Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a tudósok a CERN-i berendezések segítségével egyértelműen bebizonyították, hogy szellemek nem léteznek?

Figyelt kérdés
Forrás: [link]

2017. márc. 4. 21:42
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
91%

"Mivel a szellemeket nem tudjuk megfogni, nem lehetnek valamilyen anyagból, tehát energiából épülnek fel. A szellemeknek azonban energiára lenne szükségük bármilyen tevékenységhez, például mozgáshoz, ijesztő hangok kiadásához, fénykibocsátáshoz. De ha az energia szétterül a rendszereken belül, lehetetlenség lenne fenntartani létezésüket bármilyen rövid időre is."



Nem akarok kukacoskodni, mert nem láttam még szellemet és nem igazán hiszek a létezésükben sem, de nem azt mondják vagy tapasztalják az állítólagos kísértet jelenéseknél a szemtanúk, hogy lehűl pl. a szoba, amikor a szellemet látják és állítólag így szereznek energiát a lelkek a megnyilvánuláshoz a világunkban?


Továbbá a sötét anyagot sikerült az LHC-vel detektálni, mert úgy tudom, hogy még nem, de attól még állítólag az univerzum 25-27%-át az alkotja, szóval ez a kijelentés nekem így kicsit még korainak tűnik!

2017. márc. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
93%
Arra akartam a lehűlő szobával utalni, hogy a környezettől vonnak el állítólag energiát, feltéve ha léteznek, ami szerintem nem valószínű!
2017. márc. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
63%

Az emberiség számos dologot gondolt az évszázadok során ami nem is mindig úgy volt ahogy azt először gondolták.

Vagyis attól,hogy nem ismerünk valamit csak feltételezéseink vannak nem biztos,hogy az úgy is van. Biztosat még senki sem tudhat.

Sok dolog van amit a tudomány nem képes magyarázni, de ez jelenti azt, hogy az nincs is.


Egyébként is miért fáj neked az, hogy mások miben hisznek.

Azt például tudtad, hogy az emberek vallásossága az iskolaivégzettséggel mondjuk úgy "egyenesen arányos", tehát a felsőfokú végzettséggel rendelkezők közt a legmagasabb a vallásosak aránya.

Sokanak fontos a hite, neked pedig semmi jogod megkérdőjelezni azt.

Szerintem az nem lehet intelligens ember, aki valamilyen ismererlen dologról biztosat állít.


Arra viszont kíváncsi lennék hogy te ha elveszítesz valaki fontosat, nincs benned a remény, hogy valamilyen formában egyszer viszont láthatod?

Itt most nem feltétlen szellemekre gondolok, mint mondtam mivel nem ismerünk semmit így nem határozhatjuk meg konkrétan.

2017. márc. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim válasza:
16%
Szokásos ateista próbálkozás arra, hogy lerombolják az emberek hitét, de tudásuk eltörpül Allah bölcsessége mellett, olvasd a koránt és az igazság nyilvánvalóvá válik számodra!
2017. márc. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
9%

"Azt például tudtad, hogy az emberek vallásossága az iskolaivégzettséggel mondjuk úgy "egyenesen arányos", tehát a felsőfokú végzettséggel rendelkezők közt a legmagasabb a vallásosak aránya."


Ez hazugság. Éppen fordítva van.


"Sokanak fontos a hite, neked pedig semmi jogod megkérdőjelezni azt. "


Ezt meg nem te fogod eldönteni, főleg ha objektíven butaságokat hisz valaki.

2017. márc. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
17%

@ZumBa1900

Kétféle módon tudja a szellem a szobát lehűteni. Vagy energiát fektet be a szoba lehűtésébe - mint egy hűtőgép -, vagy pedig már alaphelyzetben is jelentős energiaszintbeli különbséggel kell hogy rendelkezzen a szellem a szobához képest, hogy képes legyen pillanatok alatt felvenni a szoba hőjét.

Ezt az állapotot viszont földi körülmények közt nem lenne képes komoly energiabefektetés nélkül fenntartani. Úgy képzeld el, mint amikor a szárazjeget, vagy a folyékony nitrogént kiengedik a szabadba. Pillanatok alatt felveszik a szobahőmérsékletet, amint kiszabadulnak a hatalmas nyomás alatt tárolt palackból.


Ha a szellem anyagi lenne, akkor könnyedén tudna folyamatosan energiát felvenni például a napsugárzásból. Viszont a cikk érvelése arra utal, hogy mivel az ember számára nem kézzel foghatóak, így csak energia alkothatja őket, ami valamilyen közvetítő közegben (pl. levegő) terjed. Ezzel viszont az a gond, hogy idővel hő formájában önmagától el kellene, hogy disszipálódjon a környezetébe.


Ha nagyon filozófiai oldalról akarnám megközelíteni - az, hogy a termodinamika II. szerint az entrópia növekszik az konkrétan azt jelenti, hogy ha nem fektetünk energiát az információ megőrzésébe, az egy idő után elveszik, értelmezhetetlen zajjá változik. Tehát a szellem a disszipálódás során nem csak szétszóródna, hanem elvesztené azt az információt, ami a szellem létét alkotta.

2017. márc. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

"Kétféle módon tudja a szellem a szobát lehűteni. Vagy energiát fektet be a szoba lehűtésébe - mint egy hűtőgép -, vagy pedig már alaphelyzetben is jelentős energiaszintbeli különbséggel kell hogy rendelkezzen a szellem a szobához képest, hogy képes legyen pillanatok alatt felvenni a szoba hőjét."


Miért kellene a szellemnek pillanatok alatt felvenni az energiát hő formájában? A másik dolog pedig az, hogy nem csak hő formájában von el elvileg energiát a szellem, hanem gyakori eset az akkumulátorok hirtelen lemerülése az említett épületekben az "aktivitás során" annak ellenére is, hogy frissen feltöltött aksikkal mennek filmezni!



"Ezt az állapotot viszont földi körülmények közt nem lenne képes komoly energiabefektetés nélkül fenntartani. "


És mi van, ha nem a Földi világban tartózkodik tartósan csak visszajár "kísérteni", ha jól tudom az M-elmélet szerint az általunk ismert 4 dimenzió mellett még 7 másik dimenzió van, mi van ha nem a bennünket körülvevő dimenziókban tartózkodik az entitáns, hanem más dimenziókban ahol esetleg más "játékszabályok" vannak...


"Úgy képzeld el, mint amikor a szárazjeget, vagy a folyékony nitrogént kiengedik a szabadba. Pillanatok alatt felveszik a szobahőmérsékletet, amint kiszabadulnak a hatalmas nyomás alatt tárolt palackból."


Nem igazán jó példa, már korábban írtam mi a gond vele!


"Viszont a cikk érvelése arra utal, hogy mivel az ember számára nem kézzel foghatóak, így csak energia alkothatja őket, ami valamilyen közvetítő közegben (pl. levegő) terjed. Ezzel viszont az a gond, hogy idővel hő formájában önmagától el kellene, hogy disszipálódjon a környezetébe."


Csak abban az esetben tűnik el ha nem vesz fel valahonnan energiát önmaga fenntartásához ...


Persze amit leírtam nem hiszem bizonyított ténynek, csak próbálok spekulálni és határokat feszegetni!

2017. márc. 5. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
55%

Az előzőhöz:

Jó analógia lenne a dologhoz a következő:

Van egy hatalmas vödrünk, amit az óceán alján üresen kéne tartanunk azért, hogy aztán egy medencéből később kimerjük a vizet. Ez csak úgy lehetséges, ha erővel kiszorítjuk a vizet belőle egészen addig, amig nem akarjuk azt telimerni.



A sötét anyaghoz:

[link]

Ugye ez jelenleg csak egy titokzato konstans számérték, amit tömören azért vezettek be, mert a mérésekből nem jött ki, hogy miért marad egybe a galaxis adott gravitációs erő mellett.

Ez éppen azért sötét anyag, mert a gravitációs hatásán kívül nem tapasztalhatjuk meg. Tehát nehéz megindokolni azt, hogy miként lehetne köze a sötét anyagnak a szellemekhez.

2017. márc. 5. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

"Ez éppen azért sötét anyag, mert a gravitációs hatásán kívül nem tapasztalhatjuk meg. Tehát nehéz megindokolni azt, hogy miként lehetne köze a sötét anyagnak a szellemekhez."


Semmi köze sincs csak arra próbáltam reflektálni, hogy a sötét anyagot sem képes érzékelni a cikkben említett műszer tehát még nem tudunk mindent biztosan így én korainak vélem ezt a kijelentést! További probléma ami nem a szellemekhez fűződik, csak arra világít rá, mennyire hiányosak az ismereteink, hogy mostanában tettek olyan felfedezést, ami alapján lehetséges egy 5. alapvető kölcsönhatás léte, persze ez irreleváns a "léteznek-e szellemek" kérdés tekintetében, csak arra akarok utalni, hogy szerintem még könnyen jöhet olyan felfedezés, ami felborítja az eddig kis lyukak híján befejezettnek hitt elméletet!


Egyébként kedves Nás Pángtól szeretnék egy másik megközelítésről kérdezni, mit gondolsz a Penrose-Hameroff elmélet elméletről!?


5. kölcsönhatásról bővebben:


[link]

2017. márc. 5. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
64%

@Steve1

Teljesen mindegy mitől von el energiát, a lényeg abban nem változik, hogy potenciálkülönbség kell hozzá, illetve hogy képes legyen kellő mennyiségű energiát felvenni.


Akartam írni, hogy szüksége lenne egy dimenzióközi benzinkútra, de ez már tényleg abszurd kategória. Ehhez sem a tudásom nincs meg, sem a Gyik nem a megfelelő terep erre a vitára.


Annak az elképzelt dimenziónak viszont olyannak kell lennie, amiben nem érvényesülnek az itteni megmaradási törvények. Magát az átutazásnak viszont megmagyarázhatónak kell lennie, mivel a mi világunkon keresztül történik. De ez már csak szimpla ötletelés.


Nagyon keveset tudok mondani a húrelméletről, de abban biztos vagyok, hogy ott sem lehetnek olyan dimenziók, amikkel megszeghetünk egy ilyen "szigorú" törvényt, mint a termodinamika I-II. Ha az elmélet ezzel szembemenne, az azért kavarna akkora port, hogy az átlag ember is halljon róla.

Továbbá ezek nem önmagukban létező dimenziók, hanem egy egészt leíró elmélet paraméterei. 4 dimenzióban sem tudsz megadni egy eseményt <4 dimenzióval, valószínűleg ez az M-elméletben sincs ez másképp.

2017. márc. 5. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!