Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Hová kerül a jó ember, ha...

Hová kerül a jó ember, ha öngyilkos lesz?

Figyelt kérdés
Először is bocsánat a kategóriáért, de nem találtam meg a Vallást. Egy ismerősöm öngyilkos lett. Jó ember volt, jókat tett és nekem azt mondták, aki öngyilkos lesz, nem kerülhet fel a Mennyekbe. De, mégis... ha valaki tündérként, gyönyörű főnixét röpteti, ha valaki ad másoknak, ha valaki csak másokra gondol, ha valaki inkább az ételét másnak adja... Ha valaki éjszakázik is, hogy másnak jó legyen... És mégis... megbotlik a végén és öngyilkos lesz; nem nyerhet bebocsátást az örök békességbe?

2014. jan. 1. 21:12
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
10%
A föld alá kerül és megeszik a kukacok. A gyermekmesék meg nem válnak valóra attól, hogy rengetegen mantrázzák.
2014. jan. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
1%
Aki öngyilkos lesz az nem jó ember!
2014. jan. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
93%

utolsóval nem értek egyet... vannak olyan helyzetek mikor az ember nem bírja cérnával.. persze amíg van család akkor nem akar nekik rosszat hisz neki könnyű lesz de akik maradnak annak nem..

mamám mesélt egy papról aki ki akart lépni mert szerelmes lett egy nőbe.. a szülei nem engedték.. nem bírt így élni öngyilkos lett.. most örülhetnek a szülők a tiltásnak..

valószínű neked könnyű gondtalan életed van..

2014. jan. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
0%
Mindenki arra a helyre kerül, amit te Menny-nek hívsz. Az öngyilkosság egy igen nagy karmikus bűn, de azért születünk le ide annyiszor, amennyiszer szükség van rá, hogy minden hibánkat kijavíthassuk.
2014. jan. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
60%

Nagyon sajnálom a haverodat, de a Biblia erről konkrét esetet nem közöl. ismerek ilyen-olyan babonákat állítólag, aki öngyilkos lesz hiába volt jó ember a pokolra kerül. ezt legtöbbször az akasztott emberekre mondják vagy azokra, akik erőszakos halált haltak.mert, aki öngyilkos lesz az a legnagyobb bűnök egyikét követi el. mert, amit Isten adott csak Isten veheti el. De ez csak egy babona én személy-szerint nem hiszek ebben.

Üdv, J2.0 J Ügynök ;)

2014. jan. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

az öngyilkosság nem bűn, ezért nem büntetik. aki részegen hajt az is öngyilkos lesz


aki rákosként túladagolja a gyógyszert az is.


melyik a bűnösebb?

2014. jan. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
14%

# 16 az öngyilkosság egy nagy bűn, mivel a biblia szerint megtagadja azt, amit Isten adott vagyis az életet. De erről konkrét esetet nem tudok mondani. lehetséges, hogy elnyeri az isteni üdvösséget a bűnbocsánatot, mert szerintem, ha létezik az Isten, amit én kétlek Isten nem olyan gonosz, hogy a sátán kezére adja a híveit. a keresztény hitvallásban bűnnek számít tudom, mert nagyapám protestáns az én családom nagyon vallásos már 12 generáció óta kivéve engem... [link]


Üdv, J2.0

2014. jan. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
8%
:DDD # 18 Sátánista vagy? ahogy mondatam a családom hisz benne. egy egész gyűlekezetet vezetnek beszoktam nézni éjjel-nappal fülbemászó dallamot. olaszul. és meritkeznek olyanok, mint valami szekta és még csodálkoznak a GYK-n, hogy csodabogár vagyok.
2014. jan. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
8%
Bameg fülbemászó dallamot énekelnek olaszul, ami így kezdődik: Dio vivente non È morto! Dio vivente non È morto! de nem nagyon tudok olaszul, mivel 4 éves lehetem amikor magyarországra költöztünk. :-D
2014. jan. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim válasza:
Én alapvetően nem hiszek a vallásokban és Isten-ben sem. Mindazonáltal fennáll az esélye ,hogy létezik, bár arra több esélyt látok ,hogy nem. De tegyük fel létezik, a Vallások jó megbocsájtó stb erényekkel, jó tulajdonságokkal hirdetik Istent, ha valóban olyan mint aminek elmondják akkor Egy jó embert aki már nem talált más menekülést a gondok elől miért küldené a pokolba?
2014. jan. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!