Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Ha az ókori népeket látogatta...

Ha az ókori népeket látogatta fejlett idegen civilizáció, miért nem teszik azt ma is?

Figyelt kérdés
Tudjuk hogy megfigyelőként már jelenvoltak a Föld keletkezésénél is, amit dokumentáltak is, és mindezt megmutatták az egyik kapcsolattartó személynek, Mózesnek. Innen a teremtés 6 napja. Az összes ókori civilizáció úgy írja le az isteneket, mint égből érkező, repülő "szekéren" közlekedő valós fizikai lények. Legismertebb példa az indiai Vimanák, melyek égi városokról (űrállomásokról?) is beszámolnak, sőt a Biblia is tele van ilyen leírásokkal. "Elizeus úgy meséli el, hogy Illést "egy tüzes szekér, tüzes lovakkal […] forgószéllel" vitte fel az égbe." Vagy az a füst oszlop és lángoszlop (hajtóművek?) ami a zsidókat kivezette Egyiptomból A próféték (közvetítő emberek) szinte kivétel nélkül hegyeken találkoznak az "Úrral", sőt eredeti héber formában az isten többesszámban van, így inkább Isteneknek kellene nevezni.. Ott van példának Éden is, mely egy biogenetikai labor volt, vagy Ádám oldalbordája, ami ugyan-úgy néz ki mint egy X (férfi) kromoszóma hiányzó része, vagyis egy Y (női) kromoszóma. Jézus születésének csodája pedig tökéletesen ráillik a mai mesterséges megtermékenyítésre, így ő valóban "Isten" fia (nem biológiailag). Ma mindezek miért nem történnek meg? Persze a Biblia leírja hogy Noé idejében az Istenek elhagyták a Földet, de hol vannak ma? Vagy a Jézus 2. eljövetelekor térnek vissza? A próféciák szerint: Második eljövetelekor Jézus a mennyei seregekkel az oldalán fog érkezni. Mennyei seregek? Talán egy idegen flotta?
2011. dec. 2. 15:20
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/299 A kérdező kommentje:

tehát legyen bármilyen ökörség is, csak Isten ne igaz?


Nem. Hiszek istenben, de szerintem nem az aminek ma beállítják, mikor a Bibliában még az is le van írva h Isten 25 méter magasan az akácfák felett repülj, és szörnyű robajjal lesújtott az ellenségeire. Ha neked ez egy szellemi lényre vall legyen, nekem inkább valamilyen légi jármű hajtóművének tűnik, ugyan-úgy mint a szeráfok akik "füstöt eregettek majd nagy hanggal kísérve elrepültek". Egy mitológiai lény aligha csinál ilyet, egy jármű viszont igen.

2011. dec. 5. 10:32
 112/299 Judit34 ***** válasza:
65%

a kettős teremtés elmélete spekuláció. (Ádám előtti emberi faj)


látom a legvadabb elméletekkel is előjöttök, csakhogy "legyenek" idegenek.


a felvigyázók és az emberek leányainak kapcsolata egy érdekes terület.


előző hsz-es is felteszi a kérdést, amit elmélete generál. ebből rá kéne jönnie, h az elmélete csak növeli a megválaszolatlan kérdések számát, ami új spekulációt eredményez, ami tovább növeli a "titkokat". ez hamis út.


Isten megalkotta a mennyet az angyalokkal, a Földet (az anyagi világot) az emberekkel. Ezt csak az nem fogadja el aki nem akarja. És aki nem akarja (érzelmi alapon, nem pedig racionálisan tagadja) az nekifeszül az egyre röhejesebb feltételezéseknek, ami láncreakciót indít be, végtelenítve a saját spekulációikat.


nincs mit spekulálni az élet eredetén, az univerzum kezdetén. az spekulál csak aki az igazságot nem akarja (tehát nem nem tudja) elfogadni.

2011. dec. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/299 Judit34 ***** válasza:
23%

Engem Isten eddig 2 dologra tanított meg. De most csak a másodikról írok. Megmutatta nekem, h tehetek különbséget az igazság és a hazugság között. H ismerhetem fel mi az igaz s mi nem.


1x rettenetesen szomjas voltam. kiszáradt a szám, nyelni nem bírtam. a fürdőszobai csapon ittam. nyeltem a vizet, de feltűnt, h akármennyit iszom, a szomjam, semmit nem csökken. aztán felébredtem: éjszaka volt, és szomjas voltam. kimentem, ittam, elmúlt a szomjam.


Isten ezen az álmomon keresztül mutatott rá, h a hazugság nem elégíti ki az embert, bármennyire is nyomul abban.


a szomj jelképezte a keresésemet (az igazság keresést), az h ámomban hiába ittam, jelezte h rossz úton járok, de mikor ébren ittam akkor elmúlt a szomjam, vagyis CSAK AZ IGAZSÁG ELÉGÍTI KI AZ EMBERT.


azt ti is elismeritek h újabb és újabb kérdések merülnek fel a témában. én már tudom, h ez a rossz út biztos jele.


aki hisz Istenben, annak soha többé nem lesz kérdése ez ügyben, az Úr tökéletesen megválaszolja a kérdést.


ahogy az ószövetség is írja: "a bölcsesség kútfeje az Isten félelme"


Isten szerint bolond az aki nem hiszi az Ő létét. ("azt mondja magában a bolond, hogy nincs Isten")


azt mondja ezek az emberek tudományukban felfuvalkodtak, bölcsességükben balgatagokká lettek.


És milyen igaz!

2011. dec. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/299 A kérdező kommentje:

"És kis szürke humanoidként jönnek, "csészealjon"?"


Nem hiszek a kis szürkékben, elvégre a Biblia leírja h isten saját képmására teremtette az embert. Az Isten szó az eredeti héberben amúgy is többes számban van, azaz Istenek. Tegyük fel hogy ezek az istenek genetikai úton megalkották az első embert saját génállományukat beépítve valamelyik kezdetleges "főemlősbe". Ez megmagyarázza az Édenkertet, Ádámot, valamint azt hogy mit ért a Biblia az oldalbordán (X (férfi) kromoszóma fele amiből kialakult az Y (női) kromoszóma. Lásd lejjebb a képen. Tételezzük fel hogy az angyaloknak is kétféle jelentése van. Egyszer mint "katonák" máskor mint "légi szállítójárművek". A föld legelső civilizációja a sumérok voltak. Van egy eredetmondájuk ami arról szól hogy istenek szálltak alá az égből, és megalkották az embert, hogy aranybányászatra használják őket. A dolog érdekessége hogy szerte a világon, főleg Afrikában találtak több tízezer éves aranybányákat, amik abban az időben keletkeztek amikor az ember még a tüzet sem nagyon ismerte, és szinte majom módjára élt. Akkor hogyan bányászhatott az ember? Miért pont arany? Az arany az egyik legjobb tulajdonságokkal rendelkező fém az elektronikában. Nagyon jó vezető és évezredekig elpusztíthatatlan. Ezek az istenek, az Annunakik, akik megalkották az embert pont úgy néznek ki mint a kereszténység Angyalai. Szárnyas emberek. A sumér eredetmondában pedig az első ember neve: Adamu. Itt is elég nagy a hasonlóság a kereszténységgel. Később a Bibliában 2 féle módon tűnnek fel az angyalok. Egyszer mint valós fizikai lények, akiken semmilyen feltűnő eltérés nincs az emberekhez képest, hiszen gyakran nézik őket közönséges embernek. Másik jelentésük mint szállítójármű. Lásd Mózesnél és a csipkebokornál. Egy angyal száll le az égből, a következő sorban meg már az Úr szól Mózeshez. Ez mégis hogy lehetséges. Vagy úgy hogy az Úr "ott van a járműn, vagy ki van hangosítva. Ott az égő csipkebokor is. Ég de nem ég el. Ha az angyal valóban egy jármű, a hajtóművei megvilágíthatták úgy a csipkebokort hogy messziről úgy tűnt hogy ég. Ezért nem égett el. A menny is valós létező hely, ma úgy nevezi a köztudat, hogy világűr. Onnan jönnek az angyalok, ott lakik isten a Biblia szerint, és valóban, szó szerint. Jézus utáni korokban az embereknek fogalmuk nem volt arról hogy mi van a felhők felett, ezért magyaráztak bele ilyen vallásos képtelenségeket. Az a baj a Bibliával, hogy minden csak értelmezés kérdése. Szomorú belegondolni, hogy ilyen téveszmékben hisz több millió ember. Isten nem tett nagyobb és több csodát, mintha ma egy helikopterekkel felszerelt amcsi deszant leszállna egy őserdei törzsnél, akik akkor latnak először más embert önmagukon kívül. Es kb így is mesélnék el az utódaiknak a dolgot mint a zsidók, belemagyarázva mindenféle fantaziálást.

2011. dec. 5. 10:51
 115/299 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam, itt a kép. Lehet h volt már, akkor boccs.


[link]

2011. dec. 5. 10:52
 116/299 A kérdező kommentje:

Akit érdekel a Biblia más megközelítésben, olvassa el A Biblia - ami a kulisszák mögött van I-II c. könyvét. Érdekessége hogy több versnek ad értelmes magyarázatot, mint ma a Keresztény egyház. Innen tölthetők ingyen:


[link]

2011. dec. 5. 11:05
 117/299 Judit34 ***** válasza:
100%

10:51-re:


képzelgés az elejétől a végéig. Daniken mítosz. max 1 jó forgatókönyv lenne belőle, de alapjában véve hülyeség.


Isten szellem. Nem hús-vér lény. az angyalok is szellemek. nincs idegen civilizáció a világűrben, ez a megtévesztés szellemeinek hazugsága.


már írtam: nem jó út az ami újabb és újabb kérdéseket generál. honnan jöttek? hová mentek? miért nem jönnek megint? milyen a bolygójuk? milyen a fejlettségük, civilizációjuk? őket ki teremtette? mit akartak, mit akarnak? a kérdések a végtelenbe nyúlnak, miközben sátán elérte célját: foglalkozz akármivel, csak Istennel ne.


túl sok Star Trek-et néztetek! jó film, és sorozat, de a valósággal egybemosni.....

2011. dec. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/299 A kérdező kommentje:
Nézd Judit. Nem hiszek Sátánban, sem Istenben úgy ahogy a keresztény egyház azt ma tanítja. Nincsenek ilyen szellemi lények. Ugyan-úgy mese habbal, ahogy a fogtündér, a húsvéti nyúl, stb. Nagy előnye ennek, hogy így mindent meg lehet ezzel magyarázni. Nem látjuk mert szellemi lény, történik valami, biztos isten volt, stb. Semmivel sem hihetőbb vagy bizonyítottabb a klasszikus istenkép, mint ez a feltevés, még ha a hívők azt is gondolják. Csak olvasni kéne tudni a sorok között, és nem belemagyarázni mindenféle humbukot meg képzelgést. Tisztelem a Bibliát mert egy jó könyv, de rosszul van értelmezve. Ma értelmezésében egy szép és tanulságos mese a felnőtteknek, a papok a nagy mesemondók, a hívők pedig a naív kisgyerekek akiknek felolvasnak a mesekönyvből vasárnaponként.
2011. dec. 5. 11:37
 119/299 A kérdező kommentje:
Jah és Judit, tiszta szívemből remélem h mindketten élni fogunk amikor megtörténik Jézus 2. eljövetele a mennyek seregének oldalán, azaz amikor visszatérnek a flottájukkal, és felveszik velünk a hivatalos kapcsolatot. Az lesz az a pillanat, amikor az olyan emberek mint te, összeomlanak.
2011. dec. 5. 11:41
 120/299 Judit34 ***** válasza:
23%

az összeomlás rátok vár, mikor rádöbbentek kapitális hülyeségetekre. 1 napon ti is megjelentek Isten ítélőszéke előtt.


amúgy én is olvastam ilyen esztelen baromságokat:


egy 13.000 éves műhold kering naprendszerünkben, ami a Földet figyeli, és az Epsilon Bootes csillagkép felé küld jeleket


a nagy piramisban találtak 1 titkos kamrát, bekültek 1 kamerás robotot, és 1 idegen űrjárműt láttak a közvetített videón.


ilyenekre gerjedtek?

2011. dec. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!