Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Szerintetek tényleg van...

Szerintetek tényleg van bennünk valami isteni (a lélek), amely örökké létezni fog? Szerintetek az emberi tudat valóban halhatatlan?

Figyelt kérdés
Tényleg létezhetünk örökké, ha meghalunk? Tényleg létezik a lélek? Létezik a túlvilág? Szkeptikusok ha az a véleményetek, hogy nem, akkor mivel magyarázzátok a csodás gyógyulásokat, a fatimai napcsodát, Pio atya életét, halálközeli élményeket, Szűz Mária jelenéseket?
2013. júl. 25. 17:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
49%

"Már régen kimértük volna, ha valahol az emberen kívül lenne lélek, vagy ki-be járkálna "


-igen, ez nehéz, mérhető anyag nélkül valamit elképzelni. És az sokaknak nem elég, hogy TAPASZTALJA -a világhírű tudósok okfejtésére, mérésére, bizonyítására vár. És várakozás közben elillan a saját tapasztalásra rendelt életének ideje.

2013. júl. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 xeniah ***** válasza:
49%
Érdekes, hogy ha barlangrajzokat talál valaki, egyből tudja, hogy intelligens lények hozták létre azokat. Mégis, sokaknak annyira természetes, hogy az ember, aki összehasonlithatatlanul bonyolultabb egy egyszerű barlangrajznál, a semmiből véletlenül jött létre. Na, ehhez kell igazán hit :)
2013. aug. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
78%

Sajnos én sem hiszek a halál utáni létezésben. Több okom is van erre:

1) Mint azt biológiailag bizonyítani lehet, minden élölény a földön valószínüleg 1 közös östöl származik. A fák, virágok, baktériumok, bogarak, állatok stb. Ezért szerintem önzö dolog lenne azt gondolni, hogy az csak nekünk van lelkünk és csak számunkra van menny és pokol.

Ugyanis ez azt jelentené szerintem, hogy pl. minden egyes füszál stb. is a "mennybe" kerül.


2) Szerintem az emberek egyszerüen félnek az elképzeléstöl, hogy a számukra fontos emberek, szeretteik és ök maguk nem léteznek többé haláluk után. Ezért már mindig is voltak elképzelések valamilyen felsöbb hatalomról és most nem csak a mai egyházakra gondolok, hanem korábbi kultúrákra is. De mondjuk már csak ha azt nézzük, hogy ma mennyi különbözö vallás van és a legtöbb máson alaapul. Szóval akkor most kinek is van igaza? Mindenkinek vagy senkinek? Melyik vallás az igazi?

____



Egyébként a legtöbb csondás gyógyulás csak kamu és a hirtelen adrenalin löketnek köszönhetö amit az ilyen szertartásokon a szervezetünk kibocsájt. Halálközeli élmények: agy okigénhiánya (de ezt már említették elöttem)

2013. aug. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%

"minden élölény a földön valószínüleg 1 közös östöl származik"


Így van. Adam Quadmontól, a Kezdet Emberétől.


Az előző hsz végén írt kémia dolgok a tudati-lelki hatás KÖVETKEZMÉNYEI, nem okai.

2013. aug. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Tudod kérdező a Földnek van két csodálatos és fantasztikus LÉLEK-Energiája az ő aktusuknak köszönhetően keletkezett az élet- spontán-véletlen, majd játékosan-tanulón, végül tudatosan. A Teremtő aktusuk által lett minden életbe bele helyezve önmagukból egy-egy nagy energia szálrendszer aminek köszönhetően az élet elevenné és tudatossá vált.


az ember ismeri is mind a két energia szálrendszert vagy is a két különböző töltésű lélek-energiát.

az egyik a test-lélek-halandó A másik a szellemi lélek amelyen születik az érzelmi feszültségű gondolat- ez a szellemi lélek a testhalálakor elhagyja a testet és megtér a Föld szívébe a szellemi isteni energiához azzal azonosulva részévé válva válik halhatatlanná.


Igy eddig senki nem írta le. én viszont az életem során tapasztaltam meg mind két fantasztikus energiát és élet lelkét is érzékelem és láttam is.De soha nem beszélhettem róla senkinek, mert a szemét politikusokat és a hadigépezeteket igen csak érdekelte volna a képességem.


Igaz ami igaz én CSAK magyar vagyok és nem rendelkezem külföldi névvel ami jobb hangzású mostanában a magyaroknak

2013. szept. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
23%

A másik kérdező, azért nem kell mindent elhinni ami leírtak valamikor, amit annak idején még a kevés tudás miatt nem is értettek.


Nincsenek csodák se csodaszerű gyógyulások-- mindennek megvan a maga természetes törvényszerű oka-- az emberi léleknek van egy kisugárzása és ha valaki nagyon erős energetikailag akkor ha jóindulattal közeledik egy beteghez, a beteg gyógyulni lesz képes a kisugárzásától-- különösen ha valaki valóban érzékeli is a betegség okát forrását.


A szüz Mária jelenések azok viszont kitalációk. Nem létezik a túl világ, se menny se pokol se alvilág, se angyalok, se ördög se démon, se szellemvilág-- még ha kiábrándíton, össze is töröm ezzel az illúzió világotokat.


A Földünk van annak két CSODÁLATOS Lélek energiája és az általuk alkotott élet van, amely egyszeri és megismételhetetlen-- éld szépen, bölcsen amíg csak lehet minél tovább, mert csak ez az egy életed van!!


A szellemi lélek a testhalálakor eltávozik és megtér a földi isteni teremtő energiához azzal azonosul, eggyé válik halhatatlanként megszűnik egyes létező maradni!

2013. szept. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Ajánlom kérdező olvasd el és gondolkodj el rajta


Örökkön-örökké.


Mi értelme, bárminek is mit naponta alkottunk,

s birtokló vágyunktól hajtva, güzüként gyűjtünk,

hogy legyen életünkben, ha minden mulandó?

Hisz mulandó a tárgy, miért oly sokat dolgoztunk.

S mikor azt gondoljuk, mindenünk van már,

akkor azt a mindent, cserbenhagyjuk…

mivel mulandó életünk.

Felveti a kérdést; mi értelme akkor az életnek?


Hiába való minden, mit szellemünkkel alkottunk?

Ha jövőnek teremtünk? Miért őrzi agyunk, szellemünk?

Mi célja szellemi életünknek, ha testi valónk,

épp oly sérülékeny, mulandó, mint amit alkottunk?

Furcsa gondolatok ezek, de nem pesszimizmus szülte.

Csak kusza, csapongó, a miértekre válaszokat keresve.

Képtelen vagyok elfogadni, hogy az élet,

ami szüntelen fejlődés, okosok szerint; semmivé válik.


A vallások tanítása szerint; célja egy lehet, Isten.

Ha Isten a végső cél, mit nyernénk vele?

Halhatatlanságot. –

De mit érne a a halhatatlan lélek, ha csak gondolat marad?

A gondolat értékét, a belőle született alkotás adja.

Halhatatlanságunk csak úgy válhat értékké,

ha Isten, nem célunk, csupán egy állomás,

ahol lelkünk kozmoszi törvénnyel, erővel gazdagodik.


Kilépéseim óta érzem, ha lelkem tisztán művelem,

a halál anyagi valómra vonatkoztatható,

mit oly nagyon féltett lelkem,

mert egyetlen földi életét, csak teste által élheti meg.

De létezésem örökre szól, lélekként tudtam, emberként sejtem.

Csak kérdés miképp, és hol valósulhat meg?

Lelkem, mint gondolat, mindent áthatott,

S általa sokkal többet feltételezett… hogy az élet célja,

Istent és önmagát felülmúlva, egy még nagyobb cél felé mutat.


Szembesülve isteni erőkkel, maga volt a fantasztikum.

Mindent elsöprő erejük, nem keltett félelmet,

alázatra nem kényszerültem, lelkem Velük egynek, éreztem.

Velük azonosulva, a végtelent bejárni vágytam,

furcsa érzetként megvalósulása, lehetőségként lebegett előttem.

Reinkarnálódni itt? –mint tanítják…az sem igaz.

Szerelmünk aktusa, nem pusztán gyönyör,

kettőnkből parányi lét egyesül, új életet alkotva,

mint élőnek Teremtés Aktusa!


Fantasztikus Univerzumunk, amely megalkotni volt képes önmagát a

semmi porból, törvényekbe kényszerítve,

formázva gigantikus Létét, s alkotóinak, sok ezernyi változatát.

Keringőzve járják a messzeséget, előttünk haladva,

csillognak csábítón, de csak anyagok ők, mit por, energia,

atomokként formáz.

Örök változás a léte, újat alkot, kiég, darabjaira hullik,

e változó Tér, időtlenségében. Vagy magas hőn hevülve, csillagként

ontja, életet, halált teremteni kész sugarát, szabadulni tőle? Bolygónak

lehetetlen… de talán nem is akar szabadulni e nászból,

általa ébred létének Lelke, általa

az Egyetemes Tudat, fejlődéstörvénye.


Amellyel Földünk életre kelvén, isteni erejével életet teremtett,

de egyetemes törvényen módosítva,

mert az élet, az anyagi léten túl mutat. Az anyag, érzetei révén,

reakciójával, újat alkotni kész, de önmagát feláldozza.

Az élet már tökéletesebb, ha Újat teremt, önmaga léte változatlan.

Tudata nem csupán törvény alkotta, tovább fejlődni képes,

érzeteit, érzelmekre módosítva.

Az emberi faj tudata ezt is meghaladta, olyan teremtménye Istennek,

kinek értelme, logikája, megvalósítja egyszer,

Isten terveiből is, a legmerészebbet.


Akaratával ledönteni lesz képes az IDŐ korlátait,

s legyőzni, a végtelen Teret.

Mert egzisztenciája végtelen és örök-létre való nyitottsága

arra készteti,

hogy az egész Létet, a Totalitást célozza meg.

Így lehet csak képes elérni, hogy az életet, melyet még,

az idő szorítása határoz, annak korlátait ledöntve,

egy új Élet-teremtésben azt,

meghosszabbítani tudja.

A halállal, a legtökéletesebb „megfelelőség”

(correspondentis) alakul ki

az emberi Lélek és Teremtője, Isten között.


S egyszer, sok ezer esztendő multával, ha Földünk

az élet számára már holttá válik, hatalmas Tudatként,

a legtökéletesebb Lelkek fognak távozni belőle.

S valahol a végtelenben, egy új Földön, de

az is lehet, több új Földön megtelepedve,

új életet teremtsenek.

Így foglalva el a végtelenséget,

a még tökéletesebb, Új ember számára.

Múlttá vált földjének minden csodálatos, teremtett élővilágával.

Mind ez csak sejtés, mit lelkem sugall? lehet…

Vagy csak remélem...


Hogy is szólt múltunk szentírása?

„Új ég és új föld” lesz és feltámadás.

Az élet célja, csak az lehet, örökkön-örökké,

újra élni, belakni a végtelenséget,

Emberként.

*

2013. szept. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
0%
Valóban van bennünk valami isteni, ha az Isten lakik bennünk. A lélek nem választható külön a testtől. A test az anyag, az élet lehelete a jó Istentől van és együtt nevezi a Szentírás ezt élő léleknek. Ha meghal az ember, akkor az élet lehelete visszatér az Istenhez a teste pedig elporlad. Egyedül Isten emlékezetében marad meg ez az ember és Jézus Krisztus második eljövetelekor (ami közel van) Istennek hatalma van ismét életre hívni, ha úgy tetszik feltámasztani a halottat. De ismét testben támad fel!! Nem csak egy anyagtalan szellemként. Ugyanolyan testben, mint ahogy a Földön élt, csak tökéletes, a bűntől megtisztított testben. Ez a Biblia válasza erre a kérdésre.
2013. okt. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Előző beíró- Jézus, ember volt és emberként halt. Igaz érzékeny szellemmel született és erős lélek energiával-ezért tudott gyógyítani.hajlamosabb volt a transzcendens gondolkodásra, vagy is mai nyelven para-képességekkel született ennyi és nem több.


Sőt elkövette azt a hibát ami aztán a tragédiáját okozta, hogy a hinduizmus éhezéses marhaságát alkalmazva akarta megidézni Istent-- igy téveszméssé vált és bizony ott kint a pusztába valóban megjelent neki az isteni Jelenés az írott emlékek szerint---angyalszerű jelenés, annak vélte mert nem értette sőt sátánnak képzelte aki álöltözékben jelent meg!Mivel az éhezéstől téveszméssé vált, nem hitte el a Jelenés figyelmeztetését sőt okoskodó választ adott arra a figyelmeztetésre, hogy "A testet táplálni kell, mert a szellem megbetegszik."


Sőt sehol nem szerepel az se a bibliába hogy a Jelenés kirántotta az ő lelkét! -- ez pedig azt jelenti, hogy bizony annyira megbetegedett az elméje hogy azt se fogta fel, hogy az isteni Jelenés kirántotta az ő lelkét ott a pusztában! Tudniillik az isteni Jelenést valaki csak akkor képes meglátni ha az illető lelke a testét elhagyta. Jelen szituációban a Jelenés kirántotta fel a magasba a Térbe és leállította-- de ezt fel se fogta már- ezért ment önként a vágóhídra és egy csodában reménykedve feláldozta az életét.


Meggyőződésem, hogy Judás ezért akasztotta fel magát, mert egyben hittek mint barátok, csodában, ami elmaradt a megrendezett buta önfeláldozó cirkuszuk után! A feltámadása pedig vagy egy duma vagy valóban a komából magához tért és szépen el is tűnt de valószínűleg már elmebetegkánt!


de csak Ember volt és nem lesz újra-eljövetele- ez csak annyiból igaz hogy minden olyan ember akinek a lelke eljutott a földi isteni energiához és azzal azonosult erőssé vált,- egyszer ha a Földünk holttá válik, a Föld lelke kiszakad és valahol az univerzumban minden életet amit halhatatlanná tett, mint sok-sok isteni energia újrafogja teremteni önmagát és az összes élővilágot. vagy is az összes halhatatlan élet újra fog születni és a sok között elképzelhető ott fog bóklászni Jézus is csak épp több tudással amivel a mai ember lelkei megajándékozták az isteni energián belül!

2013. okt. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
81%

Az igazság az, hogy az emberi fantázia valóban csodálatos vallásos meséket talált ki hajdanán- hisz szüksége volt az embereknek bánatra félelmükre és reményüket ez adta valójában- hisz még a korunk embere is fél a haláltól a nyomorúságtól a betegségektől és erre csak a remény a hit ad vigaszt.


De valójában amilyen fantasztikus a természet törvénye bizony olyan ridegül igaz,de valójában az élet a halál és a halál utáni létezés se több mint matematika, elektro-fizika és az anyag atomi törvénye.


Nem létezik a túl világ, az anyag porrá válik miközben felszabadul belőle az energia-- majd valamikor ismét atomok alkotta anyaggá válik csak a benne levő energetikai-tudata határozza meg azt, hogy mivé? bolygóvá, gilisztává, jegenyévé vagy orangutánná vagy épp emberré.


Minden anya egy-egy Mária ebben semmi szent nem volt, csak is emberi... ez az élet csodája.


szentnek csak az életet szabadna titulálni és a szerint is élni, tisztelni, mert csak ez az egy van itt a Földön minden élő számára, nincs több!

2013. okt. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!