Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Mégis ez mi lehetett? Valaki...

Mégis ez mi lehetett? Valaki tapasztalt már ilyet?

Figyelt kérdés
Pár hete már a párom aludt mellettem én még nyomkodtam a telóm, majd alváshoz készülődtem én is, telót letettem magam mellé az éjjeli szekrényre és befordultam a párom felé. Azon a falrészen egy szekrénysor van végig. Nem tudom megmondani, hogy álmodtam-e vagy sem de az biztos hogy meredtem perceken keresztül a szekrénysor felé, és egy idő után elkezdtem látni egy sötét, mozgó árnyt, de ami a legdurvább hogy konkrétan éreztem, hogy ott van valaki és hogy az egy “ember”, de semmi emberi alakja nem volt. Ezután elkezdtem látni egy babát ami az anya méhben van, fejjel lefelé (kb mint egy biosz tankönyvben), ezután pedig valahogy “felébredtem” vagy “észhez tértem”, csak az a furcsa hogy a szemem végig nyitva volt. Szerintetek ez mi lehetett?

2020. júl. 8. 21:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén? Elég valószínű, hogy alvásparalízis:


[link]


[link]

2020. júl. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mindjárt olvasom is amiket linkeltét. Köszi! Én is gondoltam erre, csak azt szinte mindenki ugyanúgy írja le, hogy megy feléjük a “sötét gonosz” de nem tudnak megmozdulni, megszólalni, szemet kinyitni stb. Én tudtam egyből.
2020. júl. 8. 22:24
 3/9 A kérdező kommentje:
Azért “ébredtem meg” vagy tértem “tudatomhoz” mert én akartam. Lehet fentebb rosszul fogalmaztam.
2020. júl. 8. 22:27
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Tudtommal a szem az egyetlen, amit ilyen állapotban "mozgatni" tudunk (talán olvastam is valahol olyat, hogy érdemes sokat pislogni ilyenkor, hogy mielőbb kiléphessünk ebből az állapotból). Hogy te egyénileg hogyan érzékelted, én nem tudhatom, de elképzelhető, hogy csak "nem vetted észre" az átmeneti bénultságot. Mindenesetre az a szürreális jelenet amit leírtál ("Ezután elkezdtem látni egy babát ami az anya méhben van, fejjel lefelé") elég jól ráillik egy alvásparalízises jelenetre. Mindenkinél más, mit lát/érzékel ilyenkor.
2020. júl. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

Itt van pl. egy egész jó "válogatás", milyen sokszínűek lehetnek ezek az élmények:

https://www.youtube.com/watch?v=kBPS6RgHrAw


De a jó hír, hogy nem valósak...

2020. júl. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hmm, lehet tényleg alvásparalízis volt, viszont én nem éreztem azt sem hogy félnék attól az árnytól. Csak “láttam” és éreztem hogy egy “ember” van ott de nem váltott ki félelmet belőlem, sőt. Inkább a baba megjelenése, mert volt egy ilyen gondolatom hogy babát várhatok, és épp megmutatkozott vagy valaki megmutatta nekem. Pár év múlva szeretnék babázni! :)
2020. júl. 8. 22:46
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Nos az a falyta alvásparalízis, amikor lebénulsz az az ébredéskor jelentkező alvásparalízis. Ami veled volt, az az elálváskori alvásparalízis. Ilyenkor az ember már kezd elaludni és álmodni, de ez kicsit összemosódhat mág a valósággal. Nálad is az lehetett hogy ébren voltál még, de annyira álmos voltál már, hogy az agyad már elkezdett álomképet alkotni amit a körülötted lévő laós dolgoba láttál bele.

Velem egyszer olyan volt, hogy még a gép előtt ültem, de már nagyon álmos voltam és egyszer csak azt látom, hogy fölém magasodik egy furcsa szögletes (kicsit minecraft Steve szerű) óriás ember. Aztán magamhoz tértem és láttam, hogy amit a furcsa óriás ember lábának láttam, az valójában a hangszóróm volt. Érdekes hogy egyből tisztában voltam vele, hogy ez alvásparalízis volt, pedig az esetek többségében a pillanat hevében és a körülmények miatt az embereknek le sem esik hogy alvásparalízist éltek át.

2020. júl. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem! Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, nagyon kedvesek vagytok! :) Szép hétvégét kívánok Nektek!
2020. júl. 9. 13:01
 9/9 anonim ***** válasza:
77%

Neked is jó hétvégét!


"Pár év múlva szeretnék babázni! :)"


És sok sikert, boldogságot majd a babához! :)

2020. júl. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!