Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Tegnap este miért volt vörös...

Tegnap este miért volt vörös a hold? 2011.4.17?

Figyelt kérdés
Már régebben is fel figyeltem erre a dologra hát ez el képeztő komolyan... Nekem nagyon tetszett :D Azt hittem először hogy a Mars ráadásul nagyon nagy volt az átlaghoz képest és persze telihold volt... Ehhez fűződik 1 képességem is amit természetesen nem írok le ide mert az első az lenne mindenkinek hogy OFF OFF OLTÁS OLTÁS -.- Ha van olyan aki ezt el olvasta és furcsa dolgok történtek vele akkor mikor a hold vörös színben pompázott az írjon pls és az is aki tud erre valami magyarázatot ... És ne írjatok off-ot pls
2011. ápr. 18. 12:55
1 2 3
 21/24 anonim válasza:
én is mindig összekeverem a Marssal ilyenkor :D máskor abból tudom meg melyik a Hold hogy más a színük, de most egyforma volt mert ugye az köztudott hogy a Mars színe az olyan vörös mint a képeken
2011. máj. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:
Ha írok emailt nem írod le a képességed ? Tényleg érdekelne!
2011. júl. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:
Már nem azért de nem úgy látjátok hogy nagyobb hanem közelebb van. azért más a kettő legalábbis szerintem. átlagosan kb 383000 kmre van a Földtől a Hold de olyankor kb 357000kmre van! Na azért nagyobb mint szokott. vörösnek meg azért vörös mert kb egyszerre zajlik le a napfelkelte és a naplemente!
2012. aug. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:

[link]


"Ezt a jelenséget havonta csak néhány napon lehet megfigyelni és fotózni. Akkor látszik égi kísérőnk vörösnek, amikor a holdkelte és a naplemente körülbelül egy időben történik. Ilyenkor a Föld leárnyékolja a Holdat, és a Föld légköre megtöri a fényt.

Igazából csak tiszta időben élvezhető a látvány, és a vörös szín is csak pár percig látható, amikor a Hold éppen kevéssel a horizont felett jár. Ha magasabbra emelkedik a Hold, akkor újra a megszokott színében látszik.


Egy másik ok lehet a légkörbe jutó porszemcsék tömege is. Nagyobb tűz, vulkánkitörés, sivatagi homokvihar, vagy más nagyobb szennyeződés a levegőben szétterjed, és ezzel megszűri a Nap és a Hold fényét."

2014. ápr. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!