Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az negatív, ha valaki semmikép...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az negatív, ha valaki semmiképpen nem akar karriert, csak biztonságot és teljes, nyugodt életet?

Figyelt kérdés
Értem ezt úgy, hogy nem piacképesebb szakmát tanul/képzi magát, hanem arra gürizik/keres lehetőséget, hogy olyan rendszert alakítson ki magának, ami passzív jövedelmet termel számára, hogy dolgoznia már maximum csak kedvtelésből kelljen (akár önkéntes alapon).
2019. júl. 26. 14:56
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
#7. Bármit mondtok ezt fogom tenni, csak kíváncsi voltam mire érdemes készülni lelkiekben. Ahogy más írta, nem való mindenkinek a gebedés, azt hiszem nekem sem való. Csak annak alapján amiket itt olvasok gyakran, könnyen lehetek zsugori/naplopó, pedig nem vagyok.
2019. júl. 26. 16:28
 12/15 anonim ***** válasza:

Nem fog nekünk kelleni 60+ évesen azon rettegni, hogy lesz vagy nem lesz nyugdíjunk. Ezt már most lehet tudni. Nem lesz.

Arra senki ne bazírozzon, hogy abból a pénzből fog majd megélni akkor, amit az állam ad.

Amit leírsz, az szerintem minimum kötelező gyakorlat mindenkinek, aki ma aktív munkavállaló. Vagy jó sok pénzt befizetni a nyugdíjbiztosítóba, félrerakni öregkorra, stb. Senki nem engedheti meg magának, hogy ne spóroljon össze saját vagyont addigra. Szóval, hogyha erre gondoltál, hogy idősebb korodra legyen passzív jövedelmed, az nem csak, hogy nem negatív, hanem egyenesen felelőtlen az, aki nem így csinálja.

De hát azért meg muszáj megdolgozni, hacsak nem örököl valaki vagy házasodik jól.

2019. júl. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
#12. Én is úgy gondolom, hogy nem lesz vagy ami lesz is, az nem lesz elég semmire. Annyi, hogy én nem gyűjtögetni szeretnék, hanem idő közben folyamatosan befektetni. Aztán, ha már olyan a bevétel, nyilván lehet emelni valamennyit az életszínvonalban is, de a mindenkori bevétele felét még egy darabig be szeretném fektetni erre a célra.
2019. júl. 26. 16:49
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Fogalom zavarban szenvedsz:D

A passzív jövedelem is karrier, és nyugi a legtöbben ezt akarják.

2019. júl. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
#14. Nem. Csak ha valakinek nem kell dolgozni, mert megdolgozott érte, az ugye henyél, azért csinálta, hogy henyéljen és ugye azért henyél, mert nincsenek céljai, akinek pedig nincsenek céljai, az egy semmirekellő szar ember... :D Az, hogy irigyek, még elmegy egynek, de ezek a vádak és messzemenő következtetések felkészületlenül eshet ék rosszul, ezért kérdeztem rá. 😃
2019. júl. 26. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!