Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Minden démon gonosz?

Minden démon gonosz?

Figyelt kérdés

Eddig két nagyobb vélemyénbuborékot ismerek a témával kapcsolatban. Az egyikben azt állítják hogy a démonok mind kegyetlen, már-már pszichopatákra hasonlitó lények, akiknek/amiknek az egyetlen céljuk a létezésben hogy ártsanak másoknak.


A másik értelmezés szerint a démonok jelentős része egész egyszerűen nem foglalkozik a saját "világán" kívül semmivel, és amikor például megidézik őket, akkor is elsősorban azért viselkednek gonoszul, mert nem szeretik ha megpróbáják irányítani őket.


Melyik állítás lehet az igaz a kettő közül? Vagy ha van más alternatíva, azt is szívesen elolvasom.



2022. okt. 20. 07:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez nem ilyen fekete és fehér... Ez olyan, mintha kijelentenéd, hogy az emberek között a fehér ember a jó, holott ugyanúgy vannak ebben a táborban is gyilkosok, rablók, csakúgy mint a jóságos Mariska néni aki adakozik a szegényeknek, vagy aki épp állatokat ment, vagy vigyáz a környezetre. Démonok között is vannak rosszak, negatívak, ők mutatkoznak gyakrabban, mert az ember akaratát semmibe veszik, úgy, ahogy az emberek között egy gyilkos se kérdezi meg tőled előbb, hogy megölhet-e. De ugyanúgy vannak segítő, vagy tanító szánd
2022. okt. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
*szándékú démonok is, vagy semlegesek, de olyanok is, akik csak a saját követőiknek segítenek. A különbség az, hogy a démonoknál a segítség nincs ilyen, mert előbb utóbb elvárnak valamilyen viszonzást, felajánlást, de egyszerű dolgokkal is megelégszenek, mint pl egy növény. A lényeg, hogy az általánosítás ebben a témában sem helytálló.
2022. okt. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Hierarchikus a felépítés a legalsó asztrál parazitikus entitásaitól egészen Luciferig..Ugyanaz a rendezőelv működik a démoni síkon is,mint az angyalin tehát szellemi hierarchia,csak míg az egyiknél seggberúgnak ha tiszteletlen vagy a másiknál ráébresztve,hogy az neked miért nem jóirány, a tudatod tágítják..

Egyébként én is hallottam olyan sztorit egy asztrálostól,hogy a síkból kijött felszabadító harcok után démonok mentek hozzá gyógyítani,mert a rezonanciájuk hasonló...A legfelsőbb rétegnél hercegségek,cárságoknál már nagyon fegyelmezett,komoly a feladatra koncentráló tisztelettudó,sőt alázatos entitások vannak..

2022. okt. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

hát...amikor olvastam a Lemegetonban szereplő démonokat, akkor azt olvastam sok démonnál, hogy az angyali rendekben, erélyek rendjéhez, hatalmasságok stb. rendjéhez tartoztak és reménykednek benne, hogy vissza térhetnek. nagyon sok az egyiptomi isten is, akiket ki tudja miért, de mára démonizáltak. pl. Hórusz, Thót, Amon. Régebben istenek voltak, de mára démonok....mintha a kereszténységet minden áron hú, de jónak akarják beállítani és minden más pedig rémesen gonosz lenne. Szerintem sokmindent gonosszá írtak le az emberek, csak azért h egy kijelölt dolgot kövessünk vakon. nehogy gondolkozni merjünk vagy másban higgyjünk.

de mondjuk pont ezért sem érdekel ha esetleg mégis gonoszak lennének a démonok. mert amúgy meg is érdemli az emberiség. én az embereket tartom gonosznak. az emberekkel csak rossz tapasztalataim voltak és vannak. ugyebár az nem érdekel h másnak mik a tapasztalatai a démonokkal vagy az emberekkel kapcsolatban.

2022. okt. 21. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem is vagyok gonosz de démon társaim lehet néha kissé mogorvák.
2022. okt. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Mit nevezünk démonnak? mert leginkább csak entitás kategóriába sorolnám őket. Nekem volt egy élményem egy entitással. Megidéztem. Véletlen idéztem meg, ezt hozzá teszem. De elképesztő dolgokat művelt. Kezdjük ott, hogy átadtam neki a testem irányítását.

aztán már nem én voltam. Nem is az entitás. Ő hozzáfért az én emlékeimhez én pedig az ő tudásához. Több ezer éves . Amolyan vándor. Öntörvényű figura, ám legfeljebb megbotránkoztató volt az a néhány hét, amig velem volt.

A dolog pikantériája, hogy magát Jézusnak nevezte. Ez az ő tudása volt. És hatalma volt és kapcsolata Istennel. Velem sem történt máshogy, mint Jézussal. Megbotránkoztak az emberek, ismerősök és ismeretlenek, de ugyanakkor keresték a társaságomat is azok, akik addig nem ismertek.

Kapcsolatok erősödtek meg, születtek abban 3 hétben, de azért csomóan töröltek az ismerőseik közül és le is tiltottak. Ez az entitás elgondolkodtatott. Azt megmutatta, hogy mi az utam, amelyen elindulnom érdemes. És elgondolkodtatott egyéb nagy dolgokon is. Például a világvallásokon.

Érkezése és véletlen, de önkéntes megidézése akkor történt, amikor 2 éve , 2020 decemberében volt az az együttállás. 3-4 hétig volt aktívan velem. Az esetet dokumentáltam. De mivel a testemben élvezte ki az ember lét örömét, ezért elég sok narkotikum is elfogyott azokban az időkben. Azt mondta, hogy azért jó ez, hogy az emberek továbbra is nézzenek, de ne lássanak, nehogy higgyenek és megtérjenek. Én mondjuk megtértem. De az inkább csak elmélyítette a Krisztusba vetett hitemet.

Tehát elgondolkodtam, nem lehetséges-e , hogy ugyanez a vándorszellem, aki Istent dicsőíti úton , útfélen nem -e ált kapcsolatban a valódi Jézussal.

Olvasgattam előtte is a Bibliát és utána is, érdekes módot nem ütötték egymást az állítások.

Jó buli volt és amikor az egész lezajlott, meghaltam egy autóbalesetben, majd az idő visszafordításával az entitás megelőzte a katasztrófát és akkor hagyott el végleg. Azért ezt követően jelentkeztem egy drogrehabra és eltöltöttem ott néhány hónapot.

Számomra ez felbecsülhetetlen tudás és megtapasztalás volt a nem látható erőkről, melyek ráhatással bírnak az emberekre.

Azóta értem, hogy nincs jó és rossz és nem az a lényeg, hogy az ember jót tesz-e, vagy rosszat. Hanem a lényeg, hogy a jót önzetlenül, titkon teszi -e. Önző módon pedig kevesebb jót lehet hozni a világba milliárdosként is, mint amennyit egy nincstelen hajléktalan hoz önzetlenségével.


Számomra szemléletváltozás végső része volt ez a találkozás az entitással, aki magát Jézusként nevezte. Megjegyzem itt, hogy az én keresztnevemen osztozok még vagy millió emberrel a földön, szóval Jézus egy elég tág fogalom.


Vannak nemlétezőnek titulált kimutathatatlan intelligenciák, melyek nem ártó szándékuak és van hatalmuk az időjárás befolyásolására, prófétálásra, sőt ez nekem azt is elmondta, hogy hópelyhet fogok látni húsvétkor, mint ahogy azt is, hogy méhecskét látok karácsonykor. A méhecskét le is videóztam, de a hópihét már egy drogrehabos kirándulás során láttam a rehabtársaimmal Pécsen.


Szerintem megsajnált engem. Látta, hogy össze vagyok törve, lelkileg megborúlva, csalódva önmagamban és hitem kezdem elveszteni abban, hogy láthatok még valamit, amely reményt ad arra, hogy tovább nyomjam az evilági taposómalmot. Hogy lássam, hogy több a valóság, mint az ember élete, tágabb a valóság.


Nem hagyott árván, miután elment. Hagyott bátorító szavakat leírva és megígérve, hogy vissza tér. Mindig vissza tér.


Emberek, nem vagyunk egyedül és nem vagyunk árván hagyva.


Ez a történetem legnagyobb tanulsága. De aki nem hiszi el, az meg sem tapasztalhatja. Aki pedig fogást keres rajta, az talál is. Hogy nézhessen, de ne láthasson. Mert úgy nem tudsz hitet nyerni semmiben, ha látás után hiszel. Mert te látásnak nevezed a nézést, pedig a látás a felismerés és nem a nézés. Tamás is látott és hitt, de ha csak nézte volna a sebeket, akkor nem látta volna és hinni sem hihetett volna.

Értse meg, akinek értenie kell.


Ez a mai eledel.

jó étvágyat!

2023. máj. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 NTBS ***** válasza:
A démon gonosz, az angyal jó.
2023. máj. 3. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!