Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Ti mit gondoltok a szellemek...

Ti mit gondoltok a szellemek létezéséről? Esetleg saját tapasztalatotok van e téren? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Igazából csak több véleményt szeretnék látni, hogy mit gondoltok..... léteznek szellemek vagy sem? Lehetséges, hogy itt vannak köztünk és jeleznek (vagy próbálnának)? Valahogy én mindig is racionálisan álltam ehhez a kérdéshez, nem hittem el. De hallottam már olyan történeteket, amiket tényleg nehéz lenne megmagyarázni vagy nem is lehet, ezért kicsit elgondolkoztam. És bevallom őszintén, nem tudom, mit higgyek.

Viszont a szellemidézésben/ szelleműzésben nem hiszek, abban nagyon meggyőzni se tudna senki.


Én ilyen jeleket nem tapasztaltam, bár sajnos a nagypapám elhunyt pár éve, mai napig is hiányzik, talán ezért is foglalkoztatott kicsit jobban ez az egész. :)

Viszont ha Ti vagy esetleg rokonotok/ismerősötök tapasztalt valamit, ami esetleg szellemre utalhatott, akkor azt leírnátok nekem? Vagy csak a véleményeket e kapcsán?

Előre is köszönöm szépen, ha elolvastátok! Tudom, kicsit hosszú lett, bocsi!

És tényleg kérlek Titeket, hogy csak normális, értelmes válaszokat adjatok! Köszönöm!



2012. szept. 29. 18:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
51%

szerintem nincsenek. olyan se történt velem még, hogy egy könyv magától elkezdett volna ütni. sztem mindenre van ésszerű( tudományos) magyarázat, hogy mi miért történik.

Pl: ajtó nyikorgás, leesik vmien tárgyad, v ehhez hasonlók

2012. szept. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:

Igen, én hiszek bennük, de azt nem hiszem, hogy feltétlenül jelezni próbálnának nekünk. Nekem is vannak tapasztalataim, és nagyon sok hozzám közel álló embernek, amiket nem írok le, mert úgy sem hinne el senki, és nem is tartozik senkire, de amúgy szerintem kérdezd meg a szüleidet, hogy nekik vannak e ilyen tapasztalataik, hidd el, nem fognak kinevetni, nekem nagyon sok mindent elmeséltek, lehet, hogy te is meglepődnél

. És a saját szüleid nem hazudnak a szemedbe. (jó esetben)

2012. szept. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%

Elsö válaszoló: Könyv magától ütni? Csak nem egy agresszív helyesírási szótár volt? :)


Egyébként a kérdésre válaszolva: Nem mondom, hogy nem léteznek, mert ezt senki se tudja biztosra megmondani, hogy igen vagy nem.

Annyi viszont biztos, hogy nem kommunikálnak az emberekkel és senki se képes látni öket ha tényleg léteznek esetleg.


Én úgy képzelem el a szellemvilágot, ha létezik, hogy itt vannak közöttünk, de igazából csak egy másolatát látják a világnak, ahol ök mászkálhatnak, megfigyelhetnek, de nem avatkozhatnak bele semmibe, ezért semmi ezen a világon élö lény nem érintkezhet, nem láthatja öket. Számunkra nem léteznek.


Ez az én elképzelésem :) Persze mivel nem tudhatjuk az igazat, ezért csak elképzelések lehetnek mindenki számára. Én amellett vagyok, hogy találjunk ki saját elképzelések, ne utánozzuk a legdivatosabbakat, így legalább szórakoztathat a dolog és elgondolkodtathat :)

2012. szept. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! (kettes kivételével, ő nem tudom, miért ide írt és miért ezt)

4-es, szerintem nagyon érdekes a Te elképzelésed, ilyet még tényleg nem hallottam. :)

És persze, megértem, ha valaki személyesnek érzi, és nem szeretné megosztani a történeteket, csak attól kérem, aki szeretné is!

Egyébként szüleimmel/nagyszüleimmel már beszéltem ilyenről, családom egyik része hisz bennük, másik pedig nem. Én csak azért tettem fel itt is ezt a kérdést, mert több nézőpontra, véleményre is kíváncsi vagyok. :)

2012. szept. 29. 18:54
 5/21 anonim ***** válasza:

Szia. Mi a koliba asztalt táncoltattunk 98 ban. És lebegett az asztal, de ugy ,hogy az egyik fiu rá is ült, mivel ő nem vett részt benne , csak nézőként. Ijedt volt mindenki és az egyik ba...om megszakitotta csak ugy a kapcsolatot és ott maradt. ÉS utánna több hónapig árnyékokat láttak, meg kopogásokat hallottak, és tűntek el tárgyak is. És mindig hideg volt a szobába. Szerencsére én akkor 3 hónapig tartózkodtam abban a koli részben, és még a mai napig be van falazva a szoba és mellette lévő wc helység.

Szóval én hiszek a szellemekben.

Bocsi h igy összecsaptam a történetemet.

2012. szept. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Neked is köszi 5-ös a történetet! Bár eléggé érdekes. :D

(És azt a kettest, akit az előző kommentemben megemlítettem, már törölték hál'istennek, úgyhogy nem a mostaninak szól!!!! :) )

2012. szept. 29. 19:17
 7/21 anonim ***** válasza:
51%
Én jelentettem a kettest, mert reklámozott valami oldalt :)
2012. szept. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Antimod ***** válasza:
91%
A szellemek nem mások, mint tovább élő lelkek egy másik dimenzióban. Nemhogy létezhetnek, hanem szükségszerűen léteznek, mert mi is létezünk, és azok leszünk előbb-utóbb.
2012. szept. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 sl zoli ***** válasza:
78%

Kedves Kérdező!

Minden embernek van egy fizikai teste, egy lelke és egy szelleme. A fizikai testet asszem ismered. A lelket leginkább úgy lehet elképzelni, mint a számítógép winchesterét. Ott tárolódik minden dolog, amit eddig bármelyik életedben megéltél. A szellem az isteni mag. Soha el nem múló, örökké létező.

Amikor szellemet látsz, akkor egy elhalt embertestvéredet látod. Mivel még a lélek is félanyagi test, ezért ezt lehet látni, viszont a fizikai mérőműszerekkel már nem nagyon lehet érzékelni (magasabb rezgésű). Mivel viszont az ember maga egy multi-dimenzionális lény, ezért az ember képes érzékelni a szellemeket (magyarán meghalt embereket).

A szellemek általában visszamennek a saját síkjukra, ahol értékelik az éppen megélt életüket, megpihennek, és megtervezik a következő életüket, hogy mit akarnak megtanulni és milyen körülmények között. Viszont a fizikai test halála után a léleknek 42 napra elegendő energiája van, hogy hazamehessen. Ha ez az idő alatt nem dönt úgy, hogy hazatér (pl. elszámolástól való félelem, vagy egy szerettért való aggódás), akkor itt ragad a fizikai síkon. Az energiája elfogy, és kénytelen a többi embertől csapolni az energiát. Ez már szorosan nem tartozik ide, de a lényeg, hogy én nem hiszek a szellemekben, én tudom, hogy vannak. Mivel én megtanultam a technikáját, hogy hogyan lehet őket hazasegíteni a fényhazába és ha nem is 100%-osan, de tudok velük kommunikálni.


Az asztaltáncoltatásról annyit, hogy általában nem az jön, akit hívtok, hanem egy démonikus lény, aki viszont jönni szeret, menni már nem annyira. Kiadja magát ennek vagy annak. De semmiféleképpen nem ajánlom, veszélyes.

2012. szept. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
75%
Hát... nem mondom, hogy nem léteznek, de azt se, hogy igen. Ez egy olyan dolog, ami szintén a hitre alapul, amíg nem lesz bizonyítva, hogy tényleg vannak. Vannak viszont olyan történetek és képek, amik elgondolkodtatnak... ha érdekelnek a Google a barátod. Ott találsz érdekes dolgokat főleg "7 hátborzongató szellemfotó amire máig nincs magyarázat" cím alatt. A képtalálatoknál kidobja az összeset.
2012. szept. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!