Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Van itt olyan, akinek van...

Van itt olyan, akinek van otthon szaunája? Ti hisztek a Szaunatörpében?

Figyelt kérdés
A finnek szerint, ahonnan a szauna származik, a szaunában él egy lény, a Szaunatörpe. Időnként egy kis ételt raknak le a szauna elé, hogy a törpe jóllakjon. Ha ezt elmulasztják, a törpe megleckézteti őket.

#szauna #finn #Finnország #Szaunatörpe
2017. dec. 29. 02:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Jópofa :) Ítt csak erőspistát kapna egy pálesszal,utána nem szívózna.:)
2017. dec. 29. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%

Hallottam már én is erről a régi legendáról.

Sajnos nem tudni igaz-e mert aki nem rakot ki a törpének eleséget az másnapra eltűnt szóval nem mondhatta el hogy igaz-e vagy nem.

2017. dec. 29. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mifelénk szaunaóriás van.
2017. dec. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én szaunatörpével még nem találkoztam, viszont egy kis egérkével igen. Fogalmam sincs hogy hogyan kerülhetett oda...

Legutóbb a szauna alá láttam beszaladni, ezért építettünk neki egy tök profi csapdát.

[link]

Az a tojástartó egy kis létraként szolgál, aminek a tetején van egy kis kenyérdarab. Ha arra rákap, akkor meglátja, hogy a doboz alján még több finomság is van. Miután leugrott, az Isten se húzza ki onnan :)

Rendesen büszke vagyok magamra, nem sok ilyen eszes és fantáziadús emberrel sétálsz szembe az utcán.

2017. dec. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

Abbol a kis vödörböl az egér simán ki tud jönni. Még megeröltetnie se kell magát 😀

Bocsi az offért.

2017. dec. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5 Ne rontsd el a kedvem, már kezdtem egy művésznek érezni magam :(
2017. dec. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én még szaunával sem találkoztam, nemhogy szaunatörpével.

Képzeljétek el, hogy én hogy meg leszek leckéztetve.

2017. dec. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én csak a kerti törpékben hiszek.
2017. dec. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én kint a finneknél dolgoztam mint Szaunareptoid vadász. Ezek a Szaunatörpéket eszik és ha sikerrel járnak akkor a népes Szaunatörpe família megleckéztet mindenkit! Jól lehetett vele keresni csak stresszes meló volt, fél évig bírtam...
2017. dec. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Metionin ***** válasza:
100%
A szauna utolsó gőzét kapják fizetségként amiért ott vannak. Nem kell nekik semmi kaja vagy ilyesmi :D az a vicces hogy a mai napig egy csomó szaunában szokás dobni egy utolsó gőzt amikor jövünk kifelé de ez már ilyen reflexes és kevesen tudják hogy miért is lett szokás. Igazából mi nem igazán hiszünk ilyesmikben de a biztonság kedvéért minden egyes alkalommal rádobjuk azt az utolsó gőzt, ártani nem árt. :D
2018. jan. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!