Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Mit szólsz az általam újra...

Mit szólsz az általam újra reformált Drake-formulához? Így pontosabban meg tudjuk becsülni a Tejúti földönkívüli civilizációk számát!

Figyelt kérdés

Szóval a régi Drake-formulát már mindenki ismeri, az én újításom az Anna-formula, amihez még további szempontokat adtam a pontosabb becsléshez, és kijavítottam Drake hibáit :


N=R* x fp x ne x fl x fi x fc x L, az értéket kell beszorozni Q1-el vagy Q2-vel vagy Q3-al attól függ milyen típusú civilizációt keresünk, utána a típusától függően S-el vagy T-vel a jellemtől függően . És végül az egészet szorozzuk be kettővel, mert olyan helyeken is kialakulhat élet ahol nem is gondolnánk .


N - az intelligens civilizációk száma

R* - a csillagok keletkezésének a gyorsasága, db/év, itt úgy számolunk hogy 10 csillag keletkezik évente .

Fp - a bolygórendszerrel rendelkező csillagok aránya, ez 0.5, mert a csillagok felének vannak bolygói .

Ne - a lakható bolygók átlagos száma egy bolygórendszerben, csillagonként 3 bolygó lesz lakható, az eredeti Drake-formula alapján ez a szám 2 .

Fl - az élet kialakulásának valószínűsége, 1 mivel mindegyik ilyen bolygón ki fog alakulni a kezdetleges élet .

Fi - értelmes lények kialakulásának valószínűsége, 0.01 mert minden századik lesz intelligens .

Fc - Technikai civilizáció kialakulásának a valószínűsége, 0.001, minden századik lesz képes erre .

L - A technikai civilizációk várható időtartama, 100.000 év, a régiben ez 10000 ezer volt, de szerintem ez butaság, mert az emberi is már majdnem százezer éves és mostanában találtuk fel az atombombát .

Q - A civilizáció jelleme, lehet agresszív (Q1, 0.1), passzív (Q2, 0.5) vagy békés (Q3, 1 ) . Ugye egy agresszív civilizációnál kevesebb az esély hogy ne pusztítsa ki magát .

S - Egy S típusú civilizáció a spirituális fejlődést részesíti előnyben, ő a Q3 típus a békés, az értéke 0.1 mivel itt a technika csak másodlagos így arra is kevés esély van, hogy képes elhagyni a bolygóját .

T - Egy T típusú civilizáció a technológiai fejlődést részesíti előnyben, ő a Q1 típus az agresszív, ő hamarabb kilééphet az űrbe, de hamarabb is képes kipusztítani magát, ezért itt az érték 0.5 .

(A passzív civilizációval 0.25-el kell számolni)


Na kérem ez lenne a zseniális Anna-formula, ami a civilizációk típusának kiszámítására jó . Először a ti véleményetekre vagyok kíváncsi, utána el fogom küldeni a SETI-nek is :-))



#Anna-formula
2014. jún. 14. 15:35
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

"Az intelligensre már ott az Fi, az Fc és a technikai civilizáció már ezen belüli csoport, nem?"


Nem, mert attól hogy egy civilizáció értelmes, még nem biztos hogy fejlett technikával rendelkezik . Így lehet megkülönböztetni a primitív törzsi és mondjuk a reneszánsz kori fejlettséget .

2014. jún. 14. 19:40
 12/13 Grielean ***** válasza:
100%

"Nem, mert attól hogy egy civilizáció értelmes, még nem biztos hogy fejlett technikával rendelkezik . Így lehet megkülönböztetni a primitív törzsi és mondjuk a reneszánsz kori fejlettséget ."

Hát de pont erre gondolok :D Hogy lehet intelligens egy faj, vagy populáció, vagy földönkívüli élőlénycsoport, de ez így simán hogy intelligens, még elég tág halmazt magában foglal. És ezért egy ezen belüli kisebb részhalmaz lenne még a technikai civilizáció.

Vagy nagyon félreértettem valamit a leírásodban...

2014. jún. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Az ön által használt formula sérti a termodinamika negyedik axiómáját, mely szerint az S függvény értéke nulla az U függvény S szerinti derivált értékénél, így az univerzumot most a pusztulás léte fenyegeti. Kérem, sürgősen törölje elméletét, különben felborul a világ egyensúlya, ami lerántja a leplet, és kiderül, hogy világegyetemünk valójában nagyjából 6000 (+-50) éves, így a világ kreacionistái egységkormányt alkotva előidézik Jézus 42-edik visszatértével a Föld-Hold-Nap-Szíriusz-Niburu együttállást, mely zavaros mágneses mezőket, és ez a rendelkezésünkre álló teljes, elektronikusan tárolt adatok elvesztését - így az UFO észlelések páratlan gyűjteményét is - okozzák. Kérem, legyen felelősségteljes világegyetemünk sorsa iránt!
2014. jún. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!