Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Ha az ókori népeket látogatta...

Ha az ókori népeket látogatta fejlett idegen civilizáció, miért nem teszik azt ma is?

Figyelt kérdés
Tudjuk hogy megfigyelőként már jelenvoltak a Föld keletkezésénél is, amit dokumentáltak is, és mindezt megmutatták az egyik kapcsolattartó személynek, Mózesnek. Innen a teremtés 6 napja. Az összes ókori civilizáció úgy írja le az isteneket, mint égből érkező, repülő "szekéren" közlekedő valós fizikai lények. Legismertebb példa az indiai Vimanák, melyek égi városokról (űrállomásokról?) is beszámolnak, sőt a Biblia is tele van ilyen leírásokkal. "Elizeus úgy meséli el, hogy Illést "egy tüzes szekér, tüzes lovakkal […] forgószéllel" vitte fel az égbe." Vagy az a füst oszlop és lángoszlop (hajtóművek?) ami a zsidókat kivezette Egyiptomból A próféték (közvetítő emberek) szinte kivétel nélkül hegyeken találkoznak az "Úrral", sőt eredeti héber formában az isten többesszámban van, így inkább Isteneknek kellene nevezni.. Ott van példának Éden is, mely egy biogenetikai labor volt, vagy Ádám oldalbordája, ami ugyan-úgy néz ki mint egy X (férfi) kromoszóma hiányzó része, vagyis egy Y (női) kromoszóma. Jézus születésének csodája pedig tökéletesen ráillik a mai mesterséges megtermékenyítésre, így ő valóban "Isten" fia (nem biológiailag). Ma mindezek miért nem történnek meg? Persze a Biblia leírja hogy Noé idejében az Istenek elhagyták a Földet, de hol vannak ma? Vagy a Jézus 2. eljövetelekor térnek vissza? A próféciák szerint: Második eljövetelekor Jézus a mennyei seregekkel az oldalán fog érkezni. Mennyei seregek? Talán egy idegen flotta?
2011. dec. 2. 15:20
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
 141/299 A kérdező kommentje:

"az ember adott nevet az állatoknak, azért teremtett Isten "lépcsőzetesen" és az ember elé vitte őket h adjon nekik nevet. Igen, ezt látta Mózes is amikor az Éden nevű laborban készült felvételeket nézte Ádámról, ahogy mutatják neki az állatokat, az pedig elnevezi őket. Nem tudom mit nem értesz ezen.


én a Mindenhatóról írok, ki az univerzumot alkotta, akiről az alkotása mesél, mint ahogy 1 festmény bizonyítja h van festője" Az univerzum születéséről elég sok elmélet van, úgyhogy ne keverjük ide az isteneket. Ők csak minket teremtettek (vagyis inkább tökéletesítettek) nem az egész univerzumot. Amire te gondolsz, az inkább nevezhető Taó-nak (világot mozgató erő). Ne keverjük ezt össze a Bibliai istenekkel.

2011. dec. 5. 12:37
 142/299 A kérdező kommentje:

"az idegenek duma mind mese. A teremtő Isten nem ufó. Tényleg nem. Nem hiszek a kis szürke csészealjon repkedő ufókban. :D kajakra kevered a dolgokat. Inkább te. A Biblia világosan leírja h az Istenek saját képmásukra teremtették az embert, azaz ők is úgy néznek ki kint mi. Nem értem miért jössz folyton a kis szürke ufókkal.


mesékhez fordultál, ufókat olvasol bele az írásba. Te meg mesefigurákat. Ennyi erővel létezhetne a fogtündér is, meg russel teáskannája is.


[link]

2011. dec. 5. 12:39
 143/299 Judit34 ***** válasza:
90%

bennend zűrzavar uralkodik.


Az Isten megalkotta az univerzumot. Nehéz elfogadnod?

a tao 1 keleti tévtan.


a te "isteneid" természetüknél fogva nem istenek.


ahogy az Úr mondta: a népek istenei nem istenek. a népek valójában démonoknak áldoznak.


ufóid valójában démonok, a hazugság szellemei, akik megvezettek téged.

2011. dec. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/299 Judit34 ***** válasza:
90%

"Én vagyok az Úr és több nincs, rajtam kivül nincs Isten!"


ésaiás 45:5


ennyit a többes számodról...

2011. dec. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/299 A kérdező kommentje:

ennend zűrzavar uralkodik.

Benned pedig sötétség.


Az Isten megalkotta az univerzumot. Nehéz elfogadnod?

a tao 1 keleti tévtan. Nem, nincs semmilyen univerzumot megalkotó varázstündér vagy egyszarvú. Veled nagyon nagy sületlenségeket hitettek el. A Tao-t meg hogy jössz te h tévtannak nevezd? Hülyébb és bigottabb hívő lehetsz mint hittem. Atyaúristen!


a te "isteneid" természetüknél fogva nem istenek.


ahogy az Úr mondta: a népek istenei nem istenek. a népek valójában démonoknak áldoznak. Ahha okés, a démonokra meg akkor mondjuk hogy nem ez a teremtő faj ami minket is teremtett, hanem más fajok képviselői. Pl: kis szürkék a repülőcsészealjaikkal. Nah akkor ők tuti démonok. Köszi ezzel is minket igazolsz.


ufóid valójában démonok, a hazugság szellemei, akik megvezettek téged. Igen tényleg démonok, mert az egyetlen faj akit tisztelnünk kell, a minket megalkotó. A kis szürkéket (már ha léteznek) akkor nem.

2011. dec. 5. 12:44
 146/299 A kérdező kommentje:

""Én vagyok az Úr és több nincs, rajtam kivül nincs Isten!"


ésaiás 45:5


ennyit a többes számodról..."


"A héberben Istenre használt szó, az Elohimm. Ez nyelvtanilag hímnemű többes számú alak, így már az a szó is téves hogy csak egy Isten lenne, és Inkább az Istenek szó lenne a megfelelő."


Ennyit az egyesszámról.

2011. dec. 5. 12:46
 147/299 anonim ***** válasza:
59%

Atya úr isten!!!!!!!!!!!

Judit, nem is sejted, mekkora lehetetlenségben hiszel, még a kérdező is közelebb áll az igazsághoz. De én inkább hiszek a tudósoknak, fizikusoknak stb...

Szóval a démonok, sátánok elérték a céljukat? Bármiben hiszek, csak Isten ne legyen? Igen! Igen, igen, igen!!!! És büszke vagyok rá!

Mond már meg, ha tényleg Isten CSAK a mi kedvünkért teremtette az univerzumot (amit egyik régebbi hsz-dbe írtál) akkor miért ilyen nagyra csinálta, amit az életbe nem fogunk bejárni. Sőt, nem elég neki ez, még tágul is nagyon gyorsan. Miért csinálta, hogy táguljon??? Nem elég neki ekkora? Meg ha az egész univerzumot egy csettintéssel megteremtette akkor mi tartott neki ilyen sokáig ezen az icike picika bolygón, a Földben? 6 napig? Vagyis igazából 5?

Most komolyan, nem érzed, hogy valami nem stimmel az elméletedben? Az univerzumba rengeteg hasonló bolygó van a Földhöz, nemrég vagy fél éve mondták az aktívba, hogy csillagászok találtak egy bolygót, ami a Földhöz hasonlított, ugyanúgy kialakulhatna rajta az élet, mivel volt rajta víz, föld stb... Ha azt egy pillanat alatt megteremtette, akkor a Földet miért nem? Ajj... Gondolkozz már basszus, amikor olvasom a hsz-jeidet, azt mondom magamban, hogy mi lesz vele, amikor kiderül hogy nem volt közelebb, semmilyen Isten nem volt, se szellem, se sátán, se démon, se angyal, meg még mit tudom én milyen hülyeségeket hordtál össze...

Nem, nem anyagból lett a sejt, hanem elemből. Sok sejt alkotja a szövetet, ami a szervet, majd a rendszerünket, majd az embert magát!

Amikor látok a tv-ben ilyen templomba miséket, stb..., hogy a pap mondja a mesét, a hívők meg elhiszik. Nem értem, hogyan lehet elhinni, egyszerűen nem értem!!! Hogyan lehet elhinni Isten létezését? Nem az a bolond, aki nem hisz, az sem bolond, aki hisz csak tévúton jár szegény.

Mit csináljak, hogy elfelejtsétek Istent? Bizonyítani nem tudom, hogy nem létezik, mert túl sok az ellenbizonyíték.

Minél többet kutakodnak az emberek, annál több kérdést találnak, de választ nem fognak még egy jó ideig az biztos.

Jajj, de várom már azt a szép napot, amikor az elnök a tv-ben elmondja, hogy nincs Isten, a tudósok rájöttek a titok nyitjára. De várom ezt a napot! Amikor minden hívő, minden pap rájön, hogy egész életében a nagy semmihez imádkozott. A JÓ NAGY SEMMIHEZ!!!!

Remélem még ebben az életemben megtudom.

2011. dec. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/299 A kérdező kommentje:

"Bizonyítani nem tudom, hogy nem létezik, mert túl sok az ellenbizonyíték."


Soha nem is fogod tudni bizonyítani vagy cáfolni, mert Isten egy tökéletesen megírt analóg, aminek lényege, hogy mivel "mindenható", így bármi ráfogható és bárhogy megmagyarázható, ugyanakkor szellemi lény is, és így fizikai "síkon" lehetetlen cáfolni vagy bizonyítani. Ki van találva rendesen.

2011. dec. 5. 19:37
 149/299 anonim ***** válasza:
54%

Hát ez az...

Nem lehet nyilvánosságra hozni az igazságot, mert túl erős az ellenbizonyíték.

Judit, ha ragaszkódsz a démonjaidhoz, akkor úgy mondom neked, hogy ISTEN MAGA A DÉMON.

Aki nem engedi az igazságot nyilvánosságra hozni, mindenkiben ott van és kísért, hogy higgyünk benne.

Judit, te bedőltél neki, igen erősen.

Remélem azért csak sikerül majd valahogy bizonyítékot találni Isten létezése ellen. Nagyon remélem. Valahogy már fel kéne nyitni az emberek szemét...

2011. dec. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/299 anonim ***** válasza:

A probléma az Judit, hogy valami olyanban várod el hogy higgyünk, amire NINCS SEMMILYEN BIZONYÍTÉK. Ahogy írtam, nem arról beszélek, hogy ezt vagy azt elutasítom, és lehetetlen, hanem egyszerűen nem tudunk állást foglalni mellette. Lehet azt mondani, hogy hiszünk vagy nem hiszünk, de amíg nincs bizonyíték, addig nem TUDUNK. Ráadásul az ember mindenben logikát keres, mindent meg akar magyarázni. A mindennapi életünkben nem sok csodát látunk, olyat amire azt mondanánk, hogy ez tényleg nem megmagyarázható sehogy se, csak úgy ha azt mondjuk természetfeletti. "Természeti" világban élünk. A tudománynak pedig van egy olyan tulajdonsága, hogy mindent észérvekkel próbál megmagyarázni, és amit nem tud, azt nyitva hagyja. De nem mondja találomra, hogy így vagy úgy volt. Csak már akkor mondja ki, ha van rá elég bizonyíték. Az élet keletkezésében lehet hogy van számos lyuk (bár ebben nem vagyok expert, pedig nagyon érdekel a dolog, de itt gyikon se sokat szoktak róla beszélni inkább az univerzum létrejöttéről) de ez nem jelenti hogy a későbbiekben nem lesz teljesen megoldva. 10 év múlva? 20? 1000? Igazából azt sem tudom milyen mértékben vagyunk ezzel tisztában, nem sokat olvastam még róla. De nem hinném hogy te vagy akármelyik hívő jobban tudja mint a többmillió ezzel foglalkozó tudós a világ minden táján. Ez egy elég bonyolult dolog lehet. De nézzük amit te mondasz. Elég sok helyen falba ütköznek. Hogy fért fel minden szárazföldi állatból kettő Noé bárkájára? Ha már szóról szóra a bibliában hirdeted. Hogy létezhet tudatos lény csak úgy hogy nem jön létre? Mert Isten mindig létezett. Nincs a létrejöttének kezdete. Ez felfoghatatlan számunkra. Ez legalább olyan hihetetlen mint hogy az anyagok, elemek vagy az élet létrejöttek valami módon a semmiből. Nem vagyok ateista, de ahhoz hogy valamit állítsak először tudni akarok. Emellett hihetek is, de nem kürtölöm szét világgá tényként. Mert ha van olyan isten amilyenről beszéltek, akkor képes lehet rá, hogy egy ilyen világot hozzon létre, és elhitesse, hogy nem létezik. De amíg nincs megdönthetetlen bizonyíték, addig nem mondom hogy van is.

A másik hogy vicces hogy a földönkívülieket ennyire elutasítod. Pontosan mi is az oka? Miért nem lehet hogy máshol is létrehozta őket Isten, és ugyanazok érvényesek rájuk mint a biblia szerint ránk? Nálam még mindig hihetőbbek mint a természetfeletti, egyszerűen, mert mi magunk is itt vagyunk. Tehát legalább annyit tudunk hogy egy ilyen életforma létezik, és akkor talán máshol is lehet.


A kérdésben leírtakra pedig még annyit, hogy alapból az egészre azt gondolom, hogy annak idején voltak olyan emberek akiknek semmi más dolguk nem volt, csak hogy ezzel foglalkozzanak, könyveket, mondákat írjanak, esetleg csak mások meg saját maguk szórakoztatására, vagy éppen hogy a hívőket elkápráztassák, és még jobban a hatalmuk alá kerítsék őket. Megint csak: egyikre sincs bizonyíték. Találgatások, feltevések, képzelgések de semmi több...

2011. dec. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!