Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Ha az ókori népeket látogatta...

Ha az ókori népeket látogatta fejlett idegen civilizáció, miért nem teszik azt ma is?

Figyelt kérdés
Tudjuk hogy megfigyelőként már jelenvoltak a Föld keletkezésénél is, amit dokumentáltak is, és mindezt megmutatták az egyik kapcsolattartó személynek, Mózesnek. Innen a teremtés 6 napja. Az összes ókori civilizáció úgy írja le az isteneket, mint égből érkező, repülő "szekéren" közlekedő valós fizikai lények. Legismertebb példa az indiai Vimanák, melyek égi városokról (űrállomásokról?) is beszámolnak, sőt a Biblia is tele van ilyen leírásokkal. "Elizeus úgy meséli el, hogy Illést "egy tüzes szekér, tüzes lovakkal […] forgószéllel" vitte fel az égbe." Vagy az a füst oszlop és lángoszlop (hajtóművek?) ami a zsidókat kivezette Egyiptomból A próféték (közvetítő emberek) szinte kivétel nélkül hegyeken találkoznak az "Úrral", sőt eredeti héber formában az isten többesszámban van, így inkább Isteneknek kellene nevezni.. Ott van példának Éden is, mely egy biogenetikai labor volt, vagy Ádám oldalbordája, ami ugyan-úgy néz ki mint egy X (férfi) kromoszóma hiányzó része, vagyis egy Y (női) kromoszóma. Jézus születésének csodája pedig tökéletesen ráillik a mai mesterséges megtermékenyítésre, így ő valóban "Isten" fia (nem biológiailag). Ma mindezek miért nem történnek meg? Persze a Biblia leírja hogy Noé idejében az Istenek elhagyták a Földet, de hol vannak ma? Vagy a Jézus 2. eljövetelekor térnek vissza? A próféciák szerint: Második eljövetelekor Jézus a mennyei seregekkel az oldalán fog érkezni. Mennyei seregek? Talán egy idegen flotta?
2011. dec. 2. 15:20
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
 161/299 Judit34 ***** válasza:
90%

kedves vámpír barátom!


ha nem lehetséges az h az élet kialakuljon (teremtés nélkül) akkor akármekkora is az univerzum, és akármennyi planéta is van akkor sem lehet élet.


olvastad a 3szög példámat? az a lényeg!


a 3szög sz. összege 180. x trillió 3sz-t is nézhetsz akkor sem találsz 1-et sem aminek ne ennyi lenne.


ha NEM LEHETSÉGES AZ ÉLET KIALAKULÁSA, AKKOR SEHOL SEM LEHETSÉGES.

2011. dec. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 162/299 Judit34 ***** válasza:
90%

lesti, ez a kőkemény realitás. az okság elve. a józan ész.


most a hittől tekints el 1 picit.


ha nem jöhet létre élet az élettelenből, akkor h lett élet? csak teremtéssel. ez logikus.


ha 2 út van, de az 1-ik zsákutca, akkor a másik a jó út, mégha neked nem is szimpi. ez logika !!!!


amúgy Isten elutasítani nem logikus. az érzelmi (tetszik-nem tetszik) kérdés.


ha azzal támadnál rám, h logikátlan vok, akkor arra gondolj, h te logikusan tagadod az Úr létét? na ugye.


én logikusan gondolkodom. a logika Istenhez vezet.

2011. dec. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 163/299 anonim ***** válasza:
Mikor ilyen témákról van szó, mindig eszembe jut, hogy olyanok lehetünk ebben az univerzumban, mint a hangyák a lakásunkban...
2011. dec. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 164/299 Judit34 ***** válasza:
90%

A Biblia több helyen is elmagyarázza, hogy miért vannak csillagok – nemcsak az ismert 19. zsoltárban, de a teremtéstörténetben is.


1Mózes 1,14-ben ezt olvassuk: „Azután ezt mondta Isten: Legyenek világító testek az égbolton, hogy elválasszák a nappalt az éjszakától, és meghatározó jelei legyenek az ünnepeknek, a napoknak és az esztendőknek.”


Tehát Isten az emberek kedvéért teremtette a csillagokat, és nem egy földön kívüli nemzetség számára „odakint”. Ha megfigyeljük a teremtés műveinek sorrendjét (az első napon a föld és csak a negyedik napon a csillagok), akkor világosan felismerjük a bibliai tanúságtétel lényegét: A teremtés célja egyes-egyedül a földre összpontosul.

2011. dec. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 165/299 anonim ***** válasza:
Egyébként ezt sokan talán azért nem tudják elhinni, mert nem tudják, hogy egy bibliai nap minden bizonnyal nem 24 órát jelentett.
2011. dec. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 166/299 anonim ***** válasza:
Úgy értem, ami a Biblia a teremtésben egy napnak ír..
2011. dec. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 167/299 Judit34 ***** válasza:
90%

nem a napok száma s hossza számít, hanem a teremtés célja, amit az ateisták nem akarnak elfogadni.


nem buták az atesiták, tehát nem ésszel nem érik fel, hanem elfogadni nem akarják. érzelmileg nem tetszik nekik a dolog. tudjuk is miért...

2011. dec. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 168/299 anonim ***** válasza:
54%
Nem kell cinikusnak lenned Jucus:) nem vok egy 17éves kisp*cs aki vámpír filmekre gerjed, szimplán mikor beregisztráltam az oldalra szinkronba ez ment a tvben, gondoltam legyen ez a nevem itt, na ha ezen túl estünk mehetünk tovább.Én mondtam h Isten nem létezik, sõt hiszem hogy van egy felsõbbrendû lény/intelligencia csak nem olyan formában mint ahogy azt te hiszed és el akarod hitetni velünk is, a hosszú írásom keresztény vallási gondolatmenetemre nem reagáltál pedig érdekelt volna azokra mit találsz ki.Még valami én nem ellened vagyok, a biblia szerintem is egy hasznos könyv amit valamikor nagyon bölcs emberek/látogatók hagytak ránk, imént már írták h rengeteg bölcs dolgot leír, kitér a higiéniára, sõt a táplálkozásra, már akkor tudták a sertés hús nem egészséges és nehezen emészthetõ...stb és mivel én ûgy gondolom h bizony bizony a biblia burkoltan kitér arra h mi nem Isten által jöttünk létre, hanem istenek által egy laborban...ilyesztõen hangzik, lehet mégis azt hiszem ígu törtênt,tudom te ezt sose fogod elfogadni míg ténylegees bizonyíték nem lesz mintahogy énse fogadom el Isten létezését, ha egyszer Isten leszállna hogu itt vagyok akkor elhiszem,viszont akkorse zárnám ki annak a lehetõségét h nem vagyunk egyedül a világban.Volt egy idõs tanárom,inkább hittant tanított,mint nyelvtant,lényeg h jó volt hallgatni a történeteit, és a mai napig a biblia szerint él egészségesen boldogan 80évesen,tehát a biblia szerint jó élni, még akkoris ha úgy vélem nincs meg a szabadakaratunk, és Istenhez fohászkodunk holott magunkban kell megtalálni a békét de mind1 azt akaryam kihozni ebbõl h aki nyugodt êletet akar elfogadja szórol szóra ami benne van,aki pedig az igazságot keresi az alá ás a dolgoknak,amit talál lehet nem olyan prózai mint ahogy te állítod h csiribú csiribá kész a világegyetem de legalább közelebb került az igazsághoz
2011. dec. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 169/299 Judit34 ***** válasza:
90%

logikai bukfencekkel gondolkodsz.


tekintsünk el attól a lényeges igazságtól, h egyedül vagyunk az univerzumban.


szted idejöttek az idegenek, géntechnológiával megalkottak minket.


erre én: őket ki hozta létre?


te : nyilván más idegenek


én: s a más idegeneket?


te : megint más idegenek


ez hova vezet?


el kell fogadnod, mivel más lehetőség nincs, a Teremtő Isten létét. ha pedig Ő van, akkor Ő hozott minket létre.

2011. dec. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 170/299 Judit34 ***** válasza:
90%

Lestat, ajánlom figyelmedbe:


[link]


főleg az elejét:

A logikus gondolkodás erejét kétségbevonó nézetek és cáfolatuk c részt.

2011. dec. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!