Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Ti mennyire tartjátok valószín...

Ti mennyire tartjátok valószínűnek a fanyűvő létezését?

Figyelt kérdés

Nos alapvetően nem hiszek a legtöbb kriptidben,kevesük tud elgondolkodtatni de a fanyűvő ezek közé tartozik.

Létezése mellett sok érv és ellenérv is van.


Érvek:

-az összess szemtanú ugyanolyan kinézetűnek és viselkedésűnek írja le,egymástól teljesen függetlenül. Ez azért nem sok lényről mondható el,mert pl:a loch ness-i szörnyet és a chupacabrát kb mindenki tök máshogy jellemezte.


-a régészek sok csontvázat találtak amelyek őskori majomfélékhez köthetőek és ezek közül 2-3 faj is hasonlít a fanyűvőhöz küllemében és feltehetően életmódjában is. Ráadásul a legtöbb ilyen leletet Rudabánya környékén találták ami elég közel esik a Mátrához ahol legtöbben látni vélték a fanyűvőt.


-Már régebbi mondák és feljegyzések is vannak egy hozzá hasonló lényről pl:a csángóknál(csak ott nyílván nem fanyűvőnek nevezik még)



Ellenérvek:

-Nincsenek akkora erdőségek Magyarországon,de még a környező országokban sem,hogy egy ekkora lény elrejtőzzön és évszázadok óta bújkáljon arrafele. Miért nem találják a kutatók a tetemét,vagy újabb kori csontleleteit legalább. Persze megkönnyíti a dolgát,hogy nem is keresik,de véletlenszerűen már fel fedezhették volna.


-Ha létezik nem élhet túl nagy számban ezért a belterjesség már megárthatott volna a fajnak.


Egy alternatív elmélet,hogy a fanyűvő(k) elszabadult,kidobott kísérleti majmok akik azért néznek ki és viselkednek máshogy mint a többi majom mert génmanipulálták őket. Az oroszok végeztek furcsa kísérleteket anno,lehet Magyarországon is. Ez magyarázat arra hogy miért nem fedik fel a fanyűvők kilétét ha rég tudnak róluk talán(nem akarnak tömegpánikot kelteni).



2018. jan. 10. 14:40
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy léteznek!

Tetemes számú előfordulások mutatkoznak borsod megyében,de mostmár az összes megyénkben kimutatható a jelenlétük!

Főleg a hidegebb időszakokban aktívak, mikor gyűjteni kell a tüzifát.

Ilyenkor igazi fanyűvők.

2018. jan. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Majdnem annyira, mint Hegyhengergető létezését.
2018. jan. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

10-es: Na ezt nem tudtam,hogy innen van az elnevezés,köszi szépen :D

Válaszaitokat továbbra is várom...ha humoros de nem válaszol konkrétan a kérdésre az se baj :D

2018. jan. 12. 01:30
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Én itt lakom novákon. Régen télleg láttak itt az erdőben valamit. Kis koromban meséltek róla. De ha igaz is volt már azóta nincs itt semmi ien lény.....
2018. jan. 12. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

14-es: Ez milyen régen volt kb. a faluban mióta emlegetik a fanyűvőt ?

Láttam a fókuszos riportot természetesen,eléggé elviccelték a témát mindenesetre :) el tudom képzelni én is hogy Gyula bát nézték a sötétben messziről valami furcsa lénynek.

2018. jan. 13. 22:31
 16/28 Sidova Csanád ***** válasza:
100%
Ahhoz azert nagyon bekell rugni, vagy kokozni, hogy Gyulabat ketmeteres feherszoru, csupasz majomnak lassam! Ettol fuggetlenul nemtudom, hogy mi az igazsag, lehet, hogy az elso szemtanuk tenyleg lattak vmi szokatlant, de csekely az esely arra, hogy egy ilyen leny ennyi ideig eszrevetlen maradjon¡!
2018. jan. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Sidova Csanád ***** válasza:
100%
Nahjo, mielott barki belekot, az elozo kommentem hulyeseg annyibol, hogy a feherszoru es a csupasz nemigazan egyeztetheto ossze, elbasztam! Csakhat a szemtanuk ritkas szoru lenynek irtakle
2018. jan. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Hát a sötét és az ijedtség hatására elég sok mindent lehet látni ami nincs ott még csak ital vagy kokó sem kell hozzá :D Bár attól még kíváncsi lennék,hogy az észlelők fogyasztottak e valami tudatmódosító szert(az alkohol is ilyen)mielőtt találkoztak a fanyűvővel.

A mi környékünkön is látni vélték a fanyűvőt(Győr-Moson-Sopron megye)de itteni észlelése elég kamuszagú itt alig-alig vannak rendes nagy erdőségek inkább mezőgazdasági terület. Itt aztán annyi búvóhelye sincs még mint a Mátrában. Pedig az itteni találkozásokról még video és kép is készült,de azokból természetesen kb semmi se látszik.

2018. jan. 15. 20:57
 19/28 anonim ***** válasza:

Áttudod linkelni/küldeni ezeket a videókat/képeket, Kérdező?

Előre is köszönöm!

2018. jan. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Utolsó: Privátba átküldtem neked a linket :)
2018. jan. 16. 02:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!