Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mielőtt meghalok eldönthetem,...

Mielőtt meghalok eldönthetem, hogy ki legyek a következő életemben? Van pár tervem, amit szeretnék véghez vinni.

Figyelt kérdés

2015. dec. 21. 18:52
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
olvasd ela a nagy halottas könyvet ott megtudhatsz sok mindet! a Google-be beütöd, és el tudod olvasni!!!
2015. dec. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:

"de soha nem tévedek a megérzéseim"

cöcöcö. (a "soha" nélkül még talán el is hittem volna)

Úgy dolgozz, mintha örökké élnél, úgy élj, mintha a következő pillanatban meghalnál.

Élj úgy mintha ma lenne az utolsó napod. Tanulj úgy mintha örökké élnél.

Mahatma Gandhi


na mégis, ha ez így lenne, hogy nem megy ugyan semmi, de mielőtt meghalok, eldöntöm, ki/mi legyek:D szerinted ki maradna itt? Hamlet a monológban erről is vívódik


"Meghalni – elszunnyadni – semmi több;

S egy álom által elvégezni mind

A szív keservét, a test eredendő,

Természetes rázkódtatásait

Oly cél, minőt óhajthat a kegyes.

Meghalni – elszunnyadni – és alunni!

Talán álmodni: ez a bökkenő;

Mert hogy mi álmok jőnek a halálban,

Ha majd leráztuk mind e földi bajt,

Ez visszadöbbent. E meggondolás az,

Mi a nyomort oly hosszan élteti

Mert ki viselné a kor gúny-csapásit,

Zsarnok bosszúját, gőgös ember dölyfét,

Útált szerelme kínját, pör-halasztást,

A hivatalnak packázásait,

S mind a rugást, mellyel méltatlanok

Bántalmazzák a tűrő érdemet

Ha nyúgalomba küldhetné magát

Egy puszta tőrrel? – Ki hordaná e terheket,

Izzadva, nyögve élte fáradalmin,

Ha rettegésünk egy halál utáni

Valamitől – a nem ismert tartomány,

Melyből nem tér meg utazó – le nem

Lohasztja kedvünk, inkább tűrni a

Jelen gonoszt, mint ismeretlenek

Felé sietni? – Ekképp az öntudat

Belőlünk mind gyávát csinál,

S az elszántság természetes szinét

A gondolat halványra betegíti; "

[link]

2015. dec. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 A kérdező kommentje:

18/20: A döntéseket mindig én hozom az életemben. Ez nem hit kérdése, és mindenki számára elfogadott filozófia létezik, mert ugye létezőről beszélünk?

21: Nem fogok könyveket vásárolni.

19: köszönöm a linket tanulságos, de mégse kielégítő volt.

2015. dec. 23. 11:31
 24/44 A kérdező kommentje:
22: Ez több holmi megérzésnél. A szúró érzés már valaminek a jele gondolom. A fél életemet kórházban töltöttem nem akarom a másik felét is kórházban tölteni reménykedve a gyógyulásra. Legalább tudom mire kell számítani oszt annyi.
2015. dec. 23. 11:31
 25/44 anonim válasza:
Véleményem szerint mielőtt meghalsz semmiképpen nem lehetséges. Mielőtt megszületsz igen, lehetséges. De nem úgy ahogy gondolod. A gondolkodásod az írásaid alapján még nagyon materiális, a tudatosság nem megfelelő szintjén vagy ahhoz, hogy megértsd a kérdésre adandó valós választ. Ne érts félre én sem vagyok azon a szinten. Az éned nem érte el a megfelelő tapasztalási szintet ahhoz, hogy egyáltalán a földi életed alakítani tudd, pedig gondolataim szerint a folyamatban talán ez a legkönnyebb rész.
2015. dec. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 Stewie Griffin(real) ***** válasza:
Hidd el, hogy nem Te döntesz. Próbáld meg eldönteni, hogy 2 napig nem mész el WC-re. Eldöntheted, de kizárt, hogy sikerül, ha mégis akkor húzz el urológushoz. Amúgy kérdésedre a válaszom annyi, hogy: sokan nem tudják elfogadni a biológiai értelemben vett halált és ezért különböző dolgokat találnak ki, hogy "ez meg az lez utána" . Szerintem olyan formában, TE !!! <-- Megszünsz létezni. Tehát bármit is döntenél el ebben a formában az nem jelentene a lelkednek, vagy bármilyen más nem fizikai valódnak semmit sem. Induljunk ki abból, hogy van következő élet, akkor előzőnek is lennie kellett. Emlékszel rá mi akartál lenni az előző életedben? Nem hinném. Nagy sanszal most is így lesz. A halál miatt meg ne aggódj, mint mondtad "szívbeteg VOLTÁL". Ha meggyógyítottak akkor ne foglalkozz vele, ha pedig azt hiszed, hogy valami nem stimmel, akkor menj orvoshoz. Majd Ő megmondja, hogy minden ok, vagy fakereszt.
2015. dec. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:

Nehogy úgy járj, mint az egyszeri horgász:


Kifogja az aranyhalat.

Mire az közli, hogy teljesíti egy kívánságát, ha visszadobja.

-Szeretnék dúsgazdag királyfi lenni!

-Mi sem egyszerűbb!

PLINGG!

Egy kocsiban tér magához. Kérdi a sofőrt.

-Elnézést, milyen évet írunk, ki vagyok én és hol vagyunk?

-Természetesen 1914 van felség, ön Ferenc Ferdinánd és Szarajevóban vagyunk...

2015. dec. 25. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:

Hú, az első tíznél kicsapott a biztosíték.

Honnan tudod MOST, hogy mire lesz AKKOR szükséged... A vágy és a szükséglet két külön dolog.

A kérdés azért is vicces, mert te magad sem vagy biztos abban, hogy létezik-e reinkarnáció.

Most ezt az életedet kell tervezgetned és megvalósítanod, nem egy következőt.

2015. dec. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Sokan azt hiszik, azáltal, h eltávoznak e világból, egyből övék a mindentudás hatalma. Aztán a saját kis karmájuk egyben a fény hiánya ergó a butaságuk visszalöki-köti őket beszűkült gondolkodásuk eredményeképp (azt hiszik mivel odaát vannak már mindent tudnak) egy helyre, ahol elkövetik ugyanazokat a hibákat, csak más emberekkel. Inkább arra koncentrálj, ha választhatsz, hogy belül növekedj az univerzális standardok alapján (tudás, igazságosság, igazlelkűség) hogy magadnak megtaláld az utat, ahol a karma már kíméletes az emberrel. De ez csak az én véleményem

2015. dec. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
Illetve éld meg teljesen a jelenlegi éned talán, mivel többször már sosem leszel teljesen ugyanilyen. Tegyél meg mindent és ne mulassz el semmit.
2015. dec. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!