Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Ez csak szerintem felháborító?...

Ez csak szerintem felháborító? Segítség?

Figyelt kérdés

Nos, az a helyzet, hogy kis faluban lakom, ahol az emberek semmi újat nem fogadnak el, mindig csak a régimódi dolgokért vannak oda.

Arra gondoltam, hogy idén Halloween-re partit szervezek a művelődési házba, de az öregek felháborodtak és azt mondták, hogy meg ne merjem próbálni, mert bajom lesz...


Én nem félek, sőt kicsit felidegesítettek, így arra gondoltam, hogy megidéznék pár szellemet, hogy mikor szétvernék a díszletem, akkor csúnya meglepetésben legyen részük a begyöpösödötteknek!


Már minden megvan, csontvázat is szereztem, de nem merek még készülni, mert nem tudom hogyan kell szellemet idézni. Valaki tudna segíteni? 3-4 szellem elég lenne.



2013. okt. 27. 06:29
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
Szerintem te gyorsabb vagy :D
2013. okt. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Hát... nem olyan már a csípőm, mint régen...
2013. okt. 27. 11:14
 13/35 anonim ***** válasza:
Akkor kérj meg valakit,hogy " vigyázzon" rád
2013. okt. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 h0tb0y ***** válasza:
72%
én nem idézgetnék szelemet mindenféle tudás nélkül...
2013. okt. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
53%

Igazuk van.

Amúgy igen műveletlen és primitív vagy, kedves kérdező, hogy idegeneknek csak úgy a fejéhez vágod, hogy trotyli.

Remélem, ellátják a bajodat a "trotylik".

2013. okt. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
Senki sem mondta rajtad kívül, hogy trotyli, te trotyi.
2013. okt. 27. 18:01
 17/35 anonim válasza:
51%
Van Halloween Magyaroszágon! Csak az öregeknek még nem esett le! Ne aggódj gyermekeinknek és unokáinknak ez az ünnep is olyan lesz mint a Karácsony vagy a Húsvét. Én azt mondom ha nem akarnak Halloweent Magyarországon egyesek, akkor Karácsonyt és Húsvétot se akarjanak, mert azokat is ugyanonnan vettük át ahonnét a Halloweent. Jó mulatást, bulizást! Hidd el igazad van, egy halott a temetőben se szeretné azt, hogy szomorkodjunk, csak már nem tudják elmondani, de ha a halottak beszélni tudnának előbb kérnék a bulizást, mint a csendes zokogást az biztos.
2013. okt. 28. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy úgy akarnának bosszút állni a buliért, hogy szétverik azt. Vannak sokkal kifinomultabb módszerek is. A helyedben pl nem csodálkoznék, ha hirtelen és rejtélyes körülmények között pusztulásnak indulnának a háziállataim. Aztán majd ráfogják az általad megidézett szellemekre...
2013. okt. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
59%
Sz*rd le őket én azt mondom...ha ők nem szeretik a halloween akkor ne ünnepeljék, ennyi...senki nem kötelezhet rá hogy ne ünnepeld mert itt halottak napja meg mindenszentek van, halloween amúgy is 31.-én van, mindenszentek meg 1.-én, úgyhogy nem ugyanaz az időpont,és szerencsére már itt is kezd elterjedni :D
2013. okt. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

Basszus, hát milyen hülyék már, tudod, én se értem, miért nem értik az emberek a Halloween lényegét, ami bizony 31. és nem elseje vagy másodika, tehát nem érinti az ünnepeket.


A Halloween nem halottas ünnep, hanem amolyan "védőünnep" ami a kelta hagyományokban (magyar területeken is voltak kelták, tehát bármelyikünkben lehet keltavér) tgyökeredzik, és azért öltöztek be mindenféle rémnek, sőt a JAck'O'Lanternt (töklámpás) is azért van, hogy az ártó szellemeket - mondjuk azokat, akik az elsejei temetőlátogatásokon rájuk leselkednének - elriasszák.

Olyan hagyomány is van, hogy ha "ártólélek"látja, hogy valahol már vannak "fajtársai" akkor nem megy oda, hanem elkerüli a helyet.

Tehát épphogy tökéletes hihihihi - tök-életes :) - ünnep ez időzítés szempontból, és nem igaz, egyáltalán nem igaz, hogy amerikából jön, aki ezt mondaná, az olvasson utána.

SZóval majd morognak kicsit, de nem hiszem, hogy bármelyik nekedmenne!

A szellemidézést viszont ne próbálgasd megfelelő szakember jelenléte nélkül, mert tényleg nagyon veszélyes, szóval inkább csak bulizzatok!

2013. okt. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!