Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mi vár ránk halálunk után? Az...

Mi vár ránk halálunk után? Az üres feketeség mintha csak a szemünket csuknánk be? Vagy elhaggyuk a testünket, és a világ hatalmaságávval eggyé válunk? Esettleg a lélek egy örökös "élet"?

Figyelt kérdés
2017. júl. 27. 01:10
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:

19"a tudatot nem az agy hozná létre, mondjátok már meg nekem"

'Én gondolkodom, nem az agyam, én látok nem a szemem.' Az agy és a szem eszköz a gondolkodáshoz, látáshoz. Ha az eszköz sérül - nem működik a folyamat. De nem szabad felcserélni az ok-okozatot.

A számítógép mindenre képes, amire egy éntudattal rendelkező ember képessé tette. Ha elromlik, nem függ működni, látszólag semmire sem képes, nem tud semmit - de ez még csak nem is érinti az éntudattal rendelkező embernek a képességét, aki az eszközt készítette.

2017. júl. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 A kérdező kommentje:
Az úgy nevezett kép szakadás, meg csupán egy "kiütött" állapot, nem halál, csupán egy alvó "üzemmód", a lélek nem távozik a testől, mivel a test még bent tud tartani MINKET, az élet esszenciájával, dobog a szívűnk, folyik a vérünk, egy külső behatás során, legyen az ne adj isten, egy másik ember aki árt egy embernek, ütést mér rá, a testre, a test egy hordozó, ami MINKET, védd, az anyagi világ veszélyeitől, ettől függetlenül a test ne legyen börtönünk, de a lényeg, hogy csak egy dolog képes a MINKET, a testünktől elválasztani, ha maga a test, nem tud MINKET tovább "hordani", a kép szakadás, nem halál, hanem egy védő mechanizmus, mert a test lényegében egy "szerkezet" de mi nem a testünk vagyunk, te sem, és én sem. A halál az a pillanat, amikor a test NEM ELPUSZTÚL, hanem megpihen, mert megtette szolgálatát, levetti bőrét, és pihenni tér, MI, azonban csatlakozunk az úgy nevezett "szellemvilágba" TUDATOSSAN.
2017. júl. 27. 11:13
 23/64 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy a halál egy végleges állapot, mert hát sok egybe hangzó vélemény van a testen kívüli élmények mellett is. Mellesleg szerintem teljesen másképp van, mint ahogy a vallások vagy az abban hívők leírják, különféle tanok és mendemondák. Nos, valószínűleg egy valós állapotról beszélünk, ami alacsony arányban fordul elő és sok csaló van köztük (értve ezt azokra is, akik valamilyen vallási kliséket használnak fel, hogy az igazukat bizonyítsák, mint a Mennyország, Jézus Krisztus és a Szűz Mária) olyan alacsony arányról beszélünk, amit nagyon nehéz kutatás alá vetni, hogy valódi eredmény szülessen, és majd valamikor a távoli jövőben a tankönyvekben kerüljön. Sok paranormális jelenség van, amit érdemes nem figyelmen kívül hagyni. 😏
2017. júl. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 A kérdező kommentje:
Így van.
2017. júl. 27. 11:24
 25/64 anonim ***** válasza:

Lehet idővel a tudomány az egészet majd bebizonyítja az agy különböző területeleinek működési hibájával, vagy mechanizmusával. :)


Abban én se hiszek, amit a vallások hírdetnek meg a reinkarnáció is egy röhejes elképzelés - látszik, hogy emberi elme találta ki ezt is...


Szerintem élünk, meghalunk és ennyi. Kár túlbonyolítani.


Akiknek volt testenkívüli élményük nézték őket MR gépben, és az agy bizonyos pontjain "hibás" túlaktivitás, vagy alacsonyabb aktivitás jött létre közben. Akinek nem volt ilyen az agyában a klinikai halál idején, annál az MR gép semmi agyi aktivitást nem mutatott. Ez számomra megmagyaráz mindent.

2017. júl. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 A kérdező kommentje:
Ha magam akarom tapasztalni, akkor vagy megkell halnom, de azt nem teszem, önző dolog lenne, itt hagyni a szereteket, és nem vagyok fanatikus sem, elkell látogatni egy szellem oázisba, legyen az egy ház, hajó, bármi, ahol félelem nélkül kell meditálni, és figyelni a környezetet, a tárgyakat, fényeket, én ebben hiszek, nem fogom senkire rá erőltetni az én lényemet, köszönöm mindenkinek a válaszát.
2017. júl. 27. 11:31
 27/64 anonim ***** válasza:
Nincsmit. :)
2017. júl. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 A kérdező kommentje:
Lejetek békességre, fényre, szeretetre.
2017. júl. 27. 11:40
 29/64 anonim ***** válasza:
100%

"miért van az, hogy nagyon sokan a klinikai halált átélve filmszakadást tapasztalnak? SE KÉP SE HANG?"


A kulcs az emlék. Minden éjjel álmodsz, nagyon sokszor egyáltalán nem emlékszel rá, vagy éjjel felébredve még igen, reggelre már feledésbe merül.

2017. júl. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
47%

"Egyszerű, de messze nem kielégítő magyarázat, rengeteg sebből vérzik. "


Vagy csak te képzelsz nem létező dolgokat. Na mutasd, miben többek az élőlények a leírtnál.


"Nem hinném, hogy a halál egy végleges állapot, mert hát sok egybe hangzó vélemény van a testen kívüli élmények mellett is."


Viszont nulla bizonyíték. Véleménnyel meg anekdotával tele van a padlás.


"Sok paranormális jelenség van, amit érdemes nem figyelmen kívül hagyni. 😏"


Amíg a puszta létezésüket sem képesek bizonyítani, addig fölösleges foglalkozni velük. Üres estimesék csupán.


"Lehet idővel a tudomány az egészet majd bebizonyítja az agy különböző területeleinek működési hibájával, vagy mechanizmusával. :)"


Már be van bizonyítva, pontosan erről van szó. Az istenélmény meg az összes többi paranormális élmény előidézhető mesterségesen, az agy piszkálásával drogok vagy más behatások által. Teljesen egyértelmű, hogy ezek csupán működésbeli zavarok.


"A kérdező kommentje:


Lejetek békességre, fényre, szeretetre."


Jól sejtettem, hogy ez megint egy kérdésnek álcázott térítés...

2017. júl. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!