Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Ti mennyire tartjátok valószín...

Ti mennyire tartjátok valószínűnek a fanyűvő létezését?

Figyelt kérdés

Nos alapvetően nem hiszek a legtöbb kriptidben,kevesük tud elgondolkodtatni de a fanyűvő ezek közé tartozik.

Létezése mellett sok érv és ellenérv is van.


Érvek:

-az összess szemtanú ugyanolyan kinézetűnek és viselkedésűnek írja le,egymástól teljesen függetlenül. Ez azért nem sok lényről mondható el,mert pl:a loch ness-i szörnyet és a chupacabrát kb mindenki tök máshogy jellemezte.


-a régészek sok csontvázat találtak amelyek őskori majomfélékhez köthetőek és ezek közül 2-3 faj is hasonlít a fanyűvőhöz küllemében és feltehetően életmódjában is. Ráadásul a legtöbb ilyen leletet Rudabánya környékén találták ami elég közel esik a Mátrához ahol legtöbben látni vélték a fanyűvőt.


-Már régebbi mondák és feljegyzések is vannak egy hozzá hasonló lényről pl:a csángóknál(csak ott nyílván nem fanyűvőnek nevezik még)



Ellenérvek:

-Nincsenek akkora erdőségek Magyarországon,de még a környező országokban sem,hogy egy ekkora lény elrejtőzzön és évszázadok óta bújkáljon arrafele. Miért nem találják a kutatók a tetemét,vagy újabb kori csontleleteit legalább. Persze megkönnyíti a dolgát,hogy nem is keresik,de véletlenszerűen már fel fedezhették volna.


-Ha létezik nem élhet túl nagy számban ezért a belterjesség már megárthatott volna a fajnak.


Egy alternatív elmélet,hogy a fanyűvő(k) elszabadult,kidobott kísérleti majmok akik azért néznek ki és viselkednek máshogy mint a többi majom mert génmanipulálták őket. Az oroszok végeztek furcsa kísérleteket anno,lehet Magyarországon is. Ez magyarázat arra hogy miért nem fedik fel a fanyűvők kilétét ha rég tudnak róluk talán(nem akarnak tömegpánikot kelteni).



2018. jan. 10. 14:40
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
43%
Kamu. Viszont a Badacsonyi Görényember tényleg létezik.
2018. jan. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

Ezt valami tizenéves találta ki 10 éve és mindenki ráharapott.



nincs.

2018. jan. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

Biztosan van!

Bizonyíték: láttam már tövestől kidöntött fákat az erdőben.

2018. jan. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
83%
Én kicsit sem tartom valószínűnek.
2018. jan. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
fanyűvő?? a szúra gondolsz? az létezik, több faja is van
2018. jan. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Sokáig én is úgy voltam vele,hogy biztos valaki kitalálta kiírta a netre és a többi birka meg hirtelen elkezdett találkozgatni vele. De állítólag még az internet kora előtt a 80-as 90-es években is látták néha egy bánya környékén. Persze lehet hogy ezt utólag írták csak hozzá... Persze sok észlelésről kiderült,hogy kitalálció,a régebbiek még az internet előttiek viszont elgondolkodtatóak tudnak lenni.


Amúgy nem tudom honnan jött a fanyűvő név,de amíg fel nem fedezik addig jobb híján így nevezzük :) ha meg kamu az egész tökmintegy mi a neve :)

2018. jan. 10. 17:48
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
én 22 éves vagyok és én a Fehérlófia című asszem magyar meséből ismerem a fanyűvő nevet,ti nem ismertétek sosem?
2018. jan. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Már nem azért, de ez ősmagyar mese. Nem tegnap találták ki.
2018. jan. 11. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Túl kevés az érintetlen erdőség. Szinte kizárt. Mindenhol vadászok, vadőrök, túrázók járnak. Valakinek már a nyomára kellett volna bukkannia. Nyilván ha komolyabb kiterjedésű erdejeink volnának és azoknak egy komoly része felderítetlen volna, mint Dél-Amerikában vagy Indonéziában akkor nem ezt mondanám. Ha valahol nagyon keresni akarod őket akkor barlangokban kezd.
2018. jan. 11. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 Sidova Csanád ***** válasza:
100%
Anno eleg nagy tema volt ez, emlekszem, hogy a fokuszban is volt rola szo, elis mentek Matranovakra utana kerdezni, vegul nem sokra jutottak, bar hozza kell tenni, hogy elegge elbagatelizaltak a temat! (youtubon megtalalhato a teljes riport)! Egyebkent a Fanyuvo nevet O.Istvan kriptozoologiaval foglalkozo blogger adta neki anno, azota igy el a koztudatban!
2018. jan. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!