Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Van e Isten, és ha igen, mi...

Van e Isten, és ha igen, mi célból szívat minket?

Figyelt kérdés
2012. febr. 8. 00:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/107 anonim ***** válasza:

Vidiripi


xnaleb

Jelen világunkban biztosan nagyon kevés ember van aki tényleg becsületes. Aki nem "szívat" szándékosan érző lényeket.

2012. febr. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/107 anonim ***** válasza:
Xnalebnek könnyítésül: Akkor úgy írom: "...én nem vagyok vallásos..."
2012. febr. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/107 anonim ***** válasza:

:) Köszönöm a könnyítést! (Valójában csak feltűnt a szóvicc ötlete és nem akartam kihagyni - elnézést.) A "vallásos" alatt általában "istenhívőt" értünk, bár van olyan vallás, amelynek nem központi eleme, hogy van-e teremtő isten, vannak-e istenek. De minden vallásnak van - általában hiten alapuló - válasza arra, hogy mi az élet célja, értelme, mi lesz a halál után stb. Az élet célja (egyesek szerint) lehet akár a szenvedés is, azaz ki kell állni egy csomó próbát ("szívatást"), hogy üdvözüljünk. Más nézet szerint az élet (a születéstől a halálig) csupa szenvedés, amely alól akár már ebben az életben is fel lehet szabadulni, gondolkodás és bizonyos módszerek alkalmazásával. Én abban hiszek, hogy ez igaz.

Vidiripi:

A "nagyon kevés ember" néhány valódi szentet takar, nem feltétlenül "szentté avatottat", mert az a történelem során sokszor politikai ügy volt. (A "hivatalos" szentek között is voltak, lehettek valódiak, pl. Assisi Szent Ferenc valószínűleg.)A ma társadalmi környezete általában nem segíti elő a szentté válást. Ez elég nagy szívás.

2012. febr. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/107 anonim ***** válasza:

Vidiripi


xnaleb!

Csak az a szent amire a Teremtő azt mondja hogy szent. S nem az amire az ember.

Így van a mai társadalomban nagyon nem könnyű becsületesnek maradni.

2012. febr. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/107 anonim ***** válasza:
Nekem az a gondom, hogy az egyházak (főleg a Római Katolikus)vindikálják maguknak a jogot, hogy megmondják ki szent és ki gonosz (kiátkozás. Ezt persze Isten nevében teszik, de politikai, sőt, akár anyagi megfontolásokból. Minden vallásnak, sőt azon belül több egyháznak is lehetnek szentjei, (akár ugyanaz a személy, mint pl. Szűz Mária a katolikus és a muzulmán dogmatika szerint)kérdés azonban, hogy azonos mércével mérve elfogadhatók-e ilyenként. Megvilágosodni = szentté válni az ember csak földi életében tud, és nem kell hozzá a halála után (!) lefolytatott hosszú kánonjogi eljárás.
2012. febr. 18. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/107 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Szűz Mária csak addig volt szűz amíg meg nem szülte Jézust. Mert Jézusnak születtek még testvére s azoknak az embereknek a vér szerinti apjuk ,József volt ,az ács. Mária férje.

Semmilyen formában nem tartozom a Római székhelyű egyházhoz. Mint ahogy korábban is írtam nem az ember dönti el hogy ki szent s ki nem az. Bármi is a gyakorlat.

2012. febr. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/107 anonim ***** válasza:
100%
Nem Mária szüzessége a kérdés, az ebből a szempontból mellékes. A konkrét személy megjelölése miatt említettem, a pontos név helyett, mert azért mi általában így ismerjük. Tudsz olyan szentet említeni, aki valóban az?
2012. febr. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/107 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Jézus Krisztus

2012. febr. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/107 anonim ***** válasza:
Egyetértek. (Bár szerintem eltérne a magyarázatunk.) Egyes keleti vallásokban, mindenekelőtt a hinduizmusban volt már rá példa (a kereszténység előtt, hogy Isten emberként öltött testet. (Visnu és Krisna, bár egyesek szerint a két személy ugyanaz.)Viszont érdekes a magyarázat: az emberi létformában való megszületést isteni vezeklésnek tartják, a teremtő osztozik a teremtmények sorsában, mert a földi lét szenvedés. Magyarul, egy nagy szívás.
2012. febr. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/107 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Ha a mai állapotokat nézzük akkor valóban szenvedés. De Ádám idejében nem volt ez így.

2012. febr. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!