Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha leszámolnánk a polgári...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha leszámolnánk a polgári indokrinációkkal és a párkapcsolatok végre a barátságról szólnának, akkor szerintetek felszabadultabb kapcsolatok lennének?

Figyelt kérdés

Szokás hallani, hogy ennyi évesen már túl kell lenni több kapcsolaton, annyi idősen már házasodni kell, nagyobb karriert befutni, utána gyerek még akkor is, ha szellemileg nem állunk készen erre. Ezek a "normák" az ember életét teszik tönkre, idegenítik el saját magukat és másokat, mivel ezek kényszerek. Egyáltalán miért kéne valahol tartani az életben, milyen szabadság ez? Ez őszintén hol szabadság?


Azt se tartom okenak mikor valaki elvárja a másiktól, hogy külön éljen. Ha valaki jó viszonyban él a szüleivel és nem szűk helyen élnek akkor mi a baj ezzel? Tamás Gáspár Miklós 40 éves koráig élt a szüleivel és nem egy életképtelen lúzer, ahogy egyes eszetlen balkáni jobber válaszolók alázzák a szüleikkel elő embereket, hanem a korunk egy nagyszerű gondolkodója több olyan ember kéne, mint tgm. Én már külön élek mivel szüleim nem élnek, de kerülöm az olyan nőket elvárják a külön élést, vagy próbálom kioktatni őket, mert aki valamiféle érdekből keres párt ne hazudja azt, hogy szeretteteljes kapcsolatot keres. Ráadásul az ilyenek rosszindulatúak és fasisztoid módon mérik, hogy ki mennyire életképes. Eleve rossz, ha a másikhoz nem barátságosan állnak, hanem számonkérően. Miért kell valakiben a potenciális semmirekellőt látni miért a félelem kép dominál?


A nemi szerepek is a korakapitalista rendszer idején jöttek létre, amik soha nem voltak természetesek, így a maszkulin és a feminim fogalmak is csak azt az érzést keltik, hogy mindkét nemnek van feladata, amit kötelesség teljesíteni. Én férfiként nem tekintem nőietlennek azt, ha mondjuk valaki kezdeményez nálam és a találkozni is ő hív el mivel ennek nincs jelentősége ő nem lesz kevésbé nő, én nem leszek kevésbé férfi, nincs ennek létjogosultsága. Sőt engem az se zavarna, ha többet keresne nálam, nem zavarná az én "férfias hiúságomat" a fontos az, hogy szeretteljes, nyugott, békés viszonyban éljünk. Most attól, hogy fitogtatom a férfiasságaimat nem lesz jobb a kapcsolatunk.


Még sorolhatnám még a többi polgári elemeket, amik csak illúziók és a valódi szabadság úton állói.

Hogy látjátok ezt?


2019. júl. 24. 09:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem igen, felszabadultabb lenne.

Ffi.

2019. júl. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy látom, hogy aki így gondolkodik, árra barátként se tudnék tekinteni. Nem véletlenül a barátaim a barátaim.
2019. júl. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

"A nemi szerepek is a korakapitalista rendszer idején jöttek létre"

Hogyne :DDD


Éld az életed, ahogy szeretnéd, senki se nyom pisztolyt a kobakodhoz, hogy kövesd a polgári elemeket, ahogy írod.

2019. júl. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
31%

Mi van, beköltözött a filozóia szak ide is?


A nemi szerepek az emberé válás óta formálódnak.


A nők, főleg a maiak elég felelőtlenek, de semmiképp nem fasisztoidok. Tény, a közös (párkapcsolati) építkezés helyett a minél gyorsabb haszon lett a cél.


De amit írtál, egy bölcsész, életképtelen bölcsész monológja.


Egy életképes bölcsész, ma vállakozó.


F, 40

2019. júl. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
81%
Öcsém, ha annyit foglalkoznál az egzisztenciád megteremtésévél, edzéssel, a külsődre való igényességgel, valamint hogy a belsődből előhívj olyan nők számára vonzó tulajdonságokat, mint tökösség, magabiztosság, humorosság, beszédesség, kezdeményezőkészség és dominancia, mint az agyalással, akkor a mostaninál sokkal elégedettebb lennél a szerelmi-szexuális életeddel.
2019. júl. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
22%

Össze-vissza beszélsz! Mellesleg mindig az ugat bele ebbe a különélés dumába aki vagy a szülei után vagy a nagyszülei után örökölt egy pesti lakást vagy házat.

Ahogyan mindig azok pofáznak bele a magánéletembe(mindig is volt barátnőm) akik amúgy egy épkézláb kapcsolatot sem képesek összehozni(férfiak és nők egyaránt)

2019. júl. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
0%

Na most az a baj hogy nagyon görcsösen akarsz part talalni és nem tudjunk milyen tulajdonságokkal rendelkezel hogy most tényleg a társadalom a hibas vagy pedig te magad?!?


De egy ponton egyet tudok érteni! Mind a nemi szerepek mint a társadalmi erkölcs el deformálódott! Nem arról van szo hogy a no többet keres (anyu is többet keres mint apu szoval 😂😅 ja és nem azzal hogy kint van mindene!) mert ahogy írtam nemi elrozulás! A nők többsége csak igy tud érvényesülni! Hogy kint van mindenük persze egy vezető beosztásban levő nő 10000x vonzóbb mint aki segnaciban járkál!

Sajnos az erkölcs nagy ott romlott! A felső osztály sem mutat példát 1-2 kivételével.... drogok, prostituáltak, erőszak (nemi, fizikai) önkényesség a törvény felett, olyan magatartásokat mutatnak hogy csak naaa!


Persze a férfiak is hibásak mert sokan az ilyen olcsó nőkért vannak fel izgulva mert másképp nem jutnak nem láthatnak nőket!

De ahogy észrevettem a nők sokkal kepmutatobbak!

A férfiak meg több esetben igénytelen barom lúzerek!


Az erkölcsi hanyatlás meg mindenkire igaz...

Az a baj hogy a diktatorikus és kapitalista elemek osszeolvadtak egyfajta eltorzult nemi/szexualitasu/gondolkodású dologgá!

Pl erre nagyon jo példa del Korea.... a nagy tisztelet adók hagyomány örzők visszafogott erkölcsös nép... vagyis csak a látszat alatt....

Sztárok lemezcég elnökök eroszakolnak meg drogoznak be nőket meg kiskorúakat felveszik szex videóra és eladják a videokat.... nem beszélve a rendőri korrupcióról akik ezt már évek óta tudtak és hagyták!

Ja meg az ugy nevezett kpop idol képző iskolában is bizonyos befektetőknek magán előadást adnak a kiskorú Diákok (fizikai/szex érintkezés) mind ezt egy iskolában kiskorú diákokkal

2019. júl. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Nem frusztráltságból írtam ki a kérdést, hanem azért, mert foglalkoztat ez. Mellette szeretnék egy baráti nem elidegenült kapcsolatot és szeretném azt, ha majd a gyerekem is egészséges lelkületű, szabad ember legyen. Azt is szeretném, hogy a társadalom is emberséges legyen mindenkivel és szerintem a közös beszélgetések, kritikus gondolkozások egy jobb, emberibb útra vihetnek el minket.


Nem vagyok kíváncsi az ilyen személyeskedő, felszínes, 8 osztályt el nem végzett stilusó személyeskedő válaszokra, erről a témáról írjatok és ne a személyem legyen a téma, ha nem tudtok értelmeset írni, ne írjatok, nem kötelező válaszolni, van még ezen kívül több száz kérdés! Köszönöm!

2019. júl. 24. 11:25
 9/24 anonim ***** válasza:
84%

Tehát: azt szeretnéd, hogy felszedjen egy csinos, gazdag nő, aki utána eltart, amíg te otthon játszol és sorozatot nézel.

Csak nehogy szex közben anyunak szólítsd!

2019. júl. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

"szeretném azt, ha majd a gyerekem is egészséges lelkületű, szabad ember legyen"

Akkor hagyd a saját értékrendje szerint élni, gondolkodni, hibázni, tévedni, ne akard ráerőszakolni a saját gondolatmenetedet. Attól még soha senki nem lett egészséges lelkületű, hogy a szülei megmondták neki, hogy mit kell gondolni és lehülyézték, ha esetleg másképp gondolkodott, mint a szülei. Abból ugyanis csak személyiségzavarok szoktak születni.

2019. júl. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!