Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Valaki hallott valami hasonlót...

Amatorkriptozoologus kérdése:

Valaki hallott valami hasonlót? (részletesen lent)

Figyelt kérdés

Még tavaly 2018 Májusában, Kincsesbánya mellett a régi szovjet laktanyánál kirándultam reggel. (előző nap este telihold volt) Mikor bementem az egyetlen megmaradt épületbe, lépteket hallottam, szóval gondoltam, hajléktalanok laknak ott, úgyhogy elhúztam. Mikor a főbejárathoz értem, elkezdtem azon gondolkodni, hogy távol a várostól, egy erdő közepén mit keresnének a hajléktalanok, hiszen nem hiszem hogy minden nap kilómétereket gyalogolni akarnának a legközelebbi városig.

Mikor gondolkodtam hogy tovább menjek-e felfedezni, akkor kb. 100-200 méterre tőlem meghallottam valami hangos, mély sikoltás szerűséget, ami egy idő után átment ugatása, vagy vmi olyasmibe. Úgy futottam, mint a kur..a élet. Azóta nem hallottam megint, pedig Március óta 2x voltam ott, estébe nyúlóan (bár nem teliholdkor ).

A márciusi látogatásomkor felfedeztem egy "dögkutat", telecsontokkal nagyon nagytól egészen egy róka majdnem elbomlott teteméig terjedően. A róka fejét második alkalommal sem találtam meg, nem volt lenyúzva, ott volt a szőre, és az összes csontja a fejét kivéve. (csak az állkapcsa volt meg) Olvastam kriptozoológiai blogokon Kincsesbányáról szóló kommenteket, de nem hittem, hogy találok is valamit.

Mostanában kezdtem rájönni, hogy a hallott hang iránya az konkrétan a dögkút iránya volt a bejárathoz viszonyíva, és kb a távolság is megegyezett.

Esetleg valakinek hasonló élménye azon a területen van?

Szeretném folytatni a kutatást, hogy megtudjam mi volt ez (bár ötletem az van) Szkeptikusok ÉRTELMES? INDOKOLT véleményét is várom, de előre szólok, Magyarországon NEM él olyan ragadozó, ami képes lenne ekkora méretű állatokat elejteni és a tetemeiket aztán egy helyre gyűjtené, mint valami fészekbe. A róka néha csinál ilyet, de csak is a kb. 40-50 cm átmérőjű odújában.



2019. jún. 15. 12:38
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

[link] róka állkapcsa (háttérben az avarban letakarva látszik a másik oldala is, koponya viszont sehol


[link] kicsit homályos de a róka teljes egészében


[link] Ez is a róka, csak itt élesebben.


Mint látható NINCS széthordva csont, nins elfogyasztva a róka, csak a fejkoponya ami nincs meg, a bunda is megmaradt, szóval nem vadász volt. A halál okát már nehéz megállapítani, mert nincs szövet, továbbá az is furcsává teszi a történetet, hogy ugye bár egy olyan betonmedencében találtam meg, ahol még vagy 1-2 jóval nagyobb emlősállat csontjai is találhatóak. Azokról már nem linkelek be fotót, gondolom mindenki el tudja képzelni, hogy néz ki félig avarral befedve jó sok bazi nagy szavascsont (ami még érdekes, hogy koponya sosem volt) Ha preparátor vitte volna el a rókafejet, akkor az állkapcsot miért hagyta ott???


kezd ez érdekes lenni, amennyire jobban belemerülök a dologba, mert akárhogy is nézem, állat sem de ember sem lehetett a tettes. Szkeptikusok továbbra is érdekel a véleményetek, hátha valamit észrevesztek amit nem, de ha valaki arrafelé lakik és észlelt valami szokatlan, az is írja meg a történetét.

2019. jún. 18. 13:06
 12/23 anonim ***** válasza:
Csak az utolsó link megy. Egyszerűbb lenne ha felraknád a videót youtube-ra.
2019. jún. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Bocsánat, közben rájöttem, hogy csak regisztrációval tudom elérni a cuccokat.


Tehát:


Róka TesT: [link]


Róka közelről: [link]


Róka fogsor: [link]

2019. jún. 18. 13:22
 14/23 anonim ***** válasza:
Lett valami fejlemény azóta?
2019. júl. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Nem igazán, de a napokban tervezek visszamenni oda. Bár nem telihold időszak van, így nem hiszem hogy annyira aktív lenne az állatvilág, de azért csak találok vakamit
2019. júl. 3. 13:37
 16/23 anonim válasza:
Na, mire jutottál? :D Minden rendben?
2019. aug. 5. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Nem igazán történt semmi.

A hangot sem hallottam újból.

Emellett új holttest sincs.

Bármi is volt ott nem biztos hogy már ott van.

2019. aug. 6. 16:39
 18/23 A kérdező kommentje:

Annak aki még figyeli a kérdést: Voltam kincsesbányán és jobban bejártam az erdőket. TELE van holttestekkel. szarvas, vaddisznó, róka, kutya, amit csak akarsz.Sok helyen voltam,

45 kilómétereket túráztam már a pilisben is, de sehol sem láttam ilyen sok döglött állatot, vadat. És ott volt hagyva minden értékesebb részük, amit a rabsic is elvitt volna (pl őzborda) a vadászok meg nem hagyhatják ott.

2019. szept. 29. 09:47
 19/23 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha ilyen sok az elhullott állat, érdemes volna a helyi hatóságokat értesíteni. Mert ez nem játék, fertőzés veszélye is fenn áll!
2019. szept. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Igazad lehet. Következőnek szólok a vadex vadászboltjában. Viszont azt kétlem vérnyomok, stb alapján hogy fertőzés lett volna a haláluk
2019. szept. 30. 14:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!