Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Szkeptikusok, s hívők! Milyen...

Szkeptikusok, s hívők! Milyen érvetek van az idegenek létezésére, illetve annak valótlanságára?

Figyelt kérdés
Értelmes logikus válaszokat várok!

2014. szept. 19. 23:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
81%
Én azt gondolom, hogy ahány megszámlálhatatlannyi milliárd tejútrendszer van a világegyetemben, kész pazarlás lenne, ha csak nálunk alakult volna ki élet.
2014. szept. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 A kérdező kommentje:
1-0
2014. szept. 19. 23:26
 3/79 anonim ***** válasza:
68%

Idegenek valószínűleg léteznek, ezt tegyük el először az útból. Általában a mélyen vallásosakra korlátozódnak azok, akik szerint az Univerzumban sehol nincs máshol élet. Szerintem is van máshol élet. Az érdekes kérdés az, hogy meglátogatták-e a Földet vagy sem. Szerintem nem az alábbi okokból kifolyólag:

1) Ha meglátogatják a Földet, annak marad nyoma. Komoly, nyilvánvaló nyoma. Azt hoztam fel analógiának tegnap (amire persze rögtön besértődtek a hívők) hogy mikor a telepesek és felderítők megérkeztek Amerikába, nem nagyon lehetett eltéveszteni a dolgot. Új technológiák hirtelen megjelenése, hatalmi rendszerek felborulása, több százezer, millió egybehangzó beszámoló, hatalmas csoportok együtt látják őket, nem csak egyesével (esténként és félálomban, mint az ufo észlelések többsége). Egy ilyen eseményt nem lehet nem észrevenni.

2) Minden bizonyíték elbeszélés alapú. Ha felmész a Holdra, megtalálod az ember nyomait. Széthagyott alkatrészek, olajfoltok, üdítős üvegek, akármi. Minimum ennyit várnék az ufósoktól is. Idegen üdítős üvegek széthagyva például. De bármilyen más tárgyi bizonyíték is jó lenne.

3) A mérhetetlenül sok nyilvánvaló hülyeség. Fogj egy témát, ami igaz. Mondjuk az Egyiptomi fáraók névsora. Nem fogsz több ezer különböző névsort találni, amiket hasra ütésre találtak ki random bloggerek ilyen ufoblog.blog.hu oldalakon. Ha több különböző forrást is találsz, általában kis különbségek vannak, és azok is indokoltak. Ilyen egy igaz dolognak a sajtója. Ellenben az áltudományos dolgok... Persze ez nem bizonyíték, semmi sem az. Csak elég erős indikátora annak, hogy egy hülyeségről van szó.

4) Nullhipotézis. Vagyis valami addig nem igaznak tekintendő, amíg nem szolgáltatnak bizonyítékot ennek ellenkezőjére. Az ufósok még nem szolgáltattak bizonyítékot, így az alap kiindulási pont az, hogy nem igaz az egész. A bizonyíték hiánya a hiány jele. Ha nem is bizonyítéka, hiszen ilyen negatívot lehetetlen bizonyítani.

2014. szept. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 A kérdező kommentje:

2-es én értem, h mire akarsz kilyukadni,

aminek valószínű, h van is valami alapja!

De ez esetben azért nem lehet ugyan az mert ott ember találkozott emberrel, csak az egyik valószínűleg fejlettebb volt a másiknál!

Én ha nagyon elrugaszkodom, mivel ez a téma erről szól,

akkor inkább ahoz tudnám hasonlítani, mikor egy kutató csoport be megy az erdőbe és megfigyelnek egyes fajokat, esetleg mintákat szednek be amit elemzésre küldenek, amiből kitudják következtetni a faj

evolúciós változásuknak helyzetét...

2014. szept. 19. 23:45
 5/79 anonim ***** válasza:
21%
Én 3 éve láttam egy fekete 3 szöget itt a kertünk fölött rohadt lassan ment és semmi hangja nem volt. Ez engem meggyőzött. :D
2014. szept. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 anonim ***** válasza:
54%
én néha úgy beb**zok,hogy eljönnek értem....b**ki,nem vicc!!!
2014. szept. 20. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 anonim ***** válasza:
22%

1. Fő érv: Földön kívüli idegenek eddig nyilvánosan nem mutatkoztak be nekünk.

-

2. Amit láttak, pl. 1947-ben, Roswellben az mind hamisak. Csak arra volt jó, hogy megfélemlítsék a világot, hisz az USA és a Szovjetunió a hidegháború elején tartottak.

-

3. Amit láttak az égen, azok többször optikai csalódások

-

4. Ha valaki mégis érzi a földönkívüli jelenlétét, valószínűleg démoni hatás alatt van, mert démonok hitetik el vele hogy UFO-t lát és létezik. Van erről is egy jó film a keresztényeknél, nézned kellene

2014. szept. 20. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül illetik az angol nyelvben extraterresial névvel és nem extradimensionallal őket, ebből le lehet következtetni a lehetséges létsíkokat ahonnan származhatnak , "jönnek" ...
2014. szept. 20. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 anonim ***** válasza:
55%

A 3. kommentelő jól leírta.

Kérdező: az állatok is tudják, hogy ott járnak az emberek. Mi nem rejtőzködünk. Ahol ember jár, ott nyom is van. Ha az egyik állat ki akarja nyomozni, hát legyen.

# 7: majdnem egyetérted veled, ha nem írtad volna a 4. pontot.

A démonokra is ugyanannyi bizonyiték van, mint a földönkívüliekre, vagyis semmi.

Rengeteg videó létezik a neten, ami nem jelenti az, hogy valós. Most írjak az UFO esetekről? Azok sem valósak, akkor?

A démonok is kitalált lények. Nincs igazi feljegyzésünk róluk.

2014. szept. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 anonim ***** válasza:
73%

Nem hitem, hanem meggyőződésem az idegen civilizációk léte és látogatása. Miért mondom ezt?

- személyes tapasztalat

- más közelebbi ismerőseim személyes tapasztalatai és videó felvételei, amik tuti nem csalások

- több ezer ember személyes tapasztalata, országtól és helytől függetlenül, amikből a korai években az állam is vizsgált jó párat és nem talált rájuk elfogadható magyarázatot. Attól, hogy sok a hoax, még vannak valós esetek

- nem csak laikus Józsi bá figyelt már meg ufót, hanem pilóták, űrhajósok, rendőrök, államfők stb.

- számtalan kormányzati dokumentum, kihúzva a 90%-a feketével, szándékos ködösítések, szánalmas magyarázatok az esetekre .Ha nincs mit titkolni, ilyesmi nem fordulhat elő.


Más dolog /szkeptikusoknak:

- a bizonyíték hiánya NEM A HIÁNY BIZONYÍTÉKA

- egyébként attól függ hogy kinek mi a bizonyíték. Magamnak már láttam elég bizonyítékot arra, hogy azt gondoljam, van alapja az egésznek.

Ha egyeseknek az a bizonyíték, hogy E.T. fetrengjen előtte felkoncolt hassal, akkor arra várhat

- egyesek azt várják el idegen lényektől, amit az ember csinálna: ugyanúgy viselkedjen, ugyanazt cselekedje (lásd a kettes hajós, látszólag jó, de logikusan belegondolva rossz példája, és számtalan támadható pontja van) és megakar felelni minden kritériumnak, amit a másik elvár tőle


u.i.

egy példa leképezve:

- túrázók és csapata megpihen egy hangyabolytól nem messze (földönkívüliek és emberek)

-két lehetőség adódik:

1.) a túrázók (földönkívüliek) bár észreveszik a hangyabolyt, de mivel túlságosan is primitívek hozzájuk képest, így ügyet sem vetnek rájuk. Talán kicsit megfigyelik őket (ufó jelenségek megnyilvánulásai, amikor valaki látja őket), de nem lépnek bele a hangyák közé(nyilvános leszállás mindenki számára), hogy mind észrevegye őket. Ezért a nyílt kapcsolatfelvétel mindegyik hangya számára elmarad, de ettől még megfigyelték a hangyákat, itt voltak az emberek, majd elmentek


VAGY


2.)Valamilyen szintű kapcsolatfelvétel:

- a túrázók közül egyvalaki fog egy kést és beleszúrja a hangyaboly szélébe, hogy mit reagálnak rá, hogy viselkednek a hangyák (megjelenik egy ufó). Ezt csak a környező hangyák fogják észrevenni (észlelések), de a hangyaboly többi része viszont nem értesül a dologról (szkeptikusok/akik sosem láttak ufót). Mire a többi hangya megkapja az információt, addigra a túrázó kihúzza a kést és elmegy. Így maradnak azok, akik látták a kést és maradnak azok akik nem. És így bár bizonyos szintű "kapcsolat" létrejött, a többiek foggal körömmel azt fogják mondani, hogy "hazudtok vagy tévedtek". Hiába van a késnek nyoma (ufó eseteknél valódi videófelvétel,fénykép,poligráf vizsgálat, leszállási nyom elváltozások stb.), akkor is lesz olyan hangya aki azt mondja, hogy " Mivel nem érintette az egész hangyabolyt a dolog ( A Földet és minden lakosát), így csak kamu lehet az egész".

Pedig ez nem így van.

És persze lesznek, akik hisznek nekik. Talán majd a szárnyas hímek egy része elkezdi vizsgálni a kés nyomát és a többi hangya beszámolóját és arra a következtetésre jut, hogy hmm na itt tényleg történt valami nem szokványos dolog.


Észre kellene már venni, hogy nem csak egyfajta lehetőség van a kapcsolatfelvételre,azaz a "leszállnak mindenkinek oszt bemutatkoznak 100 fegyveressel és 50 tankkal szembenézve", hanem rengeteg lehetőség adódhat. Ők majd eldöntik, hogy megakarnak-e felelni az emberi szkepticizmus elvárásainak avagy sem.;) Azt hiszem én is jobban tudnék a környéken tevékenykedni a helyükben, anélkül, hogy bizonygatnék valakinek, mert ő ezt meg azt várja el.


Sértődések és lepontozások 3..2..1.. :)


George Adamski

2014. szept. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!