Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Minden démon gonosz?

Minden démon gonosz?

Figyelt kérdés

Eddig két nagyobb vélemyénbuborékot ismerek a témával kapcsolatban. Az egyikben azt állítják hogy a démonok mind kegyetlen, már-már pszichopatákra hasonlitó lények, akiknek/amiknek az egyetlen céljuk a létezésben hogy ártsanak másoknak.


A másik értelmezés szerint a démonok jelentős része egész egyszerűen nem foglalkozik a saját "világán" kívül semmivel, és amikor például megidézik őket, akkor is elsősorban azért viselkednek gonoszul, mert nem szeretik ha megpróbáják irányítani őket.


Melyik állítás lehet az igaz a kettő közül? Vagy ha van más alternatíva, azt is szívesen elolvasom.



2022. okt. 20. 07:25
A kérdező szavazást indított:
Igen, mind gonosz
Nem, csak öntörvényűek
Valami más, majd kommentben kifejtem
23 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
Jó démon nincs , másik oldal angyalok .
2022. okt. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Grimfox ***** válasza:
77%

Nem feltétlen gonosznak mondanám. Inkább ártalmasnak. A természetükből fakadóan ártanak az embernek, és egy sor más élőlénynek. Emberi szemszögből ez gonoszságnak néz ki, mert eléggé meg tudják kínozni az áldozatot, hogy megszerezzék, amit akarnak. Emellett végletesen önzők. Kizárólag olyasmit tesznek, ami nekik hasznos, és a legkönnyebb, leggyorsabb úton, amin lehetséges.

Persze ez csak akkor igaz, ha nem kizárólag a kereszténység által démonnak nevezett szellemekről beszélünk, hanem úgy általában vizsgáljuk a hasonló szellemeket.

2022. okt. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Mi a különbség a keresztények által démonnak nevezett lények, és a többi szellem közt? Vagy önmagábam a démon a te definíciódban mit jelent? Egy az átlagnál "hatalmasabb" (jelentsen ez bármit is ebben a kontextusban) szellemi lényt, amely valamilyen oknál fogva rosszindulatu?

2022. okt. 20. 10:20
 4/17 Grimfox ***** válasza:
85%

A kereszténység angyalokban, és bukott angyalokban-azaz démonokban gondolkodik. Ennél szélesebb a paletta.

A démon nem feltétlen hatalmasabb. Minden kultúrában vannak ártalmas szellemek, amik az emberek életére, jólétére fenyegetést jelentenek. Ezek mind beleesnek a démon kategóriába. Sok egészen "kicsi", és csak kellemetlenséget tud okozni, a nagyok ritkábbak.

2022. okt. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
20%
Sok démonnal találkoztatok már? Kell hozzájuk határozó?
2022. okt. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
63%
Ez a démon, angyal, yokai, dzsinn, szellem, stb. elkülönítés szerintem elégge zavaró. Végeredményben ezek 1 "fajta" teremtmények/lények, csak legfeljebb más a szándékuk, nem?
2022. okt. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Grimfox ***** válasza:
91%
Inkább sokféle teremtmények, csak hasonló a szándékuk. A sokféleségüknek köszönhetően másként érik el a céljukat, de a végeredmény eléggé hasonló.
2022. okt. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%

A fizikai világban egyedi lények léteznek, az egyedi lények közös természete alkotja a fajfogalmat (species), a fajfogalom absztrahálásából keletkezik a nemfogalom (genus). A nemfogalom alá tartozó fajfogalmak közötti különbség a differentia specifica. A fajfogalomhoz legközelebbi nemfogalom tovább absztrahálható, mígnem elérkezünk a legmagasabb nemfogalomig, a szubsztanciáig.


Platón, Szókratész, akárki (individuum) -> ember (fajfogalom) -> élőlény (legközelebbi nemfogalom) -> test (köztes nemfogalom) -> szubsztancia (legfelsőbb nemfogalom)


Ezzel szemben a szellemi lényeknek nincsen ehhez hasonló individuációjuk.


Mihály: létaktus + "Mihályság" + üdvösség

Gábor: létaktus + "Gáborság" + üdvösség

Sátán: létaktus + "Luciferség" + kárhozat (pervertált természet)


A "Mihályság", "Gáborság", "Luciferség" közös tulajdonságai a személyesség és a szellemi természet, emiatt a szellemi lény nemfogalomként mind a három szellemi lényre alkalmazható. Az üdvösség szempontjából is meg lehet őket különböztetni, angyalokként és démonokként. Az angyalokat is meg lehet különböztetni a szellemi természetük nagysága szerint (angyali hierarchia).


De fontos megjegyezni, hogy a "szellemi lény", "angyal", "démon", "szeráf", "kerub" nem fajfogalmak, hanem csak bizonyos szempontok alapján létrehozott nemfogalmak.


Nekünk embereknek ebből szempontból sokkal több közünk van egymáshoz, mint két szellemi lénynek, hisz mindannyian emberek vagyunk, az emberi természet birtokosai.

2022. okt. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Az arabok a gonosz dzsinneket nevezik démonnak, de hisznek jóságos, istenfélő dzsinnekben is.
2022. okt. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
78%
Saját tapasztalataim szerint ez egyáltalán nem igaz, legalábbis az a része hogy gonoszok vagy kegyetlenek lennének. Nekem speciel Démonok segítettek több alkalommal is, gyakran úgy hogy én magam nem kértem segítséget, de bajban voltam. Egy rövid ideig foglalkoztam ezekkel a dolgokkal, de engem például nem ért semmilyen negatív tapasztalat, nem volt semmilyen negatív következménye. Sőt, csak pozitív tapasztalatom volt, sok dolgot tanultam rövid időn belül is. Mondjuk azt hozzátenném hogy az elejétől kezdve tisztelettudó voltam - A Démonok számára azok a klasszikus idézési módszerek amik le vannak írva a népszerű könyvekben sértőek, és tiszteletlenséget mutatnak. Ez az oka annak hogy néhány embernek rossz tapasztalata van az idézéssel, lényegében kiprovokálnak maguknak egy seggberúgást vele. Itt olyanokra gondolok konkrétan mint só használata, vér használata, keresztek használata, vagy körök felrajzolása egy pentagram vagy más szimbólum köré. Ha szerencsés valaki és nem vívja ki magának egy Démon haragját akkor csak rá fognak ijeszteni egy kicsit, leckeként. De mindez elkerülhető azzal ha valaki normálisan viselkedik a közelükben.
2022. okt. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!