Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Szkeptikusok, s hívők! Milyen...

Szkeptikusok, s hívők! Milyen érvetek van az idegenek létezésére, illetve annak valótlanságára?

Figyelt kérdés
Értelmes logikus válaszokat várok!

2014. szept. 19. 23:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/79 anonim ***** válasza:
54%

@20, érdekes felvetés.

Ez a jövőbe fejlesztett csontvázas dolog egész biztosan hülyeség. 20.000 év alatt nem változik ennyit egy csontváz magától. A Neandervölgyiek lényegében kicsit nagyobb orrú és szélesebb vállú emberek voltak, több mint 200.000 évvel ezelőtt. Minimális mértékben különböztek a modern embertől.

[link]

A másik dolog meg az, hogy az evolúcióhoz nem csak megváltozott környezet kell, hanem az a nyomás is, ami most teljesen hiányzik. Tehát hiába tudjuk felkapcsolni a fűtést, ha a szőrzet nem számít a szaporodás vagy életben maradás szempontjából hátránynak, akkor nem fog kiszelektálódni. Vagy csak nagyon-nagyon lassan. A magasság pedig még ma is evolúciós előny (magasabb férfiakat jobban szeretik a nők), így az alacsonyabbá válás teljesen kizárt természetes kiválasztódás alapján. Lehet, hogy jobb lenne összemenni, de az evolúció nem így működik. Mindegy, hogy mi lenne jobb, az a fontos, hogy milyen tulajdonság segít a génjeid továbbadásában. Szóval természetes evolúcióval nem lesz belőlünk UFO 20.000 év alatt. Talán több millió év alatt lehetséges, de addigra rég kiirtjuk magunkat.


Aminek lehet alapja, az mondjuk egy olyan világ, ahol az emberek a saját DNS-üket módosítják hogy egészségesebbek, okosabbak, erősebbek, ellenállóbbak, stb. legyenek. Ez már most is egy létező eljárás, és dinamikusan fejlődik. Így el lehet érni néhány évezred, talán évszázad alatt hatalmas változásokat. Ahogy pl tudunk hidegálló búzát gyártani, úgy módosíthatjuk az emberi genomot is nagyon érdekes irányokba.

[link]


De persze ez is csak ugyanolyan spekuláció, mint a földönkívüliek. Amíg nincs rá bizonyíték, addig ezt sem fogom elhinni, de mindenképpen érdekes felvetés.

2014. szept. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/79 hidra12 ***** válasza:
Szerintem ezotéria és szkeptikusok is hisznek az idegenek létezésébe mert. Kizárt hogy millió sőt milliárd galaxis közöt nincs élet rajtunk kivűl. Akki azt álitja hogy csak ezen az egy bojgón van az élet az vagy h.lye vagy megőrült.
2014. szept. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/79 anonim ***** válasza:

Téves. Szkeptikusok nem hisznek.

Ha meg arról van szó, akkor szívesen segítenek a bizonyítékok vizsgálásában. Kár, hogy erre nem gondolnak.



Nagy az univerzum: igen. Az ismert világegyetem is nagy. Emiatt kutakodunk, de nincs bizonyíték a földönkívüliekre.

2014. szept. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/79 anonim ***** válasza:
45%

Adamski nagyon szépen összeszedte az érveit, és ezekkel teljesen egyetértek.

Mindenkinek azok a dolgok jelentik a bizonyítékot, amiket annak tart és hisz. Véleményem szerint ebben a témakörben a "hiszem, ha látom" szemlélet egy hibás hozzáállás, ami még nagyon visszaüthet egyszer!

A magukat szkeptikusoknak tartók szerintem valójában nem is azok, hanem mindent elvből tagadó emberek, mert nekik semmi sem bizonyíték. Ha például megtörténne egy nyilvános leszállás a tömeg előtt, valahol mondjuk egy nagyvárosban egy főtéren, akkor a tömeg nem hinne a szemének, mert sokan azt hinnék, hogy ez talán valamilyen be nem jelentett meglepetés show műsor, vagy ki tudja, hogy micsoda. De persze érthető, hogy meg lennének döbbenve, és nehezen hinnék el azt, hogy valóban az idegenek szálltak le a szemük láttára.

Aki valóban szkeptikus, az valahogy úgy állna hozzá ehhez az egészhez: "hát ki tudja, hogy mi az igazság, sok különös dolog van a világon, és sok mindent nem tud még az ember a létezésről, a világról". Tehát semleges nézőponttal. De nem, ehelyett ők esélyt sem adnak semminek, ami nem fér bele a beszűkült világnézetükbe, csak mondják a magukét, hogy "nem, nem, nem, nem, ..." akár egymilliószor is, vagy ki tudja, hogy hányszor, mint Hitler, vagy az őt alakító személy egy YouTube-os videó összevágásban. Még akár az asztalt is csapkodhatják hozzá hasonlóan, de attól az igazság még ugyanaz marad.

Esetleg félnek attól, hogy mi lesz, ha a világképük megrendül, esetleg összeomlik, és teljesen meg kell változtatniuk a világnézetüket? Őket lehetetlen meggyőzni ilyesmikről, ezt már sokszor megtapasztaltam itt ezen az oldalon. Ami egy kicsit is eltér az ő begyepesedett, dogmatikus, szinte diktatúraszerű szemléletüktől, azt már kapásból elutasítják, és elzárkóznak tőle. Ez pedig nem vall tudományos szemléletre, mert akinek valóban ilyen a szemlélete, az mindenre nyitott kellene, hogy legyen, tehát minden átlagostól eltérő, úgynevezett paranormális jelenségre, dologra is! Van egy olyan mondás, nem biztos, hogy szó szerint idézem, hogy nincsenek csoda dolgok, csak a mi ismereteinkben vannak hézagok. Hát ezt akárki is mondta, az nagyon jól mondta, ez óriási mondás szerintem!

Amit ilyen sokan észleltek, tapasztaltak, leírtak, lerajzoltak, elmeséltek az évezredek folyamán, az már mindenképpen figyelemre méltó kellene, hogy legyen! De nem, ehelyett ők képesek azt hinni, hogy mindezt csak úgy, hasraütés-szerűen kitalálták bizonyos emberek!

Viszont hozzá kell tenni, - és ez mentségükre szóljon -, hogy az ufo-jelenségek egy része nem is fizikai természetű dolog, és a magukat szkeptikusoknak valló elvből mindent ilyesmit tagadó emberek sok esetben olyasmikre keresik a fizikai bizonyítékot, ami nem is fizikai természetű dolog, hanem az érzékfeletti valóságban létezik, de néha úgymond átszivárog ide is, a mi általunk is érzékelhető, sűrű tartományba. De mindez attól még létezik, és ez benne a nagy csapda, amibe ezek a mindent ilyen dolgot tagadó emberek beleesnek. Ugyanez a helyzet minden más ezoterikus dologgal is. Olyan dolgokra, jelenségekre várnak bizonyítékokat, amik sok esetben az érzékfeletti világban léteznek, más létezési tartományokban. Így persze könnyű verni a mellüket ezeknek a minden ilyet tagadóknak, hogy "nincs bizonyíték".

A másik dolog meg az, hogy a hatalmi elit már legalább 50-60 éve rendkívül rafináltan hazudik és elhallgat az ufo-témával kapcsolatban. Én az elhallgatást is hazugságnak veszem. Máshogyan fogalmazva: nagyon nagy az ellenszél, és mindent elkövetnek annak érdekében, hogy az ufo-, és minden más ezoterikus témát lejárassanak, mert mindez nagyon nagy veszélyt jelenthet a hatalmukra nézve. Nekik egyáltalán nem érdekük az, hogy az igazság kiderüljön az emberiség valós származásával, és úgy általában a létezéssel kapcsolatban. Hogy miért nem, azt már elég sokszor kifejtettem. Így persze megint csak könnyű verni a mellüket a tagadóknak, meg kötekedni az ufo-, és ezotéria hívőkkel! De manapság, az internet és mobiltelefonok világában már szerencsére egyre több dolog szivárog ki, sok titkosítás pedig lejárt, sokan kitálaltak. Manapság már nem könnyű dolog bármit titokban tartani szerintem.

Mindent egybevetve, a tagadóknak nyitottá kellene válniuk, és nemcsak folyton a bizonyítékokat kellene keresni, mint valami beprogramozott robot, főleg annak a tudatában, amiket fentebb említettem, hogy milyen vezetőink vannak világszerte. Abból kellene kiindulni, hogy az idegenek itteni jelenlétét fizikailag is alátámasztó bizonyítékokat általában gyorsan eltüntették, elhallgatják, vagy ha ezt nem lehet, akkor jó alaposan átgondolt rafináltsággal félremagyarázzák, az erről beszélő embereket pedig megpróbálják lejáratni valamilyen módon.

Nyitottan kéne gondolkozni, és józan belátással kikövetkeztetni a dolgokat: azt, hogy az idegenek már ki tudja, hogy milyen régóta látogatnak és figyelnek bennünket. Sőt, valószínűleg a mostani fizikai testünket is nekik köszönhetjük, és még az sincsen kizárva, hogy a bolygó élővilágát is.

2014. szept. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/79 anonim ***** válasza:
54%

Már megint.

A bizonyíték, nem hit kérdése. Egy narancs, akkor is narancs marad, ha valaki banánnak hinné.

Hiszem ha látom: ez sem hiába kezdődött el. Most komolyan - sok a fals infó. Nem egyszer kiderült, hogy az XY UFO eset, mégsem úgy volt (szándékos megtévesztés).

Egy nyilvános leszállást, nem lehet tagadni. Azért egyet kérdezek: történt-e ilyen? Jó tudom, hogy mire megy ki: megint ránk kell húzni a vizes lepedőt.

Az úgynevezett valódi szkeptikus - ahogyan, ti elképzelitek. Már bocsánat, hogy nem vagyunk bólogató robotok és mindenre azt mondjuk, hogy igaz.

Mi nem csapkodunk asztalt. A mi világképünk, a tudomány.

De látom, hiába írom azt, hogy nem a szkeptikusoknak kell megfelelni, de ezt, valahogy kifelejtetitek. Meg is kérdezem: miért?

Ha van valami bizonyíték, akkor, segítenénk.

Ezek után, nekünk van, szűk világképünk.

A tudományos szemlélet, tényleg nyitott: megvizsgálják.

Évezredeken keresztüli észlelések, tapasztalatok: egy mese is lehet, több ezer éves. Mi a célja? A szórakoztatás. Ezt az ókorban is tudták, művelték.

A másik létsík: na ez az, ami érdekes.

Milyen létsík? Másik dimenzió? Olyan, mint a Slieders? Ha igen, akkor:

1. Párhuzamos valóságban levő emberek. A fejlettség különböző lehet. Innen nézve, már nem lehet UFO-nak tekinteni, vagyis pontosabban földönkívülinek.

2. Minek kellenek repülő, vagy valami űrhajó? Főleg úgy, hogy azt, alig észlelik?

Ha meg, úgynevezett asztrál, vagy mit tudom én, hogy miben vannak, az is más.

Ezekkel egy a gond: bizonyítani, tényleg lehetetten, de komolyan venni is:

1. Miért éppen ő?

2. Nem azért olyan, mert úgyszólván híres akar lenni?

3. Pszichológia. Volt-e vizsgálaton? Ha igen, akkor mit állapítottak meg róla?

Ez meg, veszélyes, mert ha mentális problémái vannak, akkor kezelni kell őt és nem alá adni a lovat. Aki beteg, annak gyógyulnia kell.

Az úgynevezett hatalmi elit: megint, másokra kell kenni. Nem olyan egyszerű a politikába belelátni, ebben a politikusok is előszeretettel vesznek részt. Az úgynevezett kiszivárogtatott dolgokra lennék kíváncsi.

Mi volt? Megint csak egy anonimus emberke írja le a dolgokat? Na ne! Ezt te sem mondod komolyan. Persze, a hitelességét nehéz ellenőrizni.

Arra meg, nem gondoltatok, hogy van egy nagy probléma: még, a beszámolók sem fedik egymást. Pl. Jóska, vagy Pista. Az egyik, a nádasban volt, késő este és ezt látta a hajóból, a másik, meg teljesen mást.

"Orrszarvúvá tudok változni, ha egyedül vagyok és senki sem figyel." - na erre, mit mondotok? Kamu? - ha igen, akkor jó helyen jársz,

2014. szept. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/79 anonim ***** válasza:
47%

Na, megszólalt a tagadók királya.

25. Képzeld. Én is láttam dolgokat, és el is mentem kivizsgáltatni magam. Azt mondták, hogy nincs semmi bajom. Akkor hogy is van ez? Ha normális vagyok, és látok egy kerek repülő tárgyat, vagy kiesik egy pár perc(mert megtörtént, és akkor is kivizsgáltak, és nem történt semmi behatás), akkor is ketrecbe való dilisnek neveznél? Ha lenne bizonyítékom, amit bemutatok neked, és minden kétséget kizáró lenne, akkor is hazugnak, csalónak neveznél, mert olyan beszűkült a beprogramozott agyad, mint nagyanyám zoknija, 90 fokos mosás után.

2014. szept. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/79 anonim ***** válasza:

Rengeteg ember látott, UFO jelenséget, találkozott idegen lényekkel, én magam is tanúja voltam több UFO jelenségnek, egyszer egy furcsa valamit,"lényt" láttam. Részemről ez nem a hit kategóriába tartozik. Meggyőződésem hogy az UFO jelenség hátterében nem emberi tevékenység áll.

De, azt viszont kizártnak tartom hogy az űrből, vagy más bolygókról származó valóságos élőlényekről van szó, a különösebbnél különösebb esetleírásokban.

2014. szept. 21. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/79 A kérdező kommentje:

Amikor igazán jó napotok van, olvassátok vissza magatokat

s mérlegeljetek! Mert én nem akarom elhinni, h ezt a viselkedési módot képviseli itt a többség!


Kérdem én, mennyire vagyunk intelligensek?

Nagyrészt mindenki dominálni akar mint valami majom,

s próbálja ráerőltetni a másikra a saját akaratát! Bravo!


Azt kell mondjam, h a szkeptikusok logikátlanul támadnak, s ez mindig megfogja alapozni a hülyeséget!

S, minden egyebet ami negatív..

Tisztelet a kivételnek.


A Hangyás példázat, valóban eltúlzottra sikeredett,

de azért ki vehető, h annak is megvolt az oka!

2014. szept. 21. 01:28
 29/79 anonim ***** válasza:

"Nagyrészt mindenki dominálni akar mint valami majom,

s próbálja ráerőltetni a másikra a saját akaratát!"


Ez a legnagyobb probléma. A legtöbb ember szereti azt hinni magáról, hogy rettentően okos, de minimum egy asztrofizikus, biológus, ilyen olyan tudós, szakember tudásával rendelkezik. A valóság sajnos az, hogy senki nem tud semmi kézzelfogható bizonyítékot letenni az asztalra. Az elméletek egyértelmű bizonyítékok nélkül

pedig csak elméletek maradnak.

2014. szept. 21. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/79 A kérdező kommentje:

Elmélet szüli a kézzel foghatót!

Első az elmélet, második csak az anyag!

2014. szept. 21. 01:57
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!