Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Kiderült, mégis a szkeptikus...

Kiderült, mégis a szkeptikus gondolkodóknak volt igazuk. Kiderült az egyiptomi piramisok építésének a titka! Ufo-rajongók, erre mit szóltok?

Figyelt kérdés

Az index hozta ma le a tudományos cikkei közt, de külföldi lapokban is utána lehet olvasni.

Nem ufo/idegenek voltak jelen az építésénél, és nem használtak antigravitációs technikát, meg semmit, mert akkoriban semmi ilyen nem volt!

Egyszerű dolog az egész, ahogy a cikkben le is van írva, hogy a köveket odavontatták, és utána rámpa segítségével vitték feljebb és feljebb.

Ahogy a kamrákban a képeken is van!

A cikk leírja, hogy eddig mit gondoltak tévesen.


[link]


Én ezzel kívánok tartalmas olvasást, és ezentúl felelősségteljes gondolkodást azoknak akik ezt az ufo témát,még mindig éltetni akarják!



2014. máj. 4. 15:48
1 2
 11/18 acelsziv ***** válasza:
45%

Kérdező: visszább vehetnél, mert akkora arcod van, mintha te találtad volna ki a választ a Kérdések Kérdésére.

Egyébként tudósok kimutatták, hogy az emberek mindent elhisznek ami úgy kezdődik, hogy: "Tudósok kimutatták"

Másrészt:

A piramis építési technika reprodukálására egyébiránt számos - különben sikertelen - kísérlet történt (például mint amilyen a japán Waseda egyetem által finanszírozott 1978-ban végzett kísérlet volt, melyet Sakuji Yoshimura professzor vezetett). A kísérlet célja egy csupán tizenkét méteres piramis felépítése volt az eredeti piramisok mellett, a Kr.e. 2500 körüli időszak (tehát a piramisok feltételezett építésének megfelelő) technikai színvonalát és lehetőségeit használva. A japán csoportnak azonban rá kellett ébrednie hogy a "klasszikus megoldás" (réz szerszámok, kőkalapács használata, vizezett homokon, vagy görgőkön vontatott, esetleg hajózott több tonnás kőtömbök csigák és daruk nélkül történő mozgatása pusztán emberi erővel) nem működik. Ekkor a modern technikához fordultak, de így sem jártak sikerrel, még annak ellenére sem, hogy számos további könnyítéssel (például nem a Nílus túlsó partjáról hozták a bányászott köveket, teherautókat, darukat és speciális, ipari kővágő gépeket használtak) éltek.

Ja és még valami. A kéttonnás kőkockák még csak hagyján. e mi a helyzet azokkal a 70 tonnás gránittömbökkel, amiket az onnan 800 km-re lévő Asszuánból hoztak? Hmmmm?

2014. máj. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
45%

"Igen. Aki elkezdené gyártani"

És ki az, aki akkora hülye lenne, hogy nem kezdené el gyártani, HA működőképes lenne a technológia?


"Csak hogy nem számoltál a különböző vállalatokkal és cégekkel, akiknek nem ebben van a biznisz, hanem az olajban."

Ennyi erővel elektromos autókat sem gyártana senki, hiszen az olajvállalatoknak nem érdeke. De gondolom már hallottál a Tesla Motors cégről, ha máshonnan nem is, akkor az index.hu-ról, de itt a link:

[link]

Elektromos meghajtású autókat gyárt, és hát, enyhén szólva is a cég prosperál:

[link]


Ezt magyarázd meg nekem, hogy a gonosz, csúnya olajcégek mellett hogyan tud ennyire fejlődő vállalkozás lenni a Tesla Motors.


"Ergó ilyen erővel egy csomó cég csődbe mehetne, azt meg ki akarja? ;)"

Pl. azok a versenytársak, akik simán monopol helyzetbe kerülhetnének az autók piacán egy vízzel hajtott autóval.


"Na meg akkor a mostani és régi autókat, motorokat is dobhatnák a "kukába", mert az olajjal, benzinnel megy, nem pedig vízzel."


Na és? A gőzgépek, a tranzisztoros számítógépek, a floppy lemezek mind mentek a kukába. Oszt' mi rossz történt? Semmi.


"Kőolajat finomítva több ezer terméket dobnak piacra."

Ettől még az olajfinomítás nem szűnne meg, ezer dolog van még, amit olajból állítanak elő és használnak fel pl. az építészetben, a kozmetikában, a gyógyszergyártásban, az élelmiszeriparban, a mezőgazdaságban, hogy csak néhány példát említsek.


"Szerinted ennyi mindent ki vállalna be a multimilliárdosok közül, csak azért, hogy Neked jobb legyen és olcsóbb?"

Bármelyikük, hiszen az összes versenytársát leradírozhatná a placcról.



És ezek még csak a praktikus, gazdasági megközelítésű érvek amellett, hogy miért nincs vízhajtású autó.


Egyébiránt középiskolás fizikai és kémiai ismeretek birtokában is belátható, hogy a vízzel hajtott autó elméletileg is mekkora hülyeség.

Ugye alapvetően 3 módon nyerhető energia a vízből:


1. A víz mozgási energiáját használjuk fel, így működtek régen a vízimalmok, amik mechanikai munkává alakították a víz mozgási energiáját,illetve ma a vízerőművek, annyi bővítéssel, hogy az egész meg van toldva egy turbina+generátor kombóval, ami váltóáramot termel.

Nagyon remélem, hogy azt már nem kell elmagyaráznom, hogy egy autóban ez miért nem alkalmazható.


2. A víz által tartalmazott hidrogén elégetésével. Ha nem is nagyon figyeltél kémia órán, a vízbontásos, durranógázos kísérletre azért biztosan emlékszel. Na ott pont az történt, hogy szétbontották a vízmolekulákat(H2O) oxigénre és hidrogénre. Amit viszont láthatóan nem jegyeztél meg, az az a tény, hogy a kovalens kötés kötési energiája pontosan megegyezik a kötés keletkezésekor felszabaduló energiával, azaz a büdös életben nem nyersz többletenergiát a víz felbontásával.


3. Fúzióval, azaz a hidrogén-atomok héliummá egyesítésével. Ez történik a napban, illetve a fúziós bombákban is. Ehhez viszont - bár nem vagyok kémikus, így lehet, rosszul emlékszem a pontos értékre - olyan 10-15 millió Celsius fok hőmérséklet kell, viszont nincs olyan anyag, ami ezt a hőmérsékletet kibírja, szóval az autód elolvadna, mint egy fagyi, ráadásul a befektetett energiánál itt sem nyernél vissza többet, de még ugyanazt az energiát sem, ezt a termodinamika 1. és 2. tétele kimondja.


És igazán nem akarok személyeskedni, de sajnos muszáj vagyok.. előbb tanulmányozzátok már át legalább az alapvető tudományos ismereteket, ha már iskolában nem figyeltetek oda, és utána próbáljátok már bizonygatni az ilyen hülyeségeket, mint a vízautó, és társai..

2014. máj. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"És igazán nem akarok személyeskedni, de sajnos muszáj vagyok.. előbb tanulmányozzátok már át legalább az alapvető tudományos ismereteket, ha már iskolában nem figyeltetek oda, és utána próbáljátok már bizonygatni az ilyen hülyeségeket, mint a vízautó, és társai.."


Nem vagyok fizikus, egy ember nem érthet minden tudományághoz. Van egy sejtésem, hogy te nem értesz az építészethez mondjuk és milyen lenne már, hogy ledorgálnálak miatta?

Középiskolában amúgy sem ilyeneket tanulnak, szóval enyhe túlzás amit írtál.


Egyébként meg nem akarok személyeskedni, de jó nagy arc kell hozzá, hogy a Kérdező feltett egy kérdést, amire az ember reagál ész érvekkel fél oldalt, mire ő válaszra sem méltatja a kommentelőket, csak kiragad egyetlen egy mondatot ami ráadásul a kérdéséhez sem kapcsolódik és ezzel be is fejezte a mondandóját.

Pedig a kérdést nyilván azért tette fel - ha értelmes - hogy vitatkozzon róla.


Szóval a kérdezőtől továbbra is várom a film a stáblistából az exopolitikai tagokat, alátámasztva, hogy tényleg azok. Köszi!


Ja, és elkezded:

"Szóval elkellene fogadni, amit a tudomány mond"

<-------> "Híres emberek, TUDÓSOK, kutatók vannak a fizetési listáikon"

Csak én érzek egy kis ellentmondást? Most akkor fogadjam el amit a tudomány mond avagy sem? Vagy csak te annak a tudósnak az elméletét fogadod el, aki azt érveli amit te szeretnél, míg ami az ellenkezőjét mondja az kókler fizetett exopolitikai tag?

Nice!


George Adamski


George Adamski

2014. máj. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
60%

"Nem vagyok fizikus, egy ember nem érthet minden tudományághoz. Van egy sejtésem, hogy te nem értesz az építészethez mondjuk és milyen lenne már, hogy ledorgálnálak miatta?"


Attól függ. Ha az érettségi szintű ismereteknek nem lennék birtokában, akkor teljesen jogos lenne a ledorgálás. Bevallom, irodalomból, vagy épp művészettörténetből igencsak foghíjas a tudásom, de pont ezért:

1. Ezeken a területeken nem akarom jobban tudni a hozzáértőknél a dolgokat

2. Ha valaki emiatt ledorgál, akkor nem sértődök meg, hanem beismerem, hogy ez egy hiányosságom, és mielőtt ebben a témában vitatkozni kezdek, utánanézek a dolgoknak


"Középiskolában amúgy sem ilyeneket tanulnak, szóval enyhe túlzás amit írtál."


Nem tudom, hogy te miféle középiskolába jártál, de ha jól emlékszem, akkor már általános suliban bemutatták a durranógázos kísérletet. De ha nem ált. suliban, akkor középiskolában 100%.

2014. máj. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 nemelfogult ***** válasza:

"Egyébként meg nem akarok személyeskedni, de jó nagy arc kell hozzá, hogy a Kérdező feltett egy kérdést, amire az ember reagál ész érvekkel fél oldalt, mire ő válaszra sem méltatja a kommentelőket, csak kiragad egyetlen egy mondatot ami ráadásul a kérdéséhez sem kapcsolódik és ezzel be is fejezte a mondandóját."


Adamski... te is tudod ki a kérdező. Ő SOHA nem válaszol direkt a konkrét kérdésekre csak kikap egy részletet és elkezd hőzöngeni vele kapcsolatban. Most legalább nem tette.

Exopolitikát említve még a barátom is lehetne, mert azt a társaságot én sem értékelem, de, hogy mindent az ő rovásukra írni... az egyfajta betegség.

Ugyanerről a témáról ma volt másnak egy hasonló kérdése, azzal többre jutottunk.

2014. máj. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

Én nem tartom tisztázottnak ezeket a piramisokat...

Az Ufók pedig... Passz! Amíg nem láttam Pick szalámit, nem tudtam h létezik, de azért mégse tagadtam h lehetséges h létezzen egy ínycsiklandozó és drága nemes penésszel bevont műalkotás :D

Szóval csak zavarja a szemem, h gondolom Te felnőtt vagy és mégis úgycsinálsz mint én, mikor ovis voltam!

Feri azt mondta h a piros játékautóval nem lehet játszani. Én azt mondtam h igen!

Mikor az óvónéni megerősítette az álláspontomat, utánna jól kinevettem Ferit és szívóztam vele h mekkora hülye!

Hát nem érett dolog? :D

2014. máj. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Na a zsindexnek annyi köze van a tudományhoz mint az almának a rinocéroszhoz. Kicsit meredek a tényeid alátámasztására egy ilyen utolsó selejt oldal cikkjét lehozni...
2015. febr. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A piramisokat a reptoidek építették. Pont !.
2015. febr. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!