolgot alapállapotba állítasz RE - SET. Ez a kifejezés nem igazán illik ide, mert ugye egy teljesen más környezetet kapsz reinkarnáció után, nem a régit állítják vissza (a régire megy egy "save", nem elveszik, a lélek hozzáfér). De mindegy.

2015. júl. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
Konkrétumot csak akkor és úgy tudnék neked felmutatni, ha valamilyen technika segítségével vissza tudnálak emlékeztetni valamelyik előző életed egy mozzanatára. Csak ez győzne meg téged. De ilyen gátlások mellett ez elég nehéznek tűnik, én biztos nem vagyok képes erre, sajnálom.
2015. júl. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!