Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Mit szólsz az általam újra...

Mit szólsz az általam újra reformált Drake-formulához? Így pontosabban meg tudjuk becsülni a Tejúti földönkívüli civilizációk számát!

Figyelt kérdés

Szóval a régi Drake-formulát már mindenki ismeri, az én újításom az Anna-formula, amihez még további szempontokat adtam a pontosabb becsléshez, és kijavítottam Drake hibáit :


N=R* x fp x ne x fl x fi x fc x L, az értéket kell beszorozni Q1-el vagy Q2-vel vagy Q3-al attól függ milyen típusú civilizációt keresünk, utána a típusától függően S-el vagy T-vel a jellemtől függően . És végül az egészet szorozzuk be kettővel, mert olyan helyeken is kialakulhat élet ahol nem is gondolnánk .


N - az intelligens civilizációk száma

R* - a csillagok keletkezésének a gyorsasága, db/év, itt úgy számolunk hogy 10 csillag keletkezik évente .

Fp - a bolygórendszerrel rendelkező csillagok aránya, ez 0.5, mert a csillagok felének vannak bolygói .

Ne - a lakható bolygók átlagos száma egy bolygórendszerben, csillagonként 3 bolygó lesz lakható, az eredeti Drake-formula alapján ez a szám 2 .

Fl - az élet kialakulásának valószínűsége, 1 mivel mindegyik ilyen bolygón ki fog alakulni a kezdetleges élet .

Fi - értelmes lények kialakulásának valószínűsége, 0.01 mert minden századik lesz intelligens .

Fc - Technikai civilizáció kialakulásának a valószínűsége, 0.001, minden századik lesz képes erre .

L - A technikai civilizációk várható időtartama, 100.000 év, a régiben ez 10000 ezer volt, de szerintem ez butaság, mert az emberi is már majdnem százezer éves és mostanában találtuk fel az atombombát .

Q - A civilizáció jelleme, lehet agresszív (Q1, 0.1), passzív (Q2, 0.5) vagy békés (Q3, 1 ) . Ugye egy agresszív civilizációnál kevesebb az esély hogy ne pusztítsa ki magát .

S - Egy S típusú civilizáció a spirituális fejlődést részesíti előnyben, ő a Q3 típus a békés, az értéke 0.1 mivel itt a technika csak másodlagos így arra is kevés esély van, hogy képes elhagyni a bolygóját .

T - Egy T típusú civilizáció a technológiai fejlődést részesíti előnyben, ő a Q1 típus az agresszív, ő hamarabb kilééphet az űrbe, de hamarabb is képes kipusztítani magát, ezért itt az érték 0.5 .

(A passzív civilizációval 0.25-el kell számolni)


Na kérem ez lenne a zseniális Anna-formula, ami a civilizációk típusának kiszámítására jó . Először a ti véleményetekre vagyok kíváncsi, utána el fogom küldeni a SETI-nek is :-))



#Anna-formula
2014. jún. 14. 15:35
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Elnézést, javítok : Prödl-formula !
2014. jún. 14. 15:46
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Hát ha van ilyen akkor örülök neki!


-Leginkább annak örülök hogy a 140 az iqum és nem olvasom végig ezt a sok x*10^87-en szöveget!


Ezért arra gondoltam , hogy te meg én megihatnánk valamit egy kávézóban!


Én kakaót rendelek, te meg mondjuk kávét!


Mit szólsz?

2014. jún. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
a véleményem az, hogy mikor lenne rám időd, arra hogy te és én egy ágyban... tudod mire gondolok!
2014. jún. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Grielean ***** válasza:
100%

Azért van vele néhány bajom, hogy úgy mondjam, erősen bizonytalan tényezők:


"a lakható bolygók átlagos száma egy bolygórendszerben, csillagonként 3 bolygó lesz lakható, az eredeti Drake-formula alapján ez a szám 2"

Konkrétan, tudnál mutatni is valamit, ami alátámasztaná az átlagos csillagonkénti 3 lakható bolygót, vagy csak úgy önkényesen beírtál egy számot, ami számodra kedvezőbb eredményt hoz?


"az élet kialakulásának valószínűsége, 1 mivel mindegyik ilyen bolygón ki fog alakulni a kezdetleges élet ."

Az élet kialakulásának lehetősége közel sem egyenlő azzal, hogy már ki is alakult élet az adott környezetben.


"értelmes lények kialakulásának valószínűsége, 0.01 mert minden századik lesz intelligens"

Ez is nem tudom honnan vett szám. Tudom hogy maga Drake is ezt a számot helyettesítette be a saját formulájába, de ott se igazán tudok vele mit kezdeni. Tekitve hogy az egyetlen ismert példa esetében több, mint 3 és fél milliárd év telt el az első élőlények, és az intelligens, civilizációépítő élet között, még ha 1 : 1.000.000.000 arányról beszélnénk, valószínűleg az is egy erősen pozitív becslés lenne. Nemhogy 1 : 100.


"A technikai civilizációk várható időtartama, 100.000 év, a régiben ez 10000 ezer volt, de szerintem ez butaság, mert az emberi is már majdnem százezer éves és mostanában találtuk fel az atombombát ."

Törzsi társadalmak =/= technikai civilizáció! Nagyon nem!

2014. jún. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

"Konkrétan, tudnál mutatni is valamit, ami alátámasztaná az átlagos csillagonkénti 3 lakható bolygót,"


Azért írtam hármat, mert a Naprendszerben is valószínűleg 3 bolygón van élet, a Földön, Marson és az Európán . Drake idejében nem igazán tudtak az Európáról, ezért nem vette számításba !


"Az élet kialakulásának lehetősége közel sem egyenlő azzal, hogy már ki is alakult élet az adott környezetben. "


De, mert most az exobolygókról beszélek .


"Ez is nem tudom honnan vett szám. "


Ez tényleg csak egy becslés, de a csillagászat és az űrkutatás fejlődésével néhány évtizedenként pontosítani fognak a dolgokon . Az utolsóhoz csak annyit hogy egy törzsi társadalom is lehet intelligens és használhatnak kezdetleges gépeket vagy eszközöket .

2014. jún. 14. 17:19
 6/13 anonim ***** válasza:
Bocánat, de mit jelent az, hogy pontosabban meg tudjuk becsülni? Mi alapján mérhető a pontossága?
2014. jún. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A valóság alapján mérhető, csak pillanatnyilag fogalmunk sincs a dolgokról ezért vannak becslések, de ahogy fejlődnek a távcsövek stb, úgy kapunk mi is pontosabb képet a dolgokról és fog pontosulni az egyenlet :-)
2014. jún. 14. 17:34
 8/13 Grielean ***** válasza:
100%

"Azért írtam hármat, mert a Naprendszerben is valószínűleg 3 bolygón van élet, a Földön, Marson és az Európán . Drake idejében nem igazán tudtak az Európáról, ezért nem vette számításba !"

Ha már itt tartunk, szerintem a Titánon is elképzelhető.

Viszont a mi Naprendszerünk elég gazdag ebből a szempontból. Átlagban azért közel sincs ennyi bolygó és hold egy-egy csillag körül.


"De, mert most az exobolygókról beszélek ."

Azt azért sejtettem :D De továbbra is azt mondom, hogy valaminek a lehetősége nem egyenlő azzal hogy az adott esemény záros határidőn belül be is következik.


"Ez tényleg csak egy becslés, de a csillagászat és az űrkutatás fejlődésével néhány évtizedenként pontosítani fognak a dolgokon ."

Hát ennek pontosításához inkább idegen civilizációk ismerete kéne már szerintem ;)


"Az utolsóhoz csak annyit hogy egy törzsi társadalom is lehet intelligens és használhatnak kezdetleges gépeket vagy eszközöket ."

Az intelligensre már ott az Fi, az Fc és a technikai civilizáció már ezen belüli csoport, nem?

2014. jún. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Még egyszer elnézést, nem akadékoskodni akarok, de nekem még mindig megfoghatatlan a becslés.
2014. jún. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
5%

Mindenki ássa el magát!



Anna az én csajom!

2014. jún. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!