Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Ti mit gondoltok erről? Én...

Ti mit gondoltok erről? Én nem nagyon értem.

Figyelt kérdés
Azt, hogy miért használunk ilyen elavult kommunikációs berendezéseket, amikor lehetne egy sokkal jobb, és gyorsabb rendszerünk. Van ez az úgynevezett kísérteties távolhatás nevű jelenség. A lényege, hogy egy részecskét kettéhasítanak, és a két felet távol egymástól elzárnak. Namost. Ha az egyik részecskét valamiféle hatás éri, akkor a párja is ugyan úgy reagál rá, mintha őt érte volna. Lehetnek a részecskék egymástól fényévekre, mégis azonnal, időkülömbség nélkül reagálnak egymásra. A tudósok már képesek voltak impulzusokkal bombázni egy ilyen részecskét, és a párján létrejövő azonos impulzusokat felfogni. Ezt csak kísérletezés céljából csinálták, de ezt ki lehetne használni, a fénynél gyorsabb komunikációhoz. Ez azonnali átvitelt hozna létre. Az űrutazásban igen hasznos lenne. Csak én érzem ezek után azt, hogy itt valami sántít? Mintha direkt akadályoznák az emberiséget a technikai fejlődésben?

2014. szept. 8. 20:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
én a kérdést se értem.
2014. szept. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

ha kapsz egy akkora pofont hogy szétszakadsz, mert egy ogra csapkod meg, akkor a két különálló testfeled nem nagyon fog egymással kommunikálni, pedig az is sejtek, részecskék halmaza.

itt meg is bukik az egész.

2014. szept. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Snap9598 válasza:
Nem tudom ki mesélte ezt el neked, de ez már csak a fizika alapvető törvényei szerint sem működhet.
2014. szept. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Itt senki sem hallott a KVANTUUMFIZIKÁRÓL? Valaki olyan is válaszolhatna, aki konyít is hozzá. Egyébként a nat. geo-n volt.
2014. szept. 8. 21:11
 5/15 anonim ***** válasza:

" Ha az egyik részecskét valamiféle hatás éri, akkor a párja is ugyan úgy reagál rá, mintha őt érte volna. "

Már ez a mondat se igaz, a részecske két felén épp, hogy ellentétes "hatás jön létre". De nem is jön létre rajta semmilyen hatás, egyszerűen annyi a lényeg, hogy ha egy kettéhasadt fotonnak az egyik fele balra polarizált, akkor a másik fele biztosan jobbra polarizált, szó sincs arról, hogy a tudósok impulzusokkal bombázták az egyik felét, és a másikon is változás jött volna létre.

2014. szept. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Igen a hatás azonnali a távolságtól függetlenül, mert hiába "hasították" ketté attól a két részecske még egy és ugyanaz, ami a térnek két különböző pontján nyilvánul meg. Lehet nagy távolságú kommunikációra használni, sőt a rádióhullámok, mint olyanok elavultak ha fényévnyi távolságokról beszélünk. Ezért felesleges a SETI project. A civilizációk csak a kezdeti szakaszban használnak rádióhullámokat a kommunikációra.

Visszakérdezek, ha szerinted létrehoztak már ilyen kommunikációs eszközt, akkor azt szerinted közzé teszik?

Ne légy naiv. A földön létező titkos technológiák kb 300 évvel járnak a civil technológia előtt. Csak egy példa keress rá: TR3B Ez egy földi építésű háromszög formájú ufo, youtube-on is találsz róla videót. De van sok egyéb titkos technológia aminek kiszivárgott a létezése.

2014. szept. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ki mondta ezt neked hogy impulzusokat vittek át? Ha ez igaz lenne holnap kidobhatnánk az egész telekomunikációs eszközeinket.


Egy ilyen felfedezést még az olaj lobbinak se volna érdeke elnyomni .


Én úgy tudom hogy az ilyen kísérletek csak odáig vezettek hogy kimutatható a páron történt változás de semmilyen kauzalitás nem fedezhető fel a jelenségben és nem tudsz információt kiolvasni a párból mert a kiolvasás tönkreteszi az "átvitt" információt.

2014. szept. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem impulzusokat vittek át, hanem ha az egyiket manipulálták ugyanaz rögtön megtörtént a másikkal is. Pl, ha az egyiket polarizálták, tehát átvezették egy polárszűrőn, akkor a másik is rögtön polarizálódott anélkül, hogy azzal bármit tettek volna.

Egyébként meg igazad van, ez alapján az egész mobilhálózatot ki lehetne dobni. NA PONT ezért nem fogják nyilvánosságra hozni.

2014. szept. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy ha pár másik tagjáról megállapítod, hogy polarizálódott, az önmagában nem tesz tönkre semmit sem. Polarizálatlan = 0 : Polarizált = 1. A számítógép sem tud mást mint megkülönböztetni az egyeseket a nulláktól.... :)
2014. szept. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Egyébként van ezzel egy másik sejtésem. Ezen az elven, (ha megtalálnánk a gravitont, és elő is tudnánk állítani) létrehozhatnánk vele mesterséges féregjáratot. Az egyik fotont kiküldenénk az űrbe, vagy egy másik bolygóra, a másik itt maradna. Ha be bírnánk sugározni az ittenit úgy gravitonokkal, hogy kvantuumszingularitást hozzon létre, akkor a másik felén is létrejön egy vele ellentétes. Akkor amit a mi oldalunkon beledobunk, az elvileg a másiknál összeáll. Van ennek így értelme?
2014. szept. 9. 11:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!