Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Hová kerül a jó ember, ha...

Hová kerül a jó ember, ha öngyilkos lesz?

Figyelt kérdés
Először is bocsánat a kategóriáért, de nem találtam meg a Vallást. Egy ismerősöm öngyilkos lett. Jó ember volt, jókat tett és nekem azt mondták, aki öngyilkos lesz, nem kerülhet fel a Mennyekbe. De, mégis... ha valaki tündérként, gyönyörű főnixét röpteti, ha valaki ad másoknak, ha valaki csak másokra gondol, ha valaki inkább az ételét másnak adja... Ha valaki éjszakázik is, hogy másnak jó legyen... És mégis... megbotlik a végén és öngyilkos lesz; nem nyerhet bebocsátást az örök békességbe?

2014. jan. 1. 21:12
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Vallásosság ill. nézet kérdése. Ha úgy fogjuk fel, hogy létezik Isten, akkor a) megbünteti b) csupán egy lecke az illetőnek. Ha a reinkarnációs hitet nézzük, akkor kap egy új életet és ott kell újra szembenéznie a problémával -> lecke. Has úgy nézzük, hogy nincs túlvilág, akkor nem számít mit tesz/tett az ember, ez evidens.


Én mellékesen agnosztikus ateista vagyok, de a túlvilágban hiszek.

2014. jan. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
*Ha
2014. jan. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem nem kerül a pokolba, de meg kell bűnhődnie a tettéért, mielőtt belép a mennybe. Tehát az öngyilkosság, gyilkosság bűn. Valószínűleg részesülhet a mennyországban, de meg kell bűnhődnie a fájdalomért, amit a tettével másoknak okozott. Ez az én véleményem.
2014. jan. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
83%
Temetőbe.
2014. jan. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
30%
Részvétem. Megnyugtathatlak, hogy oda fog kerülni, ahová te, a pápa, vagy éppen a legutolsó sorozatgyilkos. A többi az pedig mese habbal.
2014. jan. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:
61%
Koporsóba, urnába, vagy szétszórják.
2014. jan. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
39%

A Constantin a démon vadász filmben azok az emberek akik öngyilkosok lesznek legyen az jó vagy rossz ember mind a pokolra kerül.

Nem vagyok vallásos ember, de mintha ugyanezt hallottam, volna egy hithű embertől.

2014. jan. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
41%

Időpont ma 21:33

és te honnan tudod, hogy a többi csak mese??

Nem vagyok vallásos, talán nem is hiszek az ilyen menny-pokol dolgokban, de még én sem jelentem ki, hogy ezek mind hazugság, mert ilyen nincs. Mivel senki sem jött még vissza több éves halálból, és még senki sem beszélt a pokol vagy menny élményeiről, még nem zárható ki, hogy létezhet. Ez egy olyan téma amit úgyis minden ember megtud majd amikor eljön az ideje.

2014. jan. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
0%
Az öngyilkosság bonyolult eset. Legalábbis a katolikus vallásban. Elvileg halálos bűn, és a mennyországba nem kerülhetne, viszont öngyilkosságnál általában fennáll valamiféle módosult tudatállapot, kb. "nem tiszta", és aki nincs teljesen tudatában a tettének vagy annak következményeiben az már nem halálos bűn, tehát bekerülhet a mennyországba. Legalábbis én így tudom.
2014. jan. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 aspikami ***** válasza:
5%
Szerintem a föld alá.
2014. jan. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!