Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Szkeptikusok ezekhez mit szóltok?

Szkeptikusok ezekhez mit szóltok?


2013. ápr. 8. 14:07
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:

Na még ezt nézzétek meg. Persze lehet ez a felvétel is hamisítvány, bár nekem igencsak nem annak tűnik.


http://www.youtube.com/watch?v=6M6vP8-SbU0

2013. ápr. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
Olvass kommenteket. Amúgy meg szánalmasak ezek a manipulatív videók a sikolyokkal a háttérben meg a sejtelmes hangú narrátorral.
2013. ápr. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok szkeptikus, de ez a videó kamu!


A körök körül cikázó fényeket, fentről irányítják!

2013. ápr. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:

# 33


Minden lehet "kamu", és lehet igazi is. Megállapítani csak egy megfelelően felszerelt filmlaborban lehetne, hogy mi is az igazság - az eredeti felvétel birtokában persze, mivel ezek a jutubos dolgok erre már nem alkalmasak.


Egy ilyen vizsgálat nélkül sem az nem állapítható meg, hogy egy felvétel valódi, sem az, hogy hamisítvány.

2013. ápr. 11. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:

"Egy ilyen vizsgálat nélkül sem az nem állapítható meg, hogy egy felvétel valódi, sem az, hogy hamisítvány."


Persze, hogy nem dönthető el, de ettől még nem 50-50% az esély, ahogyan pár érvelésből látszik.

2013. ápr. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:

" [link]


A 240 m-es átmérőjével, a tökéletes geometriájával, no meg az összetett struktúrájával valljuk be, hogy elég zavarba ejtő."


Ha jobban megnézed, nem olyan tökéletes a geometriája.

Az hat főág stimmel, ok. De az egy-egy főágból kinövő kisebb ágak iránya és a közöttük lévő hézagok mind a 6 főág esetén kissé különböznek.


Persze ettől még mindig lehet, hogy szándékosan nem forgásszimmetrikus az alakzat.


(Egyébként ez lenne a legizgibb gabonakör? Nem először hozzák fel példának.)

2013. ápr. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:

# 30


Mindig azt szoktam vizsgálni, amikor ilyesmit látok, hogy mekkora meló lenne ugyanezt elkészíteni. Szerkesztésekben elég jó vagyok, persze nem ugyanaz valamit egy A4-es papíron elkészíteni körzővel/vonalzóval, mint pl. egy 4-5 hektáros gabonatáblában - merthogy ez történetesen akkora.


A kiindulás természetesen az, hogy korom sötétben készül a minta (ui. ha nappal rajtakapnák a zsiványokat, szanaszét rugdosná a seggüket a gazda, és a kártérítési összeg sem kevés angol fontocska lenne...). Ezek szerint egy szép nyári napon a rendelkezésre álló idő legyen az egyszerűség kedvéért este 9-től reggel 5-ig = 480 perc.


Vizsgáljuk meg akkor, hogy mennyi idő kellhet 409 db különböző méretű kör megrajzolásához ilyen léptékekben, és a gabona kitaposásához?


Először a nagy, 12m m sugarú kört kell megrajzolni, majd ezt a 120 m-es sugarat fel kell jelölni a kerületen, mint egy hatszög szerkesztésénél. Ez talán úgy 60 perc lehet két embernek (merthogy a madzag végét csak ketten tudják fogni).


Most egy picit nehezebb feladat jön, a kerületen levő hat pont és a kör középpontja közötti egyeneseket (azaz a 120 m-es sugarakat) meg kell felezni, majd e felezőpontokból 60 méteres sugarú, origóból induló, nagyjából 3/4 köríveket kell rajzolni. Mivel már vannak támpontok, ezzel szerintem lehet végezni úgy 90 perc alatt (nem elfeledni, hogy sötétben dolgozunk, és alapos nyomot kell taposni a további szerkesztésekhez.


Tehát eddig a 480-ból elfogyott 150 perc. Ajjaj, igyekezni kellene, pedig most jön a dolog oroszlánrésze! Ki kell taposni több mint 400 (négyszáz) darab kisebb/nagyobb kört úgy, hogy a gabonaszálak ne törjenek meg a hajlítással, és felülről nézve a szálak határozott forgásirány szerint feküdjenek el a körökön belül a földön (merthogy ezek a nyüves gabonakörök még ilyennel is bosszantják az ember fiát).


De, maradjunk a realitásnál, és nézzük csak a puszta számokat. Én úgy tervezném a kivitelezést, hogy a 6 db 3/4 körívre 2-2 embert állítanék, akik előre bejelölik a hét különböző sugarú kisebb kör középpontját, majd lohol utánuk újabb 2-2 ember, akik a különböző sugarakkal köröket rajzolnak a 3/4 körívekre.


Hogy jobban haladjunk, minden megrajzolt körbe iziben beugrik 1-1 fickó, akik bőszen taposni kellenek (ügyelve a feni kritériumokra).


Az időket már nem tudom követni, de ahhoz, hogy kakasrikkantásra végezzünk, egy kisebb zászlóaljnyi katona biztosan elkelne a projekthez (baglyokkal keresztezve persze, merthogy sötét van, mint tudjuk).


Gyors lábú katonák, akik tojáson edzettek, mert ugye nyomokat nem hagyhatnak, mert akkor bukta az egész projekt!


A legnagyobb körök a 3/4 köríveken (a képről arányosítva) olyan 10 m sugarúak lehetnek, tehát ezeknél 314 nm gabonát kell elfektetni per kör. A kisebbek sugara valamilyen függvény szerint csökken, akinek van kedve, kiszámolhatja, hogy ez összességében mekkora terület jelent. Én a 3/4 körökön levő 13 db kört összesen 1.800 nm-re saccolom, tehát a hat ágon összesen 10.800 nm...


Ha ezekkel kész vagyunk, akkor már csak összesen 330 (háromszázharminc) darab kb. 1-2 m sugarú kisebb kört kell kitaposnunk, melyek a 3/4 köríveken levő nagyobb köröktől indulnak két irányba, ívesen...


Nem tudom, idővel hogy állunk, de semmi gond, mert kimenősök a szomszéd laktanya katonái is :)

2013. ápr. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:

# 30


Ja bocs, az elősző hsz-ben végül elmulasztottam a kérdésedre felelni: nos igen, szerintem ez az egyik legizgibb gabonakör, pont a méretei, és az ábra összetettsége miatt.


Azt nem állítom, hogy nem szerkeszthető meg, és készíthető el egyetlen éjszaka alatt egy 240 m átmérőjű gabonakör, mintegy (minden kör területét összeadva) másfél hektárnyi(!) gabona letaposásával, de nekem - a hevenyészett levezetésem alapján - elég valószínűtlennek tűnik.

2013. ápr. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 nemelfogult ***** válasza:

És mellesleg az "igazi" gabona piktogrammok nem letaposottak, hanem egy mikrohullámhoz hasonló (de nem az) hatás által meghajlítottak, törés nélkül. Ez leginkább az ismertető jele a valódi ábráknak. Ha köztük mégis van törött az többnyire az ábrákat látogatóktól származik, utólag.

Tehát még, ha készítenek is nagyon komplex ábrákat bizonyos meglehetősen profi csoportok, erre a törés nélküli trükkre nem képesek.

Az egyetlen nem földön kívüli magyarázat a katonai kísérlet lehet.

2013. ápr. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:

39, köszönöm, a törött szálak hiánya a legerősebb érv a gabonakörök "valódisága" mellett.


(Csak utalni akartam még egyszer arra, hogy a tyűdeszéép geometriai alakzatoktól nem kell elájulni.)

2013. ápr. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!