Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Ti mennyire tartjátok valószín...

Ti mennyire tartjátok valószínűnek a fanyűvő létezését?

Figyelt kérdés

Nos alapvetően nem hiszek a legtöbb kriptidben,kevesük tud elgondolkodtatni de a fanyűvő ezek közé tartozik.

Létezése mellett sok érv és ellenérv is van.


Érvek:

-az összess szemtanú ugyanolyan kinézetűnek és viselkedésűnek írja le,egymástól teljesen függetlenül. Ez azért nem sok lényről mondható el,mert pl:a loch ness-i szörnyet és a chupacabrát kb mindenki tök máshogy jellemezte.


-a régészek sok csontvázat találtak amelyek őskori majomfélékhez köthetőek és ezek közül 2-3 faj is hasonlít a fanyűvőhöz küllemében és feltehetően életmódjában is. Ráadásul a legtöbb ilyen leletet Rudabánya környékén találták ami elég közel esik a Mátrához ahol legtöbben látni vélték a fanyűvőt.


-Már régebbi mondák és feljegyzések is vannak egy hozzá hasonló lényről pl:a csángóknál(csak ott nyílván nem fanyűvőnek nevezik még)



Ellenérvek:

-Nincsenek akkora erdőségek Magyarországon,de még a környező országokban sem,hogy egy ekkora lény elrejtőzzön és évszázadok óta bújkáljon arrafele. Miért nem találják a kutatók a tetemét,vagy újabb kori csontleleteit legalább. Persze megkönnyíti a dolgát,hogy nem is keresik,de véletlenszerűen már fel fedezhették volna.


-Ha létezik nem élhet túl nagy számban ezért a belterjesség már megárthatott volna a fajnak.


Egy alternatív elmélet,hogy a fanyűvő(k) elszabadult,kidobott kísérleti majmok akik azért néznek ki és viselkednek máshogy mint a többi majom mert génmanipulálták őket. Az oroszok végeztek furcsa kísérleteket anno,lehet Magyarországon is. Ez magyarázat arra hogy miért nem fedik fel a fanyűvők kilétét ha rég tudnak róluk talán(nem akarnak tömegpánikot kelteni).



2018. jan. 10. 14:40
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez a 2000-es évek elején volt téma novákon. Gyula meg halt ősszel. Szóval mostmár szegényt nem nézik a lénynek :(
2018. jan. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Ezt viszont szomorúan hallom :(
2018. jan. 17. 21:39
 23/28 anonim ***** válasza:

Fanyűvő=slenderman.


Olvass utána.

2018. febr. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Küldjél nekem is linket.
2018. febr. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Írogattak itt,hogy valami csontvázat találtak egy mezőn. A kékfényben is benne volt. Valaki aki talál erről valamit linkelje már be
2018. febr. 24. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Erről hallottam én is,de még semmilyen linket nem láttam róla sajnos
2018. febr. 24. 13:42
 27/28 anonim válasza:
Nekem is küldj linket
2018. márc. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 amatorkriptozoologus ***** válasza:
A kékfényes dolgot még nekem is említették, de nem nagyon találtam meg azt az epizódot. érdekes lenne tudni, hogy van-e valami köze a fanyűvőhöz, pls. ha valakinek van róla infója, küldje el!
2019. jún. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!