Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Ha nem lennének a szkeptikus...

Ha nem lennének a szkeptikus és UFO jellegű kérdések, akkor ez a kategória nem is létezne?

Figyelt kérdés

Egész nap alig van valami ebben a kategóriában, pár kérdés, pár válasz, mindenki csak vár.Ekkor feltűnik az első szkeptikusok erre meg arra mit mondtok vagy csináltok típusú kérdés, vagy egy ufo kérdés, és mindjárt, jön vagy 10-20válasz, a többi kérdésre, meg egész nap csak egy vagy kettő.

Nos , itt a lényeg, akkor ezek szerint ez a két tábor, még sem bírja ki a másik fél nélkül, még ha egymást szidják is.

Véleményetek erről?



2014. márc. 27. 22:09
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Szkeptikus nem írkál ide kérdéseket. Akikre Te gondolsz, azok nem szkeptikusok, hanem vicces kedvű emberkék, akik hűek maradnak a kategória elnevezéséhez és értékéhez ;)
2014. márc. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

#4:


"magukat szkeptikusként tüntetik fel"


Nem tekintem magam "szkeptikusnak". Maga a szó is irritál. Minek cédulát ragasztani arra, aki nem hisz mindenféle marhaságban?

2014. márc. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
#4: Egy olyan kérdésre, mint amit linkeltél, majd hülye lesz bárki is sokat koptatni a billentyűt :D
2014. márc. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
31%

Van amiben igenis hiszek, pl. biztos hogy van földön kívüli élet.

A világvégés inváziós lumbulábi-krixkrax-poloskoid baromságokban nem hiszek. Imádják a világvége-fanok mindig beharangozni már évekkel előtte, aztán amikor semmi nem történik, lapítanak mint szar a gazban...


Vagy: hiszek az Érmelléki Kuglófemberben, de teljességgel lehetetlen hogy napi rendszerességgel lőnek le/fognak el élő példányokat. Ha ez így lenne, akkora lélekszámú lenne az Érmelléki Kuglófember-populáció a bolygón, hogy nem zoológiai csoda meg mítosz lenne, hanem egy külön rassz a többi között :)


Vagy: Üreges a Földgolyó, odalenn laknak a kakamatyik, és nincs gravitáció. Oké, akkor a tengervíz mitől marad a helyén? Vagy a légkörünk? Vagy mondjuk mi?


Szóval a hitelüket vesztett ezósokon szokás leginkább gúnyolódni, ez pedig egyáltalán nem lep meg.

2014. márc. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
88%

A 4-esnek igaza van. Simán ki lehetne bírni egymás nélkül, sőt szerintem is pont az a baj, hogy a két tábor egymást "boldogítja" ebben az egész ezotéria rovatban.

De egyébként ez egy összetett kérdés, egyrészt magából a témakör jellegéből adódik. Úgy gondolom, hogy az emberek még nincsenek megérve erre az egészre, ez még túl elvont téma az emberek nagy részének, - tisztelet persze a kivételeknek.

Ha sok ember eleve csak azt a valóságot fogadja el, amit maga körül érzékel, akkor már eleve nincs is miről beszélni. Tehát nincsen meg még az alapszintű nyitottság sem. Az pedig, hogy félreértelmeznek bizonyos dolgokat, nem azt jelenti, hogy az egész témakör nem igaz. Ennél az egész témánál félre kellene tenni, el kellene hagyni a megszokott, hétköznapi gondolkodásmódot, mert anélkül egyszerűen nem lehet ezekkel a dolgokkal normálisan bánni. Bár ez nem könnyű dolog, de ha nem megy, akkor nem kell ide feljönni.

Én magam is azon lepődök meg a legjobban, hogy akik nem hisznek ebben az egészben, azok tényleg miért néznek be ide? A kérdés jogos. Jó, nyilvánvalóan mindenkinek joga van oda kattintani és írni, ahová akar, csak egyszerűen nem értem a logikáját ennek a dolognak. Mert ha nem hisz valamiben valaki, akkor gondolom nem is érdekli az adott téma. Ha viszont engem nem érdekel valami, akkor meg sem nyitom azt a rovatot. Sajnos pontosan abból származnak az értelmetlen viták, "birkózások", személyeskedések, hogy a materialista szemléletűek ide jönnek fel.

Másrészt, ami ebből következik, hogy sok embernek van egy olyan katasztrofális tulajdonsága, hogy ha valamiben nem hisz és nem érti, akkor inkább elszórakozza és kigúnyolja az egészet. Tehát, ahogyan már az előttem szólók is említették, sokan szándékosan, eleve "garázdálkodni" járnak fel ide, és itt nemcsak az idétlenkedő válaszok tömkelegére gondolok, hanem a provokatív kérdésekre is, amiket sok esetben éppen az ebben a témakörben hívő, illetve nyitott szemléletű emberek tesznek fel. Ezzel pedig sajnos alaposan lejáratják ezt a témát az előbb említettek.

Aztán, vannak olyanok is, akik őszintén érdeklődnek, és ugyan tartalmilag normális kérdéseket tesznek fel, de a téma elvontsága miatt rosszul, nem megfelelően fogalmaznak, esetleg rossz a helyesírásuk is. Persze, ezekre rögtön le is csapnak az úgynevezett "szkeptikusok", és ezzel a dologgal megint csak maga az ezotéria témakör járódik le sajnos. Ez utóbbiak nagy része szerintem nem is szkeptikus, hanem elvből minden ilyen dolgot tagadó anyagelvű, materialista szemléletű ember. Aki tényleg szkeptikus, abban szerintem megvan az elején említett kellő nyitottság, és nem mindent tagad, hanem semleges álláspontra helyezkedik, vagy eleve nem is ír semmit. Hát igen, ugyanis intelligencia is létezik a világon, és ha a magukat olyan okosnak tartó, tévesen "szkeptikusnak" nevező emberek látnak egy előbbi jellemzőkkel bíró kérdést, hozzászólást, akkor nehezen tudják megállni, hogy gúnyolódjanak. Pedig ezzel önmagukról állítanak ki bizonyítványt ők is, csak más formában.

Végül pedig, amit szerintem szintén meg kell említeni, hogy a világot irányító elit rétegnek nem érdeke az, hogy az emberek felébredjenek a tudatlanságból, és mivel a mai modern világban már nem tudják megakadályozni az információk áramlását, hát inkább megpróbálják úgy összezavarni és lejáratni ezeket a dolgokat, hogy teljes káosz legyen ebben a témakörben. Hát, nagyjából ezért tart itt ez az egész.

2014. márc. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

#11 "akik hűek maradnak a kategória elnevezéséhez és értékéhez"

Te minek nevezted el magad Scepticnek, ha éretlenül viselkedsz és közöd nincs magához a "szkeptikus" fogalomhoz?:D Egy szkeptikus nem ilyen.


#13 "Egy olyan kérdésre, mint amit linkeltél, majd hülye lesz bárki is sokat koptatni a billentyűt :D"


Egy egyszerű kérdés volt, teljesen mindegy, hogy a teória igaz-e avagy sem. Nyilván nem. De a kérdésre a megfelelő választ mégiscsak nekem sikerült beírnom, mert csak én tudtam, nahát ilyenkor a sok okostóni nem villogtatja a tudását?:D Fél perc volt a nagy bill. koptatás.


George Adamski

2014. márc. 28. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
47%

Ha nem lennének szkeptikusok, ugyanúgy létezne ez az oldal, csupán a "hívők" egymásnak bizonygatnák vélt igazukat, aminek egyenes következménye lenne, hogy nem jönne ide a kutya sem, hiszen mi értelme lenne olvasni (ráadásul nick nélkül!) azt, ami mindenkinek "nyilvánvaló)!

.

A szkeptikusok kibirnák az itt irogató hívők nélkül, mi értelme lenne az ilyen beszélgetésnek:

- szerintem nincs

- szerintem sincs!

...és így tovább a végtelenségig.

.

A hívő állit,

a szkeptikus cáfol.

Mindaadig, míg nincs állítás, nincs cáfolat sem.

.

Szerintem ott van a kutya elhantolva, hogy az ezo-, para,-

UFO- és egyéb ide kérdéseket feltevők alapvető tudományos ismeretekkel sem rendelkeznek, az itt kapott válaszok pedig többségüknek megerősíti hitét.

Azért, mert nem hajlandók ismerkedni a tudománnyal, hajtogatják saját "igazukat".

2014. márc. 28. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Nyilván ezotéria még mindig lenne csak UFO észlelések és kételkedő emberek vagyis szkeptikusok nélkül tisztára, mint a középkorban. :D
2014. márc. 28. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

"Te minek nevezted el magad Scepticnek, ha éretlenül viselkedsz és közöd nincs magához a "szkeptikus" fogalomhoz?:D Egy szkeptikus nem ilyen. "


Ez a hadicsel ;)


"Egy egyszerű kérdés volt, teljesen mindegy, hogy a teória igaz-e avagy sem. Nyilván nem. De a kérdésre a megfelelő választ mégiscsak nekem sikerült beírnom, mert csak én tudtam, nahát ilyenkor a sok okostóni nem villogtatja a tudását?:D Fél perc volt a nagy bill. koptatás."


Hűűha! Gratula! :)

2014. márc. 28. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
23%

Most komolyan, ha nem lennének szkeptikusok én sem lennék itt az ezerarcú szkeptikus UFO hívő NemTroll egyébként Adamski te nagyon -nagyon okos vagy, mert önmagadat magasztalod csak el ne szállj magadtól!

Ödv, A Sátán kisfia :DDD

2014. márc. 28. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!