Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Hogyan lehet kommunikálni egy...

Hogyan lehet kommunikálni egy angyallal? Ostoba, lenéző válaszokat hanyagoljátok pls!

Figyelt kérdés

Hogyan lehet kommunikálni egy angyallal?

Valaki csinált már ilyet?


2011. máj. 20. 15:27
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Úgy hogy imádkozol Istenhez és hát ha megjelenik előtted egy ha épp úgy gondolja hogy tiszta lelkiismeret teljes ember vagy.
2011. máj. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Húha, akkor nem sok tiszta lelkiismeretű ember él a földön manapság. Tegye fel a kezét akinek megjelent már Isten? Ja, és nem volt bedrogozva (mármint ő, és nem Isten).
2011. máj. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem mit szeretnél egy angyaltól?
2011. máj. 21. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%

03:25


Biztos egy új mobilt. Vagy, hogy anyu engedje el az SP koncertre. :)

A hülye válaszokat meg nem lehet elkerülni hülye kérdéseknél így felesleges is kérni. Bocsi.

2011. máj. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
54%
ostoba, lenéző válaszokat ostoba, éslenézett emberek adnak. Tőlük pedig egy közösségi oldaltsem lehet megkímélni
2011. máj. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
80%

Én komolyan kérdeztem miért szeretnél kapcsolatba lépni angyalokkal.

A következő két eshetőség egyike kell, hogy igaz legyen rád: vagy elfogadod a bibliát vagy nem. De akármelyik is igaz rád, furcsa a kérdésed..

Ha ismered a bibliát akkor tudhatod, hogy az ember saját részéről csak Isten felé kezdeményezhet kapcsolatteremtést, mégpedig ima által. Minden más szellemteremtmény felé írányuló kapcsolatfelvételre való törekvést Isten szigorúan tilt és elítél. Ezt a tiltást az Istenhez hű angyalok be is tartják, tehát velük szinte teljesen biztos, hogy nem fogsz tudni kommunikálni saját kezdeményezésedből.

Ha esetleg nem hiszel a bibliában és nem fogadod el azt mint Istentől ihletett írást, akor az angyalok és más szellemteremtmények létezésében sem hihetsz, hiszen az emberiségnek a bibliából van tudomásuk ezekről a személyekről.

Ezek fényében láthatod, hogy elég furcsa a kérdésed. Esetleg az lehet a helyzet, hogy NEM ismered a bibliát.. Ha pedig tényleg ez a helyzet akkor tudd, hogy tudatlanul belevetni magadat az okkultizmusba a legveszélyesebb dolog..


Másrészt ha nem érdekel amiről beszéltem és mindenképp "angyalokkal" akarsz kommunikálni, ám lelked rajta.. segíthetek.. vagyis elmondhatom ami érdekel..

Egy XVI. századi angol tudós, John Dee, aki egyben matematikus, csillagász, asztrológus, geográfus és okkultista (bizonyos feljegyzések szerint pedig nekromanta is) volt, (ráadásul I. Erzsébet királynő tanácsadójaként is szolgált) az utókorra hagyott egy kidolgozott rendszert amelyet szakmai berkekben 'énoki' mágiának hívnak. Ezt kifejezetten arra lehet használni, hogy kapcsolatot teremts démo.. pardon "angyalokkal" ;) (pontosabban szólva 'bukott angyalokkal..;) bár erről érdekes módon nem szól a fáma..).

Dee három művet hagyott az utókorra, amelyben Edward Talbot-al együtt szerzett tapasztalatait jegyezte fel (többnyire angyalokkal folytatott kommunikációkról):

Mysteriorum Liber Primus, Mysteriorum Liber Secundus, Mysteriorum Liber Tertius.

(fantázia dús nevek.. ;)) Clay Holden (szintén fura figura) egyébként szép csokorba rendezte ezeket a műveket, a Mysteriorum Liber Primus-hoz pedig egy saját jegyzetet is készített. Ennyi információn elindulhatsz.

Egy kis megjegyzés: NEM ajánlom, hogy elkezdj ilyen dolgokkal foglalkozni, de ha mégis megteszed engem NE hibáztass ha esetleg nem azt kapod az 'angyalaidtól' amire vártál.. én csak válaszoltam a kérdésedre... ;)

2011. máj. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

22:30


Van egy kis bukfenc a válaszodban. A legtöbb vallásban előfordul valamilyen lény vagy szellem, amelynek feladata, hogy segítse az embereket, közvetítőként működjön az Istenség és az emberiség között, stb.

Ezeket többféle néven nevezik vallástól függően - illetve nevezték, mert manapság az ilyen "segítőkre" az angyal nevet használják. Tehát mikor valaki angyalt mond, nem feltétlenül a Bibliában kell hinnie, hanem valamilyen égi segítőben.

2011. máj. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
75%

8:58

Lehet, hogy félreértettem a kérdezőt, és igazából ő buddhával akart beszélni, csak valamiért az "angyal" szót használta helyette? :)

Angyal szó ma egyértelműen a kereszténységből eredeztethető, és amikor használják, mindenki a bibliából származó angyal fogalomra asszociál, nem valami afrikai törzsi szellemre.

De ha a kérdés tényleg buddhára, manitura, vagy akármi más kereszténységtől teljesen független vallási ágra vonatkozik, akkor el kellene már dönteni miben is hiszünk.. ;)

A Dee által vázolt rendszer is a kereszténységhez kötődik. A Mysteriorum Liber trilógiában az "angyalok" Mihály arkangyalként és Gábrielként azonosítják magukat.

A kérdező "angyalokat" akart, én mondtam egy alternatívát. Ha te Manitu felé tudsz kommunikálási módot akkor szívesen hallgatom..

2011. máj. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

10:38


:)

Igen, a kereszténységből ered. Igen, sokan gondolnak a Bibliára eme szó hallatán. Csakhogy manapság ettől függetlenül elég sok spirituális ágban nevezik az angyal szót a "segítő" szinonimájaként, holott magának az ágnak semmi köze a kereszténységhez :)

2011. máj. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

10:38

most nem ugrik be egyetlen spirituális ág sem ami valamely módon ne kapcsolódna a bibliához, még ha nem is olyan szembetűnően. De a felét sem ismerem ezeknek.. ha mondtad, biztos van olyan.

most már tényleg kíváncsi lennék a kérdezőre mire is gondolt, de valószínűleg már nem látogatja a témát.. Elég sok "lenéző" válasz érkezett, gondolom többet nem akart olvasni.

2011. máj. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!