Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mi vár ránk halálunk után? Az...

Mi vár ránk halálunk után? Az üres feketeség mintha csak a szemünket csuknánk be? Vagy elhaggyuk a testünket, és a világ hatalmaságávval eggyé válunk? Esettleg a lélek egy örökös "élet"?

Figyelt kérdés
2017. júl. 27. 01:10
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:

Azért kiírom, lesz ami lesz.


[link]

2017. júl. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 A kérdező kommentje:
Semmi baj nincs, nem kell ezzel foglalkoznom, ha nem tudok rá logikus érveket találni, megfogalmazni.
2017. júl. 27. 21:49
 43/64 anonim ***** válasza:
"lesz ami lesz" hűű,azta! - ja nem, le van szarva, az lett
2017. júl. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 A kérdező kommentje:
Most én vagyok a buta és hülye XD
2017. júl. 27. 21:59
 45/64 anonim ***** válasza:

Egyébként a halántéklebeny ingerlésével képesek voltak testen kívüli élményt kiváltani kísérleti alanyoknál. Továbbá a temporális epilepsziás rohamok is képesek látomásokat előidézni bárkinél.


Van egy nagyon jó könyv is a témában.


Szendi Gábor : Isten az agyban


Egyszer ajánlott átfutni.

2017. júl. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:

"képesek voltak testen kívüli élményt kiváltani kísérleti alanyoknál"


Olyat látni TKÉ során, amelyet a test szemszögéből nem látni -> valós TKÉ.

Nem látni olyat, nem valós TKÉ -> hallucináció.


Nagyon sok dokumentált TKÉ (elsősorban klinikai újraélesztések után) valós TKÉ-eket feltételez.

2017. júl. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:

Ez elgondolkodtató:


"Mesterséges istenélmény


De Persinger nem állt meg a spekulációnál. Ha a temporális lebeny átmeneti elektromos zavara istenélményt eredményez, gondolta, majd ő kelt zavart kísérleti alanyai temporális lebenyében. Ezt egy rendkívül erős elektromágnes segítségével érte el, amelyet beleszerelt egy bukósisakba. A kísérleteket vastag falú ólomkamrában végzik, hogy a külső mágneses tér ne zavarja az eredményeket (14.). Eddig vagy ezer emberen végezték a bal temporális lebeny mágneses ingerlését, és az alanyok a legkülönfélébb misztikus élményekről számoltak be. Szinte mindenkiben az a bizonyosság alakult ki, hogy "valaki jelen van" velük. Sokan ezt a különös élményt vallásuk istenével azonosítják, mások földön kívüli lények jelenlétét érzékelik, megint mások testen kívüli élményeket tapasztalnak meg, de van, aki egyszerűen elhunyt nagypapájával találkozik.


Az "istenélmény" generálása a következő elv alapján történik: az énérzés, vagyis hogy én én vagyok, hogy kezemet-lábamat magaménak érzem, hogy gondolataimat sajátomként élem meg, mindig együtt jár egy 40 Hz-es agyhullámmal a temporális lebeny környékén. Persinger ezt a 40 Hz-es hullámot zavarja meg, vagyis megszünteti az én élményét (15.). Amikor ez átmenetileg elvész, az ember hirtelen úgy érzi, hogy megszűnt teste-lelke határa, egybeolvadt a mindenséggel, végtelenné lett, vagy eggyé vált valami felette álló hatalommal.


De nem árt ismét hangsúlyozni: a kutatók nem azt állítják, hogy az istenélmény vagy Isten léte semmi más nem volna, mint egy kis elektromos zavar az agyban. Teológiai szempontból ugyanis teljesen jogos az az állítás, hogy ezek a kísérletek csupán megmutatják azt az utat, ahogy Isten szól az emberekhez, pl. a temporális lebenyükön keresztül."

2017. júl. 28. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:

Még egy kis ízelítő:


"Sz. G.: Az természetesen létezik. Csak az úgynevezett halálközeli élmény nem feltétlenül jelenti a halál tényleges közelségét. A berepülő pilóták, amikor zuhanó repülésben mennek, és hirtelen csökken az agyuk oxigén ellátottsága, a halál­közeli élmény minden jellemzőjét átélik, miközben ennek semmi köze a halálhoz. Akik narko­lepsziások, vagy akiknek hirtelen leesik a vérnyomásuk és gyakran elájulnak, azoknak ezek a tapasztalatok mindennaposak. Valójában amikor a temporális és a parietális lebeny (fali lebeny) vérellátása lecsökken, akkor jönnek a halálközeli élmények. Nem véletlen, hogy ugyanez a két lebeny felelõs a vallásos élményért, mert az összes misztikus, mágikus élményünk belõlük fakad. Mondhatjuk, hogy minden út a temporo-parietális területekhez vezet."

2017. júl. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:

"Mondja ezt egy hívő, aki semmivel sem tudja alátámasztani az estimeséit. Cö."

Nem emlékszem, hogy estimesét mondtam volna neked. 🤔 Mellesleg gondolom nálad az alátámaszték az, hogy oldalakat linkelek neked, amit te ugyebár hitelesnek találsz, mart megnézed a forrást egy második oldalon, ugyanis saját magad képtelen vagy kilogikázni. Sokkal inkább vagy hívő, mint én, mert nem járok templomba, de ellenben te...semmi értelmes nem hagyta el eddig a szádat.

"Megvoltak a kutatások, és negatív eredménnyel zárult mindegyik"

He? Ezt a kisujjadból szívtad ki?

"Ami ezek közül létezik, pl. elektronok azokat tudjuk is vizsgálni. Az estimeséid viszont kereken nulla sikeres vizsgálatot tudnak felmutatni."

Ne már, tényleg? Várjunk csak. Én azt próbáltam a fejedbe verni, hogy a jelenséget is lehet kutatni nem csak az okait, viszont többségük egy véletlen baleset során fordul elő és a sok egybehangzó vélemény ugyan okot adhat a kutatáshoz, de nehéz találni megfelelő alanyt. Szomorú amikor azt mondom, hogy van, amit nem tudsz megfogni elektronok írsz, vagy azzal akartál kérkedni, hogy már ilyen messzire jutottunk? 😏

"Ja, a középkorból pont ezzel a felfogással másztunk ki, hogy bizonyíték nélkül, bemondásra mindent elhittünk. "

Nem, nem azzal, de bizonyára nem az olyanoknak van hozzá köze, mint te, aki szögletesen gondolkodik.

"Engem a bizonyítékok érdekelnek, letojom a szimpátiátokat. Van valami a kezedben, vagy csak mesék? Ennyire egyszerű."

Sajnálom még nem vettem meg a HVG-t vagy az index-et, mert biztos vagyok benne, ha bármilyen tudományosan látszó cikket írnék simán bevennéd. Nálad ez jelenti a bizonyíték, mert mint már mondtam kevés vagy hozzá, hogy kilogikázd magadnak. Én feltételezem nem ismerem az okot csak a jelenséget, de már bizonyított vársz tőlem? Míg nincsenek kutatási eredmények nincs mit felmutatni csak a mesék.

"bevallod hogy tévedsz? Ez a két lehetőséged van."

Te fogyatékos vagy, vagy mi? 😨

2017. júl. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
45%

"Mellesleg gondolom nálad az alátámaszték az, hogy oldalakat linkelek neked, amit te ugyebár hitelesnek találsz, mart megnézed a forrást egy második oldalon, ugyanis saját magad képtelen vagy kilogikázni."


Kilogikázni? Te mi a bánatról beszélsz? Bizonyítékot mutassál, nem vagyok kíváncsi a mellébeszélésedre.


" Sokkal inkább vagy hívő, mint én, mert nem járok templomba, de ellenben te...semmi értelmes nem hagyta el eddig a szádat."


Ja hogy még a hívő szó fogalmával sem vagy tisztában. Megsúgom, hogy nem csak a templomba járókat jelenti. És még van bőr a képeden okoskodni.


"He? Ezt a kisujjadból szívtad ki?"


Nem, tudományos folyóiratokból. Tudod, amit te még messziről sem láttál.

"Szomorú amikor azt mondom, hogy van, amit nem tudsz megfogni elektronok írsz, vagy azzal akartál kérkedni, hogy már ilyen messzire jutottunk? 😏"


Miért, az elektront meg tudod fogni? Látod szabad szemmel? Mégis sikerült igazolni a létezését, mert mérhető, valódi részecskéről van szó. Az estimeséidből viszont évszázadok óta kereken nulla az eredmény.


"Nem, nem azzal, de bizonyára nem az olyanoknak van hozzá köze, mint te, aki szögletesen gondolkodik."


Az hogy nem hiszek el estimeséket bemondásra, az szögletes gondolkodás nálad? Vannak bajok.


"Sajnálom még nem vettem meg a HVG-t vagy az index-et, mert biztos vagyok benne, ha bármilyen tudományosan látszó cikket írnék simán bevennéd."


Nem venném be, de hát ez fel sem merült eddig, mivel semmit nem voltál képes mutatni.


" Nálad ez jelenti a bizonyíték, mert mint már mondtam kevés vagy hozzá, hogy kilogikázd magadnak."


Már megint mi a bánatról beszélsz? Nem "logikázni" kell, hanem eredményt felmutatni.


" Én feltételezem nem ismerem az okot csak a jelenséget, de már bizonyított vársz tőlem? Míg nincsenek kutatási eredmények nincs mit felmutatni csak a mesék."


Vannak kutatási eredmények, negatívak, akárhogy is próbálod elhazudni.


"Te fogyatékos vagy, vagy mi? 😨"


Ha elfogytak az érvek, marad a nettó személyeskedés, ugye?

2017. júl. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!