Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Szerintetek Isten létezik?

Szerintetek Isten létezik?

Figyelt kérdés

2016. júl. 11. 15:34
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
17%
ha nem létezne mi sem léteznénk.igenis van,és élő,és nagy hatalommal rendelkező.persze ez számunkra láthatatlan,de a hit szemével látjuk.a levegő is láthatatlan és mégis életet ad.
2016. júl. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
53%

Ezt nyugodtan elolvashatnàd :)

[link]

2016. júl. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
58%
#32: A szentfazekakra nem hat a tudomány. Isten létezésére az a legkomolyabb bizonyítékuk, hogy nincs rá bizonyíték.
2016. júl. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim válasza:
0%
Igen,létezik. Csak nem személy hanem egy láthatatlan (ide nem tudom mit irjak )
2016. júl. 16. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
32%
Amennyiben komolyan kérdezted, mindenekelőtt a lehető legpontosabban meg kellene határoznod, mit értesz "Isten" alatt, s miután ezt megtetted, már lehet kezdeni valamit a kérdéseddel.
2016. júl. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim válasza:
29%

Szerintem Isten létezik. Én hiszek benne. Bizonyítani nem tudom.

Az Isten alatt egy olyan lényt értek, aminek a létrejöttének nincsen oka, mert ő mindig volt, mindig lesz. Ő a szeretet istene, amely azért teremtett maga mellé lényeket, először angyalokat, aztán embereket, hogy megoszthassa valakivel a szeretetét. A lényeket szabad akarattal ruházta fel, mert nagy örömét leli abban, ha valamely szabad akarattal rendelkező teremtménye viszont szereti őt.

A Biblia ezt állítja magáról:

1) A Biblia Isten üzenetét tartalmazza az emberiség felé.

2) A Bibliát Istentől ihletett szerzők írták.

A Biblia ír egy érdekes mondatot arról, hogy ha a világra ránézünk, akkor megértjük, hogy azt csakis Isten teremthette. Ez így szól:

"Mert ami Istenben láthatatlan, tudniillik az ő örökké való hatalma és istensége, a világ teremtésétől fogva az ő alkotásaiból megértetvén megláttatik;"

Senki számára ezt igazolni nem tudom, fentiek saját véleményemet tartalmazzák. De a Biblia szerint Istennek nem áll szándékában kézzel fogható bizonyítékokkal szolgálni, mert a hit korszakában élünk. Ha most megjelenne Isten, sokan kényszerből biztosan meghajolnának előtte. De Istennek most az a célja, hogy ebben a bűntől átitatott földi életben kiválogassa azokat az embereket, akik nem a bűnt, hanem a Isten törvényét találják értékesebbnek. Eljön az a korszak is, és ez hamarosan bekövetkezik a Biblia szerint, hogy Jézus nem istállón keresztül jön le a Földre és nem szamárháton fog utazni, hanem a világ uraként, a hatalom gyakorlójaként fog megjelenni. Hitem szerint ez a korszak 5-50 éven belül megkezdődik, és 1000 évig fog tartani. Ez a korszak úgy indul, hogy a fegyverekből kapákat fognak gyártani, és harc többé nem lesz a Földön.

Semmit nem tudok igazolni ebből, ez az én hitem.

Sokkal többet veszítek, ha nem hiszek és tényleg van Isten, mintha hiszek és még sem létezik. Ha nem létezik Isten, max az történik, hogy egy "kitalált" törvényrendszernek engedelmeskedtem a földi életemben, és korlátot szabtam a cselekedeteimnek. Ha mégis létezik Isten, akkor viszont nem kerülök a pokolba.

Semmit nem tudok igazolni, ez hit.

Viszont amit tudok, hogy a feleségemnek -50%-ot adtak a túlélésre egy betegségben, és sokan hívők kiáltottunk Istenhez, és a feleségem meggyógyult itt van három gyermekem anyjaként mellettem. Ezt a megtapasztalást nem veheti el tőlünk senki.

De ha megnézed a Bibliát, és a próféciákat, akkor meglátod, hogy rengeteg beigazolódott belőlük, még olyanok is, amelyeket az utóbbi 2 évezredre sőt az utolsó 100 évre prófétáltak meg. Akkor miért ne lehetnének igazak azok a próféciák, melyek a közeljövőre vonatkoznak, pl a küszöbön álló eseményre, Jézus K. második visszajövetelére.

Nem tudom neked igazolni, hogy Isten létezik, de megígérte, hogy elküldi a Szent Szellemét, és a hívőkben lakozik, aki szelíd hangon vezet bennünket. Számomra ez is egy bizonyíték.


Amíg itt élsz a Földön, soha nem fogsz 100%-os bizonyítékot találni Isten létezésére! Isten azt akarja, hogy gyűlöld meg a bűnt (nem az embert!), amiben leledzik a Föld, és keresd az ő társaságát. Ne a vallásokban, mert a vallás eltávolít Istentől. Isten nem vallás, hanem egy valóság. Egy valós személy. Szereti a normális kapcsolatot, a vallásos rituálékat nem kedveli. Milyen barátot szeretnénk magunknak, akivel értelmesen tudjuk az időnket eltölteni, örömöt okozni EGYMÁSNAK. Isten is ilyen. Ő is akar örömöt adni nekünk, de ahhoz normális kapcsolati viszonyt kellene felépíteni. Ha nincs valakivel jó kapcsolatunk, ne várjunk tőle semmit. És hát Isten tette meg az első lépést a kapcsolat felépítése céljából, azzal, hogy Jézust, az egyszülöttjét feláldozta az emberiség bűneiért. Olyan nagyra értékelt bennünket, hogy Fiát áldozati bárányként adta oda.


"Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen."

2016. júl. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 Nemes Zoltán ***** válasza:
79%

Egyértelműen nem létezik.

Emberi kitaláció.

Sajnálom ez van.

2016. júl. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 Virena válasza:
37%
2016. júl. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 idegen.1 ***** válasza:
36%

NEM LÉTEZIK!

Hit lètezik,ès a birka hívők.

Sajnálom de tényleg csak ez van.

2016. júl. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 idegen.1 ***** válasza:
48%
ÉBRESZTŐ EMBEREK!
2016. júl. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!