Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Van e Isten, és ha igen, mi...

Van e Isten, és ha igen, mi célból szívat minket?

Figyelt kérdés
2012. febr. 8. 00:19
 51/107 anonim ***** válasza:
Amíg nem volt Éva? :) Nem tartom idillinek a paradicsomi állapotot sem, mert kódolva volt a kudarc, illetve a bukás. Ha a "teremtés" tökéletesre sikerült volna, nem lett volna kísértés, sátán, tiltott gyümölcs. Ha lenne mindenható teremtő, nyilván tökéleteset alkotott volna, a bűnbeesés lehetősége nélkül. Tökéletes embert vagy legalább semmi tiltott dolgot. Ez az eredendő bűn-teória nem ésszerű.
2012. febr. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/107 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Ha nincs tiltott gyümölcs akkor nincs mihez viszonyítani.

De mennyivel nagyobb a jelentősége annak. Hogy ott van a lehetőség arra hogy szabad akaratodból meg tedd amit nem szabad. Ennek ellenére mégsem teszed meg. Így már tényleg nagy jelentősége van.

Mondhatott volna nemet Ádám. Sajna nem tette meg.

2012. febr. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/107 anonim ***** válasza:
Tökéletlen teremtés: gonosz világ... Bár van olyan felfogás is, hogy ez az egész egy nagyobb "teremtés" része, és a földi lét afféle börtön, ahová sínylődni születnek a lelkek. Mindenesetre kár volt ehhez kitalálni egy örökké tartó poklot is. A "pokol", a büntetés nem tarthat örökké, ha amúgy elfogadjuk, hogy a lélek hallhatatlan. A buddhista tanítás szerint is van pokol, sőt mennyország is (és még négy világ) de ezekben a lélek csak időlegesen tartózkodik, és a karmájának megfelelően lép tovább, előre vagy vissza. Az emberi élet szenvedés, de lehetőséget nyújt a megvilágosodásra. Ez logikusabb (és igazságosabb) mint azt hinni, vannak kiválasztottak és van eleve elrendelés.
2012. febr. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/107 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Nincs eleve elrendelés. A szabad akarat miatt. A lélek halhatatlansága nem logikus. Mert a bibliában az áll hogy ha eszik a tiltott gyümölcsből akkor meghal. Ha a halál által egy jobb helyre kerülünk akkor minek az anyagi világ nincs értelme. Akkor már eleve olyannak teremtene meg minket Isten mint az angyalokat. De nem így van anyagi világ anyagi test. A halál pedig végleges Ádámnak és Évának mert ők tökéletesek voltak s még is megszegték Isten egyértelmű parancsát. A pokol az az örök megsemmisülést jelképezi tehát aki oda jut az nem fog szenvedni viszont nincs is esélye a feltámadásra.

2012. febr. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/107 anonim ***** válasza:
Feltámadás. Nos azt kérdezném, hogy feltámadáskor hány éves korunkban kelünk életre, amikor elhunytunk, vagy egy bizonyos korban. Vagy a feltámadás az újjászületés. Ha az, akkor itt a SZÍVATÁS! Neked mindegy hogy milyen gyerekben születsz újjá? Nem akarok most példálózni...
2012. febr. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/107 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Nem tudom hogy milyen idősen támadunk fel de majd utána járok.

De azt tudom hogy olyanok leszünk hogy arcról felismerjük a másikat. S természetesen a személyiségünk ugyan az lesz.


"Neked mindegy hogy milyen gyerekben születsz újjá? Nem akarok most példálózni..."


Ezt nem értem! Mit akarsz ezzel mondani?

2012. febr. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/107 A kérdező kommentje:
Kedves Vidripi, azt akarta mondani az előző hozzászóló, hogy a világban elég sok vacak hely van, ahová nem szeretnénk a mai eszünkkel még elutazni sem, nem hogy ott megszületni, újjászületni.
2012. febr. 21. 06:33
 58/107 anonim ***** válasza:
76%

Vidiripi


Értem de én nem a reinkarnációról beszélek. Hanem arról amikor a földi feltámadás bekövetkezik az amelyikről a bibliában lehet olvasni.

2012. febr. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/107 anonim ***** válasza:
69%

A reinkarnáció tanával a mai kereszténység (és a zsidóság, mint anyavallás) nem tud mit kezdeni, annyira beleélte magát "az egy élet, egy halál és végítélet" forgatókönyvbe. Ha belegondolunk, nincs értelme a végső ítéletnek és a test feltámasztásának, mert aki örök kárhozatra ítéltetik, nyilván nem a saját lábán fog távozni a pokolba...

A reinkarnáció tana (amelyet elfogad az emberiség mintegy fele) sokkal ősibb, és a vallástörténészek szerint vannak nyomai a Bibliában is, amelyeket aztán gondosan kigyomláltak. (I.sz. 180-ban pl. Ireneus püspök)Egyes újszövetségi dialógusból is kiderül, hogy Jézus "kinek tartotok engem?" kérdésére Illés prófétára tippelt az egyik apostol, és Jézus nem nevezte botorságnak. A testben való feltámadás problémás lenne azért is, mert a Föld bolygó valószínűleg kicsinek bizonyulna és nehéz lenne kezelni többnejűség/többférjűség kérdését is. Ehhez képest az életkor már nem is lényeges kérdés. Engem jobban zavar, hogy a Biblia időnként kiválasztottakról beszél, tehát eleve elrendelésről, amely tényleg nem egyeztethető össze a szabad akarat eszméjével. Én inkább arra hajlok, hogy van az emberben valami, ami hallhatatlan, nevezhetjük léleknek is, és sajnos muszáj újjászületnie, amíg el nem éri a tökéletességet. Az újjászületés (a reinkarnáció) viszont maga is szenvedés, bár jó karma esetén kisebb szívás. (Senki nem szeretne nyomorékként, vagy egy lenézett csoport tagjaként megszületni, egyéb rosszabb - nem emberi - létformákról nem is szólva. Pl. állatként vagy sóvárgó szellemként.)

2012. febr. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/107 anonim ***** válasza:

... mert ugyebár, aki 90 évig élt és úgy támad fel, az megint megszívta, aki meg olyan "szerencsés" volt, hogy elhunyt 18 évesen, az jól jár , mert életerősen tér vissza a

létbe. Na ez akkora badarság! Az egyház még ragaszkodik ezekhez a nevetséges dogmákhoz? Mintha az Ádám és Éváról már hallgatnának...

2012. febr. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!