Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Van valaki akinek van ismerete...

Van valaki akinek van ismerete, tapasztalata a spiritizmussal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Jó vagy rossz? Szeretitek, ajánlanátok másnak is? Mennyire volt hasznos vagy káros? Tapasztalatok érdekelnének!

2012. okt. 21. 15:52
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Eleinte jó volt, amíg tudtam a mértéket, de miután a függőjévé váltam, teljesen szétroncsolt és hát az ember könnyen a függőjévé válhat, úgyhogy csak óvatosan vele.
2012. okt. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
Sajnos én nem tudom kontrolálni, hogy mikor milyen tapasztalatom legyen. Kevés ami jó és tudok neki örülni. Inkább zavaró dolgok vannak szinte naponta.
2012. okt. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 Zsizsik666 ***** válasza:

Jó. Szeretjük bizony. Főleg a régebbi dolgokat, meditációkat, meg a természetesebb, emberközelibb vallásokat.

Pl. ilyenek, ez nagyon hasznos alaptudás, a magyar hitvilágról is:

http://www.youtube.com/playlist?list=PLDED9D9870826891F&feat..

2012. okt. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 Zsizsik666 ***** válasza:
Ja, vagy szűkebb értelemben, mint spiritizmus? Na az más. Nekem sokmindenben segítettek. Nyertem lotton is:P Volt dolgom "más erőkkel" is, de nem volt vészes. Inkább a környezetem akadt ki tőle, szerintem vicces volt :D
2012. okt. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:

Ismeret rengeteg van nézdmeg mennyi könyv van a neten v boltokban, a gyakorlati tapasztalat már más.Nagyon kevés embernek van igazi tapasztalata, mert ehhez az ember éteri aztrál és mentál testének kell nagyon tisztának lenni!!

Ha viszont elkezded ezt az utat járni nagyon sokmindent tanulhatsz.

2012. okt. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
Ha nemtudod a mértéket komolyan szétroncsol. Persze az írásoknak kb a 95%-ával semmit nem fogsz elérni, kevés megbízható anyag van ilyen téren.
2012. okt. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

En ugy gondolom, nemhiaba van egy "fal" a holtak vilaga es az elök között, oka van, ezert azt ne bolygassuk.

A mai ismeretek, hitvilag miatt sok lelek, miutan meghal, nem kepes/akar (?) tovabbmenni "mas dimenziokba" (vagy ahova kell), igy az emberek közeleben marad. Nem akarja (?) vagy nem tudja (?) tudomasul venni, hogy meghalt, talan az ismeretlentöl valo felelem (?) miatt nem megy tovabb. Talan ugy erzi, szüksege van energiara, ahogy eleteben is volt, talan nem tud/fel elengedni. Igy az elök közeleben maradnak, es jobb megoldas hijan azok energiarendszereböl taplalkoznak. Nem rossz szandekbol szerintem, hanem mint ahogy neked is szükseged van a tuleleshez taplalalekra. Ez megsem jo senkinek, mert minden embernek/leleknek a sajat eletet kellene elni, sajat utjat jarni (a masikat tiszteletben tartva). Ott vegzödnek a hataraim, ahol a masike kezdödik.


Semmi sem vesz el, csak atalakul - minden lelek valahol "van", mert az elet örök. Es akkor ezt a szamunkra ismeretlen, nem lathato/hallhato/felfoghato, kevesbe vagy nem erzekelhetö vilagot megbolygatni?! Kapcsolatot keresni velük?! Nemhiaba nem erzekelhetö/lathato nekünk. Ide elni születtünk, ez a feladatunk elsösorban.

Ha medium utjan megis kapcsolatot epit fel valaki ezekkel az erökkel, szamos pelda, iras azt igazolja, hogy barmilyen szellemet bevonzhat, megidezhet. Nem feltetlenül azt a jot, akit akart. Igy kiszolgaltatja magat gyakorlatilag ennek az ismeretlen erönek, annak elöre belathatatlan következmenyeinek.


A gondolat, szo is energia, oriasi hatalom van ezzel a kezünkben. Vannak olyan emberek, akik nagyon tisztan elnek (gyogyitok...stb), hatalmas energiaval rendelkeznek, es a gondolat, szo, imak vagy ritualek erejevel segithetnek az elhunyt lelkeknek tovabbmenni, szerintem egy nagyobb energiaval, de ehhez sok-sok ismeret, tudas, es magabiztossagot ado tapasztalatok szüksegesek, ami nagyon fokozatosan, evtizedek alatt alakulhat ki.

Mindez szerintem.

2012. okt. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 sl zoli ***** válasza:

Először is tisztázni kell, hogy mi az a "spiritizmus".

Spirit = szellem. spiritizmus = szellemi dolgokkal való foglalkozás.

És nem arra kell gondolni, hogy az ember szellemet idéz, vagy hasonlók, egyszerűen arra, hogy a saját lényeddel foglalkozol. Nem azzal a ruhával, amit születésednél felvettél és halálodnál leraksz.

A spiritizmus az közeledés vissza az isteni felé, az egy felé.

Hogyan teheted ezt meg? Választasz egy utat, ami neked szimpatikus és ilyen dolgokkal foglalkozik és elindulsz rajta. Lehetőleg a pozitív utakból válasz, és akkor nem az ellentétes irányba indulsz el.


A spiritualitás felé való fordulás a lehető legjobb dolgok, ami történt velem az életemben. Azóta egyre boldogabb, kiegyensúlyozottabb vagyok, életemben megjelent a bőség minden szinten, boldog vagyok párommal, mindent meg tudok vele beszélni. Úgy érzem egész életet élek, és nincsenek félelmeim. Néha ok nélküli boldogság száll meg, ami egy külső szemlélőnek úgy jön le, hogy ez meghülyült. Én azt mondom, hogy ilyen az igazi boldogság, amikor egyszerűen a lényedből sugárzó szeretet és rend miatt vagy boldog, ami annyira túlárad rajtad, hogy nem tudod megtartani.


Az én fő utam a meditáció, pl. itt van vagy 50 fajta, próbáld ki valamelyiket, ha bejön, akkor csináld, ha nem, akkor keress olyat, amit magadnak érzel:

[link]

2012. okt. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

"Először is tisztázni kell, hogy mi az a "spiritizmus"."

Ketsegkivül (akinek nem tiszta), mert akkor nem születnek felremagyarazasok, olyan valaszok, amik nem a kerdesre vonatkoznak. A Magyar Ertelmezö Keziszotarbol:


Spiritizmus=1.ujkori tevhit, ami szerint medium utjan a holtak szellemevel erintkezni lehet, 2. ezen alapulo szellemidezes.

Spiritualizmus=idealista filozofiai iranyzat, ami szerint minden letezö alapjaban veve szellem, lelek, az anyag csupan ennek megjelenesi formaja.

spiritualis=lelki, szellemi

...stb, a spiritualitas ebböl kepzett szo, ertelemszerüen ezzel all kapcsolatban, es nem a spiritizmussal, amire a kerdes egyertelmüen vonatkozik. Teljesen mas dolog a 2 fogalom.

10:23

2012. okt. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Akik az értelmező szótárat írták valószínűleg sok közük van ezekhez a dolgokhoz:DDD Pl a meditációt is elmélkedésnek írják le hol ott nagyon távol áll tőle.
2012. okt. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!