Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Van e Isten, és ha igen, mi...

Van e Isten, és ha igen, mi célból szívat minket?

Figyelt kérdés
2012. febr. 8. 00:19
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/107 anonim ***** válasza:

A bolygók ütközése nem évek alatt következik be, de az Univerzum tágulását az összehúzódás fogja követni és akkor

következik be az ütközés. Aztán megint a nagy "bumm" és így végtelenségig. De a nagy durranás előtt hova bújik el az Úr?

2. Még hogy nincs áldozás, nem kell "áldozatot" bemutatni?

Én nem járok misére /sem/, de mást se hallok, mint elsőáldozás, meg hasonlók.

2012. febr. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/107 anonim ***** válasza:

Ütközések voltak, lesznek. Lehet, hogy lesz olyan is, ami kihalást (vagy a Föld megsemmisülését) okozza. Ezt nevezzük - emberi szempontból - világvégének. 2000 előtt sokan várták, hogy az lesz (én is nagy arccal, hisz kár lenne lemaradni egy ilyen "egyszeri" buliról) de nem jött be. :)

Sokan most a 1012 december 21-re gyúrnak. Vannak ugyan jelek, de nem törvényszerű, hogy világ vége lesz, de ahogy előre haladunk az időben, egyre valószínűbb. (Nem előre megírt forgatókönyv!)

Ami a mise célját illeti, zsidó hagyomány alapján az áldozatbemutatást vettük át, de a Jézus által finomított formában: kenyeret (ostyát) és szőlőbort változtat át a pap Jézus testévé és vérévé, tehát ez egyféle "szent kannibalizmus". Megjegyzem, hogy ezt Jézus nem írta pontosan elő, az ő (zsidó) követői által vált autentikussá. Az élőáldozat minden formája elítélendő, jelképes formában legfeljebb bosszantó. (Ne szívd mellre!)

2012. febr. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/107 anonim ***** válasza:

Vidiripi


91. válaszoló.

Nos akkor van egy kis félre értés. Mert én az áldozást úgy értettem hogy az ószövetségben állat áldozatot kellett bemutatni az elkövetett bűnökért. De ez az újszövetséggel meg szűnt. Erre értettem az áldozást.

A katolikus egyház annyira eltért a bibliai alapelvektől hogy én nem tartom egyháznak.


Az ütközésről!


"És mégis ütköző pályán van az összes bolygó és ami az univerzumban van!"


A mondat írója jelen időben írta ezt ami azt jelenti hogy a folyamat már elkezdődött.

De ez nem igaz hiszen az univerzum még mindig tágul tehát a folyamat nem hogy elkezdődött hanem még nem is érte el a végső határt. Azt a pontot amikor elkezd össze húzódni.



Világvége lesz ,de nem olyan lesz amilyet a filmekben láthattunk eddig. Hogy ez mikor lesz azt nem tudom. De megkockáztatom azt hogy még a mi életünkben bekövetkezik.

2012. febr. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/107 Skotis Jean ***** válasza:
Köszönöm annak, aki ajánlotta a Gy.A.Miért?c.könyvet! Megvettem, elolvastam. Valóban a könyv mindent logikusan megválaszol. Én is ajánlom mindenkinek ezt a könyvet, aki a kérdéseire választ szeretne kapni.(Én a Magyar Menedék Könyvesházban vettem meg)
2012. febr. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/107 anonim ***** válasza:
84%

Én is átfutottam. Az a véleményem, hogy a keresztényeknek szól, (csak)keresztény nézőpontból, viszont elismeri a reinkarnáció tanát. A mű lényegi gondolata, hogy "A lélek (a szellem, a szikra)nem hal meg. Visszatér eredeti helyére és eredeti állapotához képest megtapasztalásokkal, és újra szabad akarattal." (Id, mű 23. oldal, utolsó bek.) Azt sugallja, hogy az emberben az éntudat (ego) örökkévaló, és két születés között megtervezi a lélek, hogy mi legyen az aktuális életben, így szabad akaratából vállalja pl. a szívást, a korai halált, a nyomorúságot, és persze azt is, hogy irdatlan gonosz lesz másokkal, ha ez kell az egyéni fejlődéséhez. :) Egy kis New Age és kereszténység ötvözete a mű, gyakorlatilag ellenőrizhetetlen megállapításokkal, teljesen hit kérdése, hogy valaki elfogadja-e. Annak ajánlom, aki szeret Jézus példabeszédeinek értelmezésével foglalkozni.


Vidiripinek:


Egy vallást nem úgy utasít el az ember, hogy nem tekinti "egyháznak" vagy (a pejoratív kicsengésű) szektának minősíti. Az egyházi státusz jogi kategória. Engem csak az zavar, hogy az állam egyeseket pátyolgat, másokat akár üldöz. 1789. óta Franciaországban az egyházak nem kapnak támogatást, a híveik tartják el őket. Ez a helyes megoldás, nem kéne a vallásból üzletet csinálni!

2012. febr. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/107 anonim ***** válasza:

93

"És mégis ütköző pályán van az összes bolygó és ami az univerzumban van!"


"A mondat írója jelen időben írta ezt ami azt jelenti hogy a folyamat már elkezdődött."


A mondatot én írtam és látom magyarázatra szorul, mert nem érted mit írtam! A mondat jelen időben van, az igaz, viszont a múltra és a jövőre is vonatkozik, és azért írtam ezt a mondatot, mert semmi nem tökéletes! Ha isten tökéletes világot teremtett volna akkor ilyet nem csinált volna! Egy tökéletes lénytől nem várhatunk ilyet, hogy ilyen hibát kövessen el! Ő mindent tud! Ugye? Akkor ezt is tudta volna, hogy vannak ütközések, és ez nem azt jelenti, hogy egy másik bolygóval ütközik, hanem vannak aszterodiák amik folyamatosan bombázzák az összes bolygót az univerzumban! A földre is érkeznek a mai napig is, de méretüknél fogva nem tudnak nagy kárt csinálni a föld nevű bolygóban! (Mert nagyon kicsik!) Viszont 2029-ben ideér egy elég nagyméretű aszteroida ami 30000km-rel fog elsüvíteni a föld mellett, úgyhogy az is elmegy mellette!! Szóval megúsztuk eddig! Szerencsénk volt!!!

2012. febr. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/107 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Egy vallást nem úgy utasít el az ember, hogy nem tekinti "egyháznak" vagy (a pejoratív kicsengésű) szektának minősíti. Az egyházi státusz jogi kategória. Engem csak az zavar, hogy az állam egyeseket pátyolgat, másokat akár üldöz. 1789. óta Franciaországban az egyházak nem kapnak támogatást, a híveik tartják el őket. Ez a helyes megoldás, nem kéne a vallásból üzletet csinálni!"


De kár hogy nincs így minden országban ahogy a franciák csinálják. Ha lenne egy ilyen kezdeményezés Magyarországon én támogatnám.


"Akkor ezt is tudta volna, hogy vannak ütközések, és ez nem azt jelenti, hogy egy másik bolygóval ütközik, hanem vannak aszterodiák amik folyamatosan bombázzák az összes bolygót az univerzumban! A földre is érkeznek a mai napig is, de méretüknél fogva nem tudnak nagy kárt csinálni a föld nevű bolygóban! (Mert nagyon kicsik!) Viszont 2029-ben ideér egy elég nagyméretű aszteroida ami 30000km-rel fog elsüvíteni a föld mellett, úgyhogy az is elmegy mellette!! Szóval megúsztuk eddig! Szerencsénk volt!!!"


Hát most megleptél de nagyon az első olyan hozzászólásod ami tényleg összeszedett és van benne logika is.

De írhattál volna előbb is az aszteroidákról meg hasonlókról. Akkor már előbb is értettem volna hogy mire akarsz kilyukadni.

De nem csak én értelmeztelek félre.

Nos ha a Teremtő mindent tud akkor azt is tudja hogy a nagyon kicsit aszteroidák nem tesznek kárt a Földben. A nagyok meg elkerülik. Na nem mintha olyan idős lennék de már átéltem néhány majdnem becsapódást.

Nyugi aminek el kell kerülnie a Földet az el is fogja kerülni becsapódás nélkül.

2012. febr. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/107 anonim ***** válasza:
100%

97-es hozzászólónak:

A mi naprendszerünkre vannak egzakt számítások, amelyek azon alapulnak, hogy minden bolygónak van saját frekvenciája, és rezonál másokkal. A mai tudásunk szerint a külső bolygók helyzete kb. 100 millió évre stabil,illetve kiszámítható, de a belső bolygóké (Mars, Föld, Vénusz és Merkúr) max. 10 millió évig látható előre. ( [link]

Ugyancsak a rezonancia miatt a Jupiter időnként a Föld felé (is) küldhet aszteroidákat a Kuiper övből. Erről a NASA részéről Don Yeomans szokta elmondani az aktuális okosságot. ( [link]

Ehhez jönnek (jöhetnek még a az ismert aszteroidák és az üstökösök! Nem veszélytelen ez a világ, mondhatni, nem biztonságos. Bolygónk pusztulása csak idő kérdése, de az is lehet, hogy már nem lesz a Földön élet, mire bekövetkezik.

Egy keresztény hívő számára ez lehet a megjósolt világvége is, bár akkor nehezen hozható összefüggésbe a Jelenések könyvében írott földi előjelekkel (háború, éhínség, járványok)

Csillagászati eredetű katasztrófák, teljes vagy részleges kihalások hosszú idő távlatában biztos lesznek, de akár hónapokon belül sem kizárhatók. Az igazi szívás,az lenne, ha lenne esély a túlélésre, de nem mindenkinek! (Nyugi, az egyházi főméltóságok túlélnék, hogy megőrizzék az emberiségnek a "tudást"!:D)

2012. febr. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/107 anonim ***** válasza:

Vidiripi,


bocsánatot kérek, az előző hozzászólásra reagáltam, tehát a 96-osra.

Ami a Nibirut és az X-bolygót illeti (így hívják a potenciális égi "ajándék-csomagokat", lehet imádkozni, hogy elkerüljük, de a tudósok dolgoznak is az ügyön, konkrétan azon, hogy lehet egy ilyen izét eltéríteni.

2012. febr. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/107 Skotis Jean ***** válasza:

Tisztelt 95-ös válaszoló! Azt szeretném megtudni, hogy miből következtettél arra, hogy a "Gy. A. Miért?"

cimű könyv a New Age eszméhez (mozgalomhoz)kötödik? A könyvben nem olvastam sámánizmusról, feng shui-ról, kristályok gyógyító erejéről, asztrológiáról agykontrollról. A többi utalásod igaznak tünik. Én sok kérdésemre kaptam választ.(Ezért ajánlottam)

2012. febr. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!