Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Ha az ókori népeket látogatta...

Ha az ókori népeket látogatta fejlett idegen civilizáció, miért nem teszik azt ma is?

Figyelt kérdés
Tudjuk hogy megfigyelőként már jelenvoltak a Föld keletkezésénél is, amit dokumentáltak is, és mindezt megmutatták az egyik kapcsolattartó személynek, Mózesnek. Innen a teremtés 6 napja. Az összes ókori civilizáció úgy írja le az isteneket, mint égből érkező, repülő "szekéren" közlekedő valós fizikai lények. Legismertebb példa az indiai Vimanák, melyek égi városokról (űrállomásokról?) is beszámolnak, sőt a Biblia is tele van ilyen leírásokkal. "Elizeus úgy meséli el, hogy Illést "egy tüzes szekér, tüzes lovakkal […] forgószéllel" vitte fel az égbe." Vagy az a füst oszlop és lángoszlop (hajtóművek?) ami a zsidókat kivezette Egyiptomból A próféték (közvetítő emberek) szinte kivétel nélkül hegyeken találkoznak az "Úrral", sőt eredeti héber formában az isten többesszámban van, így inkább Isteneknek kellene nevezni.. Ott van példának Éden is, mely egy biogenetikai labor volt, vagy Ádám oldalbordája, ami ugyan-úgy néz ki mint egy X (férfi) kromoszóma hiányzó része, vagyis egy Y (női) kromoszóma. Jézus születésének csodája pedig tökéletesen ráillik a mai mesterséges megtermékenyítésre, így ő valóban "Isten" fia (nem biológiailag). Ma mindezek miért nem történnek meg? Persze a Biblia leírja hogy Noé idejében az Istenek elhagyták a Földet, de hol vannak ma? Vagy a Jézus 2. eljövetelekor térnek vissza? A próféciák szerint: Második eljövetelekor Jézus a mennyei seregekkel az oldalán fog érkezni. Mennyei seregek? Talán egy idegen flotta?
2011. dec. 2. 15:20
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
 151/299 anonim ***** válasza:
54%

Gyerekek én nagyon ritkán szoktam írni,de most bekapcsolódok én is noha nem akarok vitát kelteni és lehet nem is fogok többet választ adni ebben a postban,végig olvastam minden választ, örülök hogy spontán észrevettem eme kiírást, és végre nem csak kacagni jövök ide a 13cm-es a farkam ez elég-e?Vagy a lenyeltem és most terhes vagyok? stb kérdések miatt..hanem végre értelmes dolgokat olvasok.

Nem is tudom hol kezdjem..rég nem foglalkoztam ezotériával ufókkal stb,de mindig érdekeltek ezek a dolgok és sokat is olvastam utána régen mára biztos sokat felejtettem.Kezdem a Judit34 nevű felhasználóval..bocsi:)

Szóval engem mindig is a vallásra neveltek, szüleim is vallásosak,noha nekik is kezd bűzleni néhány dolog ezzel és a bibliával kapcsolatban,lényeg h vallásosan nevelkedtem aztán szépen lassan kezdtem rájönni hogy az egész biblia szerintem nagyon is veszélyes annak aki rögeszmésen hisz benne és nem lát a dolgok mögé.Kezdjük azzal hogy az a Biblia amit manapság olvasunk számtalan helyen módosítva lett,megmásítva benne rengeteg dolog pont az egyház által, kitudja milyen volt pontosan eredeti formájában.Ne értsetek félre a Biblia egy nagyon hasznos könyv és tényleg vannak benne okos dolgok a meséken kívül, magát a bibliát egyébként nem sokat olvastam de sok könyvet ami vele foglalkozik eléggé sokat.

Maga a keresztény hit azért áll távol tőlem most már mivel rájöttem hogy a keresztény hiten/valláson kívül semmilyen más vallás nem annyira fenyegető mint ez,ugyanis kimondva kimondatlanul a megfélemlítésen alapszik.Ne tegyél ilyet mert akkor a pokolra kerülsz és büntetés lesz, ha rosszat teszel vagy nem élsz a tízparancsolatnak Isten megbüntet, és te magad is mondtad Judit valamelyik kommentedbe egyik fórumtársnak hogy te is ott leszel majd Isten ítélőszéke előtt....mi ez ha nem félelem és megfélemlítés ne tegyél rosszat mert isten megbüntet sehol egyik vallás sem ilyen agresszív, éppen ezért tértem át inkább a keleti vallásokban, Buddhizmus stb..ott inkább azon van a hangsúly hogy ismerd meg magad,találd meg a belső békét,nyugalmat,egészséget,tisztánlátást....nincsen Isten aki megbüntet ha nem ezt teszed,maximum magunkat pusztítjuk ha károsan élünk,és negatív gondolatokkal bombázzuk magunkat,mindjárt barátságosabb nemde minthogy ha nem azt teszed hanem azt akkor megbüntetlek és mész a pokolba, jah és még valami ha valaki nem hisz a keresztény vagy egy isten hitben,Görögök,keleti népek, ők is pokolra jutnak csak mert másban hisznek nem a TE Istenedben? Ennyit akartam beszélni a vallásról,vannak itt nálam sokkal okosabb emberek ezért nagyon tudományos részletekben nem is akarok bele menni,de aki a legmeggyőzőbb volt az a tegnapi úriember 13:09-es válasza,azt hiszem el is fogom olvasni a könyveket amiket ajánlott...legalábbis megpróbálom.Először is leszögezem nem hiszek Istenben, legalábbis olyan formában nem mint ahogy te Judit, én úgy hiszem hogy mi mindannyian állat-növény-ember-földönkívüli, egy energiából vagyunk, abból a bizonyos "egészből" és oda tartunk hogy megtaláljuk újra ezt a békességet,ezt a tudást,és újra egyesüljünk ezzel, de ez az energia vagy lélek halmaz nem tudom hogy nevezzem nem hiszem hogy bármilyen kihatással lenne bármire is.Régebben is érdekeltek az ufo-s sztorik nem hiszem hogy annyi katona, tényleg hiteles tisztek és rangos emberek nem beszélnének sületlenségeket.És tényleg furcsamód az 1950-60as években gyökeres technológiai újítások következtek be,véletlen,nem hinném.Azonban ez a lelkesedésem abba maradt,mind az ezotéria,mind a földönkívüli dolgok.Míg nem ráakadtam Zecharia Sitchin munkásságára, és ez a pali engem annyira meggyőzött hogy teljesen logikus az amiket írt, és java részt a bibliára hagyatkozik és a Sumér birodalomra,fejlődésére,és bukására,amiekt itt ti is leírtatok hogy a Sumér civilizációnak valamikor segítettek az idegenek azért lettek olyan fejlettek, és igen hogy az "Istenek" akik lejöttek ők teremtettek minket.Nem akarom leírni mert csak azokat a dolgokat tudnám felsorolni mitn amit a kérdező ecsetel, mivel azt tudni kell hogy Erich von Däniken, Sitchin tanulmányai által írta könyveit így tett hírnévre szert, nem tudom hogy Daniken mennyit tett hozzá, vagy vett el Sitchin munkásságából, igazából nem is érdekel, mert Daniken valóban már "karrier" szempontjából írja a számtalan ezzel kapcsolatos könyveit szerintem.És még valami, nem hiszem hogy régen az ókori emberek,vagy akár ősemberek retardáltak lettek volna, mint ahogy azt is feltudták rajzolni annó hogy vadásztak az állatokra nem hiszem, hogy badarságokat rajzoltak volna az égből-tűzből jövő űrhajókról, biztos hogy nem értették,de hogy látták őket, és lerajzolták a maguk módján az biztos.De annyi mindenről lehetne még beszélni a piramisokról, az egyiptomiakról úgy általában, hogy volt ekkora tudásuk a csillagászattal kapcsolatban stb...

Egy szóval a biblia és más egyéb vallás is kitér az istenekre vagy "látogatókra" csak azt kellene már észrevenni hogy szinte az összes vallásban fellelhetők ezek a lények, csak burkoltan vannak jelezve,de ott vannak aki egy kicsit is kinyitja a szemét.

Abba hogy a föld, galaxisok, az univerzum és ezek keletkezése, valóban nagy falat és talán még a fejlettebb civilizáció(k) se tudják hogy keletkezett.Én úgy gondolom az evolúció során jöttünk létre egy bizonyos pontig,majd az "Istenek" tökéletesítettek minket és saját képmásukra formáltak.Hogy mit akarnak tőlünk kitudja, sok jóra nem lehet számítani ha engem kérdeztek,mivel valamilyen szinten rabszolga sorsba szántak minket és csak annyi tudást adtak ami még elegendő,azonban ők is meglepődtek mikor a Sumér civilizáció a kapott tudással egyre nagyobb tudásra hatalomra, tettek szert,talán ezért is vetettek véget neki, azonban mások is fejtegették, ha van egy ksi eszük elkerülnek minket az ember egy önpusztító erkölcstelen faj hogy őszinte legyek és ez egyre rosszabb lesz,a földet is lassan teljesen elpusztítjuk..kérdés minek jönnének ide?

Másfelől ha már itt vannak, én úgy hiszem, hogy már réges régen valamilyen egyezséget kötöttek a nagyhatalmakkal,vagy már fel is bontották kitudja,de ha már itt vannak rég,komolyan azon se lepődnék meg ha ők irányítanák a földön az egész gépezetet fentről.

Rengeteg mindent le lehetne még írni ezzel kapcsolatban és annyi érdekes dolog van még,de akit érdekel az nézzen utána,olvasson utána.És minél többet olvastok,szerintem rájöttök hogy bizony bizony, itt bűzlik valami, és amit a biblia és az ókori emberek tudtak,azt a mai ember nem tudja vagy nem akarja meg tudni,vagy a kormány/nagy hatalmak nem akarják hogy meg tudják az emberek, és talán igazuk van.És még valami végezetül ezt most találtam, úgy látszik már az embereket se érdekli a dolog, vagy már nem tudják hogy miben is higyjenek de az FBI már nem titkolja a Roswelli incidenst, guglizzatok utána én most cska kiragadok egy részletet:

"Titkos dokumentumokat tett fel honlapjára az amerikai Szövetségi Nyomozóhivatal. Mostantól bárki belenézhet az 1947-es új-mexikói ufóészlelés feljegyzéseibe. A nyilvánosságra hozott jelentésből kiderül, hogy az FBI tényleg észlelt idegen lényeket Roswellben, még ha eddig határozattan cáfolta is."


Ennyit erről.

További szép estét mindenkinek

2011. dec. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/299 Judit34 ***** válasza:
29%

1 - mivel bizonyítva van h az élettelenből nem lehet élet, így


2 - az abiogenezis 1 tévedés, ezért


3 - az evolúció nem igaz, (mert az alapja az abio sem igaz) ez miatt


4 - az élet nem kialakult, hanem teremtetett, ez padig bizonyítja, hogy


5 - sehol máshol az univerzumban sem keletkezhetett (!!) élet, legfeljebb teremtetett.


Isten - ha figyelmesen, emberi ÉSSZEL (nem is kell mindig hit) olvassátok a bibliát, láthatjátok, megérthetitek, h nem alkotott más lényeket az univerzumban rajtunk kívül.


csűrhetitek csavarhatjátok hsz-eiteket, de lelepleződött már rég a mentalitásotok mechanizmusa, és alapja: minden, csak Isten ne!


sehol nem szerepelnek földönkívüliek az Igében. azok angyali jelenések. az angyal szó jelentése: küldött, szolgáló szellem. (nem hús vér "idegen")


hát nem különös, h ezt minden zsidó tudja csak épp pont azok nem akik az írást csűrik-csavarják képzelgéseik szerint?


van köztetek 1-2 aki legalább beismeri.


józan eszetekre próbáltam alapozni, mindhiába. racionalista érveket hoztam fel, hasztalan.


bolond aki az Úr szavát csűri-csavarja a saját szája szerint.


"Ha valaki hozzátesz ezekhez, arra az Isten azokat a csapásokat bocsátja, amelyek meg vannak írva ebben a könyvben; ha pedig valaki elvesz e prófétai könyv igéibõl, attól az Isten elveszi osztályrészét az élet fájából" (Jelenések 22,18-19).


ti tehát el is vesztek (ami nem tetszik nektek) és hozzá is tesztek (amit bele akartok látni)


ja, és az 1-es számról, kedves barátom:


Az első betű az alef-néma betű- jelentése, marhafej. Ezzel kezdődik a Tízparancsolat és Isten legismertebb neve a zsidó vallási életben (Ádonáj).

Számértéke: 1


Az alef betűvel kezdődik az a három szó is, mikor bemutatkozik az Örökkévaló Mózesnek: "Ehje, aser Ehje"="Vagyok aki Vagyok" (2Móz.3,14)

Az alef betű itt szimbolizálja Isten oszthatatlanságát, egyetlenségét.



álláspontotok védhetetlen.

2011. dec. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/299 Judit34 ***** válasza:
90%

mikor Mózes kérdi az Urat, h mit mondjon a népnek, erre azt mondja az Úr:


"mondd nékik, hogy a VAGYOK küldött engem tihozzátok."


vagyok = folyamatos jelen, tehát nem a VOLT vagy a LESZ, aminek értelme, az öröktől fogva létező.


Isten azt mondta: "én vagyok!" ezzel nem csak azt fejezte ki h létezik, hanem h öröktől fogva örökkön örökké létezik. nem volt kezdete.

2011. dec. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/299 anonim ***** válasza:

Na, akkor kicsit megbonyolítom a dolgokat,olyan jól el vitáztunk erről,nehogy abbahagyjuk !:)


Látom, egyik ebben hisz, másik abban, van itt mindenféle elmélet, sok érdekes elképzelés,de sehogy sem sikerül megegyezésre jutni.

Nos, akkor mit szóltok az illúzióvalósághoz?

Talán az egész létezésünk csupán elméletben létezik (függetlenül attól, hogy fizikai valóságként éljük meg..az álmokat is fizikailag valósnak tartjuk míg fel nem ébredünk).Ebben a nagy illúzióhalmazban van egyéni tudat és persze kollektív tudat is.

Bizonytalan az ufók vagy Isten létezése,meg az evolúcióé is?...Talán, mert egyik sem létezik.Talán csupán illúzióvalóságunk homályos részei.

2011. dec. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/299 Judit34 ***** válasza:
90%

előzőnek:


ez hindu tévedés...(több oldalra rúgna a bizonyítás)

2011. dec. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/299 Judit34 ***** válasza:
90%

kezdetnek ezt olvasgassátok:


[link]

2011. dec. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/299 Judit34 ***** válasza:
90%
az igazság Lelke elvezet titeket minden igazságra" (János 16,13).
2011. dec. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/299 Judit34 ***** válasza:
90%
2011. dec. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 159/299 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom, Judit, hogy igaz-e vagy sem...Az a helyzet, hogy én egyik elmélethez sem köteleztem el magam, de mindegyikről van némi véleményem, gondolatom.

Van például Jehova tanúja ismerősöm (anyu kollégája)és néha beszélgetünk vele bibliai témákról is.Ahogy már mondtam, nem vagyok fanatikusa egyik elméletnek sem, de amiket ez az ismerős mond, az tetszik nekem sok mindenben, még ha nem is hiszek benne 1000 százalékig.Én nem tudom, a Biblia igaz-e vagy mese, de tény, hogy rengeteg olyan bölcsesség van benne, amit a mai napig érdemes lenne megfontolni mindenkinek.És nem értem, miért van bajuk egyeseknek a tízparancsolattal?Ha aszerint élnének az emberek, nem lenne jobb a világ?Vagy például, a Bibliában réges rég ott voltak a legalapvetőbb jó tanácsok a higiéniával kapcsolatban is(kézmosás, a vérrel való óvatosság például ),mégis, mennyi idő kellett hozzá, hogy a tudomány is elfogadja azt, ami Bibliában már ott állt réges rég....És még sorolhatnám a tényeket, amik a teremtés és egy bölcs szellemiség(Isten)mellett szólnak.

Csakhogy én elfogadhatónak tartom a reinkarnációt is és a karmát igzságosabbnak és logikusabb lehetőségnek tartom, mint azt, hogy majd az után a bizonyos végítélet után, akik megérdemlik, örök életet élhetnek egy tökéletes világban.És vannak a Bibliában olyan részek, amikkel nem értek egyet.Hosszú lenne most belemenni, miért.Nos,elméletemmel én nyilván nem lennék jó tanújelölt...

De ha (sokak szerint)nincs Isten és magam sem vagyok elvakultan vallásos, akkor hogy lehet, hogy mégis, szinte minden esetben az imák segítenek?És még meg is nyugtatnak, magasztos érzésekkel töltenek el.

Párszor, csak úgy heccből, kipróbáltam, hogy a szomszédhoz, vagy a cicámhoz imádkoztam, de semmit nem éreztem, nem is teljesült az imám,hmmm érdekes.

2011. dec. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 160/299 anonim ***** válasza:
54%
Judit te folyamatosan ugyanazt mondogatod, és nem is akarunk mi eltéríteni nem úgy mint te.De kicsit, tényleg csak egy picit tedd félre h mennyire elhitették veled azt amiben rögeszmésen hiszel, akkor gondolkodj el rajta h rendben belátom h az univerzium és a világunk hatalmas és elképzelhetõ h van élet máshol is, egyszerüen elképzelhetetlen h ne legyen máshol élet, és nem nem tudom elhinni h isten intett a varázspálcájával és megteremtette mindezt, azt mondod nincs bizonyíték idegenekre, szerintem több van mint abból h Isten létezik.Kedves utolsó, mikor imádkozol azért nyugodsz meg, mert mind imádkozás, mind meditáció alatt picit ki kapcsolod az agyad és magadra koncentrálsz, és néhány dolog megoldására is rájössz igy, de nem Isten miatt, hanem te magad miatt.
2011. dec. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!